Notice: Undefined variable: otu in /home/ofogheme/public_html/wp-content/themes/jannah/inc/style.php on line 2815

۵۵ درصد مددجویان کمیته امداد زنان سرپرست خانوار هستند

هدایت صفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۲۸ هزار خانوار تحت پوشش این نهاد قرار دارند که با احتساب عائله تحت تکفل این خانوارها، بیش از ۵۶ هزار نفر را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۵ هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان هستند افزود: ۵۵ درصد خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد استان را زنان سرپرست تشکیل می‌دهند،  افزود: این نهاد برنامه‌های مختلفی در راستای توانمندی فکری، فرهنگی، اقتصادی خانواده‌ها انجام می‌دهد.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه راهبرد اصلی این نهاد براساس منویات مقام معظم رهبری در دو بخش توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات برای خانواده‌های تحت حمایت تعریف شده است ، افزود: تلاش می‌کنیم با ارائه خدمات فکری و فرهنگی و مشاوره‌ای و توانمندسازی فکری خانواده‌های تحت حمایت زمینه توانمندی اقتصادی آنها را از طریق ایجاد بسترهای لازم برای درآمدزایی خانواده‌ها با محوریت اشتغال در یک بازه زمانی مشخص و هدفمند فراهم کنیم.

صفری با اشاره به اینکه ۳ هزار و ۶۹۵ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان و اقشار نیازمند با سرمایه گذاری بیش از ۸۷ میلیارد تومانی در سال گذشته ایجاد شده است، افزود: سهم کمیته امداد استان زنجان در حوزه اشتغالزایی برای خانواده‌های تحت حمایت در سال جاری ۱۲۷ میلیارد تومان بوده و برنامه‌ریزی شده است با استفاده از این منابع ۳ هزار و ۹۵۰ فرصت شغلی جدید برای جامعه هدف این نهاد در استان زنجان ایجاد شود.

وی به اقدامات دیگر کمیته امداد در بخش اشتغال به ویژه بازاریابی و بازارسازی برای محصولات تولیدی مجریان طرح اشتغال نیز اشاره کرد و افزود: با همین رویکرد سامانه فروش محصولات تولیدی مجریان طرح‌های اشتغال در بستر الکترونیک در قالب سایت ekala.ir نیز راه‌اندازی شده و از همین طریق زمینه فروش محصولات تولیدی و درآمدزایی بیشتر برای طرح‌های اشتغالزایی کمیته امداد فراهم شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان همچنین از راه‌اندازی سامانه خیر و احسان (سخا) در کمیته امداد خبر داد و افزود: این سامانه برای ثبت اطلاعات نیازمندان و همچنین ثبت کمک‌های مؤمنانه مردم خیراندیش و نیکوکار و خیرین، خیریه‌ها و مراکز نیکوکاری راه‌اندازی شده که علاوه بر جمع‌آوری آمار نیازمندان واقعی، هم‌زمان ارتباط مؤثری را با همه خیران و خیریه‌ها به‌ویژه مراکز نیکوکاری برقرار می‌کند.

وی گفت: در این مراکز از موازی‌کاری در کمک‌ها به افراد جلوگیری کرده و عدالت در توزیع کمک‌های مردمی را به دنبال دارد و خیران می‌توانند با ورود به این سامانه به آدرس Esakha.ir و با کلیک بر روی دکمه ثبت‌نام خیرین و تکمیل اطلاعات خواسته‌ شده می‌توانند عضو این سامانه شوند.

صفری به کمک‌های مومنانه مردم نیک اندیش استان در مرحله اول رزمایش ایران همدل اشاره کرد و افزود: طبخ و توزیع بیش از ۱۱۳ هزار پرس غذای گرم توسط  ۱۸ آشپزخانه اطعام مهدوی و طرح هم‌سفره  و توزیع ۳۲ هزار بسته سبد معیشتی و غذایی به ارزش بیش از ۷ میلیارد تومان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از  فعالیت‌های این نهاد در ماه مبارک رمضان بود امیدواریم در مرحله دوم این رزمایش نیز مشارکت خیران و نیکوکاران در کمک به همنوعان و نیازمندان پررنگ‌تر از مرحله اول باشد.

وی یکی دیگر از اقلام مهم خدمتی این نهاد در حوزه توانمندسازی را خدمات مسکن عنوان و از ارائه ۲ هزار و ۲۳۴ خدمت در بخش مسکن مددجویان تحت حمایت در سال گذشته اعلام کرد و افزود: بر اساس آمارهای موجود بیش از ۱۵ میلیارد و  ۶۰۰ میلیون تومان به‌ منظور ارائه خدمات مسکن در قالب ساخت، خرید، تعمیر، تکمیل و بهسازی مسکن مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان  در سال گذشته سرمایه‌گذاری شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان یادآور شد: این نهاد برنامه‌هایی را برای ارتقای وضعیت اشتغال، مسکن، آموزش، بهداشت و درمان، بیمه اجتماعی و درمانی، کمک هزینه ازدواج، در حال اجرا و برنامه‌ریزی دارد.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق
منبع : فارس

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا