آثاری از کاهش روند بیماری کرونا در استان زنجان مشاهده نشده است

– –

به گزارش زنجان سحر به نقل از تسنیم از  زنجان، پرویز قزلباش در نشست خبری ظهر سه‌شنبه با اصحاب رسانه با بیان اینکه روزهای زیادی از اجرای محدودیت‌های اعمال شده می‌گذرد، اظهارداشت: در حال حاضر آثاری مبنی بر تاثیرگذاری محدودیت‌های اعمال شده در جهت کاهش روند بیماری مشاهده نشده بر همین اساس پیشنهاد ما اعمال محدودیت‌های جدید است تا بتوانیم از روند صعودی بیماری جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به واکسن “کوو پارس” که واکسن ایرانی کوبایی است افزود: مراحل اولیه آزمایشات گذرانده شده و آخرین مرحله فاز سه بالینی است که در هفت استان با حجم نمونه مشخص انجام خواهد شد در همین راستا ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در قالب این طرح واکسینه می‌شوند که از طریق فراخوان به صورت اختیاری وارد این مطالعات می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ادامه گفت: محل انجام مطالعات آماده است و نتایج حاصل از واکسیناسیون نشان دهنده عملکرد واکسن‌ها خواهد بود و مشخص خواهد کرد که در چه سطحی مورد استفاده قرار گیرد با این‌حال با توجه به حساسیت موضوع گروهی هیئت کارشناسی در استان حضور دارند و تمام جوانب موضوع را بررسی می‌کنند و بعد از تایید آن‌ها تا اواخر این هفته یا اوایل هفته بعد این برنامه را در زنجان و کشور داشته باشیم.

وی با بیان اینکه آزمایش بالینی فاز سه واکسیناسیون در زنجان و چند شهر دیگر نیز خواهد بود تصریح کرد: قطعا این کار یک فرصت برای استان زنجان و شهر زنجان‌ محسوب می‌شود تا در مراحل بعدی استان زنجان نیز جز اولویت‌ها در بحث واکسن قرار گیرد.

بیش از ۶هزار بیمار کرونایی در زنجان با حمایت بیمه سلامت بستری شدند
محدودیت‌های ستاد کرونا در استان زنجان برای کنترل اپیدمی کافی نیست
رکورد بستری بیماران کرونایی در استان زنجان شکسته شد

قزلباش با اشاره به شرایط نامطلوب در آرامستان‌ها اذعان کرد: یکی از چالش‌ها در ۱۴ ماه گذشته نحوه مدیریت فوتی‌های ناشی از کرونا در آرامستان‌ها بوده،‌ اما متاسفانه با وجود همکاری تمام ارگان‌ها تا به امروز به نتایج مطلوب دست نیافته‌ایم.

وی با بیان اینکه روند واکسیناسیون در کشور سرعت بیشتری یافته تصریح کرد: همه امکانات را بسیج کرده‌ایم تا هرچه سریعتر فاز نخست را به پایان برسانیم و واکسن‌های موجود را به افراد واجد شرایط تزریق کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان خاطرنشان کرد: با وجود اینکه باغ‌شهر علوم پزشکی متعلق به کارکنان دانشگاه است اما از ادارات و سایر اصناف نیز در آنجا هستند و گزارش‌هایی مبنی بر برگزاری مراسم ارسال شده که در حال پیگیری هستیم و در صورت دسترسی برخورد جدی انجام می‌شود.

وی با تاکید بر همکاری مردم در رعایت پروتکل‌ها هنگام مراجعه به مطب‌ها گفت: در ارتباط با شلوغی مطب‌ها بسیار پیگیر هستیم اما با وجود نوبت‌دهی غیرحضوری بسیاری از مطب‌ها، برخی افراد به صورت حضوری مراجعه می‌کنند و همین مسئله سبب ازدحام جمعیت می‌شود در همین راستا در تلاش هستیم تا مطب‌ها را به نوعی مدیریت کنیم که حداقل عوارض را داشته باشیم.

انتهای پیام/ ز


منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا