آغاز طرح زمستانی جمعیت هلال‌احمر در استان زنجان


علی طاهری صبح امروز (۲۳ آذرماه)  در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در طرح زمستانی هلال‌احمر، ۱۶ پایگاه ثابت و موقت به‌صورت شبانه‌روزی برای ارائه خدمات امدادی به مسافران و رانندگان عبوری از جاده‌های استان فعال هستند، اظهار کرد: برای ارائه خدمات مطلوب‌تر، علاوه بر این پایگاه‌ها، هشت پایگاه پشتیبان نیز در شهرستان‌های خرم‌دره، ابهر، خدابنده، زنجان، ماهنشان، ایجرود و طارم در استان زنجان فعال است.

وی با بیان اینکه سه هزار و ۶۹۰ پرسنل بر حسب نفر روز در طرح زمستانی هلال‌احمر با تجهیزات کامل فعال شده‌اند، تصریح کرد: ۶ هزار و ۸۴۰ نفر روز نجات‌گر هلال‌احمر استان زنجان نیز در این طرح فعالیت می‌کنند.

این مسئول از به‌کارگیری ۳۹ دستگاه خودرو در این طرح زمستانی خبر داد و افزود: از این تعداد، ۱۵ دستگاه آمبولانس، ۱۱ دستگاه خودروی نجات، ۱۳ دستگاه خودروی کمک‌دار امداد، سایر ماشینآلات امدادی و چندمنظوره است.

سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان زنجان با اشاره به اینکه همه پایگاه‌های ثابت و موقت هلال‌احمر استان به اقلام زیستی و غذایی برای در راهماندگان و اسکان موقت تجهیز شده است، بیان کرد: تیم‌های عملیاتی برحسب روزانه برای این طرح در سال‌جاری ۲ هزار و ۷۰ تیم است که در طرح زمستانی هلال‌احمر آماده فعالیت و ارائه خدمات امدادی هستند.

وی خاطرنشان کرد: هموطنان در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه‌روز، می‌توانند تماس برقرار کنند.

انتهای پیام


منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا