اما و اگرهای پروژه سبزه میدان ، از کمبود اعتبار تا گودال ۲۰۰۰ متری!

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=880

در مرکز شهر می خواهند گودال ۲ هزار متری به عمق ۱۴ متر بکنند و همینطوری رها کنند به امید اینکه روزی سرمایه گذار پیدا خواهد شد …

اینجا سبزه میدان زنجان است، محلی که قرار است بزرگترین پروژه شهرداری زنجان در این محل اجرا شده و این محل اجرای این طرح بزرگ را شاید بر روی خود ببینید.

این پروژه با سرمایه گذاری بخش خصوصی در زیربنای ۱۳۰ هزار متر مربع با سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرایی می شود. ۵۹ هزار متر مربع از مجموع ۷۵ هزار متر مربع در نظر گرفته شده برای پروژه سبزه ‌میدان زنجان مربوط به میدان اصلی شهراست و ۱۶ هزار متر مربع از مساحت پروژه هم به بناهای دور میدان با کاربری تجاری و فرهنگی متناسب با بافت فرهنگی شهر زنجان به ویژه منطقه سبزه میدان اختصاص می یابد.

این طرح که در ۲۵ شهریور سال ۹۳ با حضور وزیر راه و شهرسازی کلنگ زنی شد، به عنوان بزرگترین پروژه شهری در زنجان با اشتغالزایی و تاثیرگذاری در بافت مرکزی شهر تحول بزرگی را در زنجان ایجاد خواهد کرد.

وزیر راه و شهرسازی در مراسم کلنگ زنی پروژه سبزه میدان اظهار کرد: بهتر است در اجرای چنین پروژه هایی از ایجاد صندوق هایی همچون صندوق پروژه استفاده شود.

عباس آخوندی با تقدیر از تلاش مسئولان به جهت نهایی شدن این طرح یادآور شد: از هر توانی برای پیشبرد این طرح بهره خواهیم برد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید از این طرح حمایت شود تا در اسرع وقت نهایی گردد، یادآور شد:  راه اندازی صندوق پروژه در کنار چنین طرحی لازم است.

آری در شهریورماه سال ۹۳ و پس از تبلیغات گسترده و فضاسازی ها، برای ششمین بار کلنگ پروژه سبزه‌میدان زنجان، این بار توسط آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم به زمین زده‌ شد تا شاید تدبیری ها بتوانند برای اجرای این طرح قدم های موثری بردارند.

اما این کلنگ زنی همان و رها سازی این طرح برای پیوستن به تاریخ همان!

طلسم سبزه میدان شکست/ پروژه سبزه‌میدان در پیچ و خم اعتبار

بعد از کلینگ زنی چند باره این طرح و پس از چند روز دوباره تنور این طرح سرد شده و کسی به یاد این پروژه نیفتاد تا اینکه در تاریخ سوم تیر ماه ۱۳۹۵ عباس راشاد از فسخ قرارداد پروژه سبزه میدان خبر داده و گفت: قرارداد پروژه عظیم “سبزه میدان” زنجان فسخ شد،ناکارآمدی شرکت کهن دژ، بنیاد مسکن را به فکر گودال ۲ هزار متری انداخت.

قضیه از این قرار است که شرکتی به اسم کهن دژ آمده و با شهرداری قرارداد بسته و این شرکت بنا به هر دلیل به قرارداد خود عمل نکرده و شهرداری آمده این قرارداد را فسخ کرده ولی فعلا خلع ید نشده است.

وی اظهار داشت: متاسفانه به علت برخی از نفوذهایی که از طریق برخی از مدیران استانی وجود دارد ، قصد دارند یک مشکلی بسیار بزرگ برای شهروندان زنجانی ایجاد کنند.

عضو شورای اسلامی شهر زنجان تصریح کرد:در مرکز شهر می خواهند گودال ۲ هزار متری به عمق ۱۴ متر بکنند و همینطوری رها کنند به امید اینکه روزی سرمایه گذار پیدا خواهد شد .

وی تصریح کرد: چون شرکت کهن دژ با یکی از مسئولین در ارتباط بوده، عوض حل مشکل آن را پیچیده تر می کنند.

وی ادامه داد: فلذا شهرداری چون پول ندارد رفته با بنیاد مسکن یک قرارداد ۸۰۰ میلیون تومانی بسته که در شورا رای نیاورده و برنامه شهرداری این است که می خواهد یک گودال بزرگ بیش از ۲ هزار متر در سبزه میدان بکند به امید روزی که سرمایه گذار پیدا شود.

در ماه های آخر فعالیت شورای چهارم، این روزها و با گرم شدن تنور انتخابات، تنور این پروژه نیز داغ تر شده و بار دیگر این طرح در تاریخ ۱۹ فروردین ماه ۱۳۹۵ به تصویب شورای شهر رسیده است.

لایحه اجرای فاز نخست سبزه میدان با هفت رای موافق و ۵ رای مخالف به تصویب شورای اسلامی شهر زنجان رسیده است. این رای مثبت در حالی کلید خورد که چند مخالف و یکی از اعضای شورا غایب بود.

شهروندان و خبرنگاران نیز به این رای مثبت واکنش نشان داده و با توجه به نزدیکی انتخابات شورای شهر و احتمال تغییر شهردار و انتخاب شورای جدید، انتطار داشتند که در چند ماه باقی مانده این طرح تایید نشود.

زیرا که نظر شورای بعدی و شهردار بعدی در این خصوص فعلا معلوم نیست و نمی توان پیش بینی کرد که چه اقدامی در این باره صورت خواهد گرفت.

یکی از اعضای شورا یکی از اعضای شورای شهر زنجان گفته است که برای فاز نخست این پروژه ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و ۳ میلیارد تومان از این بودجه نیز قرار است از سوی استانداری تامین شود.

این در حالی است که بودجه سال ۹۶ شهرداری زنجان بدون لحاظ کردن پروژه سبزه میدان ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال تصویب شده بود که روز یکشنبه با رای اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر زنجان با لحاظ این پروژه بودجه شهرداری با ۲ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال به تصویب نهایی رسید.

گفتنی است مراسم رو نمایی از طرح برتر پروژه عظیم سبزه میدان زنجان خردادماه سال ۱۳۹۴ در کارخانه کبریت برگزار و طرح برتر رونمایی شد.

زمین واگذار شده به دادگستری زنجان در سبزه میدان

مصطفی مهدیزاده در آیین رونمایی از طرح منتخب پروژه سبزه‌میدان زنجان محدوده پروژه را بین ۸٫۵ تا ۹ هکتار عنوان کرد و اظهار داشت: پروژه سبزه‌میدان در ۱۲۵ هزار مترمربع اجرا می‌شود.

حال باید منتظر ماند و دید که کدام مسئول با این پروژه عکس یادگاری گرفته و خود را فاتح این پروژه عظیم معرفی خواهد کرد.

منبع : مهر زنجان

برچسب ها
مشاهده بیشتر

2 thoughts on “اما و اگرهای پروژه سبزه میدان ، از کمبود اعتبار تا گودال ۲۰۰۰ متری!”

  1. متاسفانه یه باند مافیایی در شورای شهر دارن از این پروژه سو استفاده می کنن . این بنده خدا راشاد هم سعی داره جلوشونو بگیره ولی حریفشون نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close