آغاز مرحله جدید طرح شهید سلیمانی با حضور بسیجیان زنجان / تزریق ۴۰۰ هزار دز واکسن کرونا در زنجان / افزایش مراکز واکسناسیون خودرویی و طرح خانه به خانه در زنجان + عکس و فیلم

آغاز مرحله جدید طرح شهید سلیمانی در زنجان / بسیجیان دوباره در خط مقدم مقابله با کرونا قرار گرفتند

با شدت گرفتن شیوع ویروس کرونا در کشور، مجدداً طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به همت سپاه ناحیه زنجان پیش از ظهر امروز آغاز به کار کرد.گفتنی است این مراسم امروز با حضور مسئولان عالی رتبه استانی در میدان صبح‌گاه سپاه انصارالمهدی(عج) برگزار شد.

سردار جهانبخش کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: از اول شیوع ویروس کرونا بسیجیان در خط مقدم مقابله با این ویروس منحوس قرار داشتند ولی با اجرای طرح شهید سلیمانی همکاری بسیجیان با وزارت بهداشت سازمان یافته‌تر شد.

وی افزود: امروز هم مجدداً طرح شهید سلیمانی با حضور بسیجیان زنجانی با قدرت آغاز شد و امیدواریم حضور پررنگ بسیجیان، رنگ قرمز کرونایی استان زنجان را تغییر دهد.

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان گریزی به طرح واکسیناسیون زد و افزود: سپاه استان تمام امکانات خود را برای طرح واکسیناسیون بسیج کرده است. در تمام شهرستان‌ها، سالن‌های ۹ دی سپاه محلی برای واکسیناسیون شده است. در شهرستان زنجان هم مجموعه فرهنگی ورزشی امام علی (ع) در اختیار واکسیناسیون خودرویی قرار گرفته است.

 

واکسیناسیون ۹۱ درصد افراد بالای ۷۰ سال در زنجان/۴۰۰ هزار دز در زنجان تزریق شده است / آمادگی زنجان برای تزریق روزانه ۳۰ هزار دُز واکسن کرونا

استاندار زنجان با اشاره به اینکه تلاش شده واکسیناسیون در زنجان هوشمند باشد، گفت: در رنج سنی ۷۰ سال به بالا ۹۱ درصد افراد واکسینه شدند و در این زمینه کار خوبی انجام شده است.

فتح‌الله حقیقی ظهر امروز در حاشیه آغاز مراسم رزمایش خودرویی سپاه استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تا به امروز ۴۰۰ هزار دز واکسن در زنجان تزریق شده است.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه تلاش شده واکسیناسیون در زنجان هوشمندانه باشد، گفت: در رنج سنی ۷۰ سال به بالا ۹۱ درصد افراد واکسینه شدند و در این زمینه کار خوبی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در استان زنجان ۳۰ مرکز تجمیعی راه‌اندازی شده است، گفت: ۱۴۸ تیم در این مراکز فعالت دارند که روزانه اگر ۳۰ هزار دز واکسناسیون نیز انجام شود، بدون صف میسر است.

حقیقی با اشاره به اینکه تزریق واکسن به بالای ۱۰ هزار دز در روز رسیده است، گفت: سپاه از آغاز واکسیناسیون همه امکانات خود را در اختیار گذاشته و با ایجاد مرکز واکسیناسیون سیار که هم عوارض کمتر دارد و مورد استقبال مردم است، فعالیت می‌کند.

استاندار زنجان گفت: با راه‌اندازی مرکز واکسیناسیون خودرویی طی امروز تعداد این مراکز در زنجان به دو مرکز افزایش می‌یابد.

وی با تقدیر از همکاری بسیج و سپاه ادامه داد: شناسایی زودهنگام از طریق تست سریع و پی سی آر از جمله خدمات این قشر است.

حقیقی با اشاره به اینکه تاکنون از ۴۶۰ هزار نفر در استان تست گرفته شده است، عنوان کرد: این رقم با آمار کشور در این زمینه فاصله زیادی دارد.

استاندار زنجان با بیان اینکه ۱۸ ماه است ۳ هزار بسیجی همراه ما هستند و  اقدامات خوبی انجام شده است، بیان کرد: زنجان به پیک پنجم، چهار هفته دیرتر وارد شد و فوتی‌ها کاهش معناداری یافت.

وی با اشاره به اینکه جایگاه مناسبی در زمینه مراقبت در زنجان وجود دارد، گفت: این موضوع در زمینه پایین بودن آمار فوتی‌ها، آغاز دیر هنگام پیک در استان و آمار بالای تست کرونا در استان قابل مشاهده است.

بسیجیان؛ همراه مدافعان سلامت

زنجان نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: بسیجیان، با طرح شهید سلیمانی در کنار مدافعان سلامت در هر زمینه‌ای خدمات ارائه می‌کنند.

آیت‌اللّه علی خاتمی پیش از ظهر امروز (۷ شهریورماه) در آیین افتتاح واکسیناسیون خودرویی، واکسیناسیون خانه به خانه و کمک مومنانه در زنجان، ضمن گرامی‌داشت یاد شهیدان به خصوص شهید رجایی و شهید باهنر و دیگر شهیدان دولت، اظهار کرد: ویروس کرونا یکی از امتحانات عرصه زندگی بشریت است، از ابعاد و بلایای مختلف که بیش از یک سال و نیم است، مردم دنیا درگیر هستند.

وی با اشاره به سرعت واکسیناسیون مردم، افزود: با تلاش دانشمندان کشور، سد ممنوعیت فروش واکسن به ایران شکسته شد و واکسیناسیون با سرعت بسیار خوبی شروع شده است؛ در استان از روزهای اول برادران بسیج در قالب طرح شهید سلیمانی در رزمایش کمک کرده و حال به واکسینه کردن با وسیله نقلیه موتوری در تلاش هستند.

این مسئول با اشاره به وضعیت استان از آغاز شیوع کرونا، ادامه داد: استان زنجان تقریباً سه تا چهار هفته دیرتر از کشور درگیر این ویروس شد و اکنون که آمار فوتی میانگین کشور ۲.۴ بوده و اما این آمار در استان زنجان ۱.۲ درصد است و این مهم حاصل تلاش فعالان عرصه بهداشت است.

در ادامه این جلسه، معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان، اظهار کرد: شرایطی که ویروس کرونا ایجاد کرده، همانند شرایط جنگ است و خوشبختانه بسیج همانگونه که حافظ انقلاب است، در این شرایط نیز حافظ سلامت مردم شده است. سلاح کنترل بیماری یکی از سه روش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است که بسیج به تیم نظارتی، دانشگاه علوم‌پزشکی را در این امر همراهی کرده است.

محمدرضا صائینی ادامه داد: دیگر راهکار کنترل بیماری، رهگیری و مراقبت است. وقتی کسی مبتلا می‌شود باید به سرعت شناسایی و به نقاهت‌گاه منتقل شود که خوشبختانه سپاه در این زمینه نیز همکاری دارد. در استان زنجان بحث بیماریابی هوشمند نیز وجود دارد که این مهم در بسیاری از استان‌ها وجود ندارد و این به‌ خاطر پای‌کار بودن بانوان بسیجی است.

وی واکسیناسیون را سومین راهکار کنترل بیماری کرونا دانست و افزود: بسیج با در اختیار قرار دادن ورزشگاه‌ها و راه‌اندازی یک مرکز پیاده واکسیناسیون، پیش از این در امر واکسیناسیون مشارکت داشت و امروز نیز با آغاز طرح واکسیناسیون خودرویی و خانه به خانه، این همکاری بیشتر می‌شود.

تشریح فعالیت‌های بسیجیان در طرح شهید سلیمانی از زبان فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان گفت: بعد از شیوع پیک پنجم کرونا و به‌خصوص بعد از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی بلااستثنا حتی مردمی که عضو بسیج نیستند نیز به پایگاه‌های مقاومت مساجد، مراجعه می‌کنند و می‌گویند ماموریت بدهید به ما تا کمک کنیم.

 

سردار جهانبخش کرمی امروز در حاشیه راه‌اندازی مرکز واکسیناسیون خودرویی در قالب رزمایش طرح شهید سلیمانی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بسیجیان در تمام صحنه‌ها از جمله دفاعی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی، اولین نفراتی هستند که به صحنه ورود پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه بسیجیان در دوران دفاع مقدس نیز صحنه‌های زیباتری داشتند و تابلوهای بی‌نظیر تاریخی را به نمایش گذاشتند، خاطرنشان کرد: بسیجیان در شیوع ویروس کرونا قبل از اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی نیز ورود کردند اما بعد از ابلاغ طرح شهید سلیمانی به صورت هماهنگ‌شده، سازمان‌یافته، آموزش‌دیده و منظم وارد عمل شدند.

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان گفت: بسیجیان با به‌کارگیری همه امکانات، نیروی انسانی، بسیجیان آموزش‌دیده، بسیج جامعه پزشکی و متخصصین و حتی بسیج طلاب در بحث معنویت، امیدبخشی و روحیه‌افزایی و امروز تمام پایگاه‌های مقاومت بسیج، یک قرارگاه فعال هستند و نقش‌های مختلفی در زمینه مبارزه با بیماری کرونا ایفا می‌کنند.

وی با اشاره به فعالیت تیم‌های حمایتی، مراقبتی و نظارتی در طرح شهید سلیمانی اظهار کرد: تیم‌های حمایتی با جذب کمک‌های مومنانه از خیرین، مردم و مراکز تولیدی کمک می‌کنند که ارزش کمک‌های نقدی و غیرنقدی جمع‌آوری‌شده تاکنون بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان بوده است.

سردار کرمی با اشاره به تشکیل بانک اطلاعاتی برای افرادی که از شیوع بیماری کرونا آسیب دیده‌اند، خاطرنشان کرد: بسیجیان طبق بانک اطلاعاتی به این افراد به صورت منظم، کمک می‌کنند و علاوه بر بسته‌های معیشتی، بسته‌های بهداشتی و هر نیازی که مردم داشته باشند برای افرادی که توانایی تامین نیازمندی‌های خود را ندارند، خانه‌به‌خانه مراجعه کرده و نیاز و خواسته‌های ان‌ها را تامین می‌کنند.

وی افزود: تیم‌های حمایتی در تمام محله‌ها، مساجد و روستاها فعال هستند.

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با اشاره به تیم‌های مراقبتی که وظیفه شناسایی و رصد و مراقبت را بر عهده دارند، گفت: مسئولیت این تیم‌ها با پزشکان و کارشناسان بهداشت و درمان است که بسیجیان در این تیم‌ها کمک می‌کنند.

وی با بیان اینکه تیم‌های نظارتی در طرح شهید سلیمانی در ۲ بخش است، اظهار داشت: یک بخش، تیم‌های نظارت بهداشتی است که با کارشناس بهداشت محیط، مراکز، اماکن و مناطقی که مخصوصا آلوده است را رصد می‌کنند.

سردار کرمی خاطرنشان کرد: اطلس و نقشه محلات توسط این تیم‌ها تهیه شده که توجه بیشتری به نقاط آلوده و یا نظارت بهداشتی به مراکز تهیه و توزیع تغذیه، نیازهای مردم و اصناف و بازار می‌کنند.

وی افزود: یک بخشی از بسیجیان در تیم‌های نظارتی برای اینکه کالاها و مایحتاج مردم، احتکار نشود و مردم با مشکل مواجه نشوند با اصناف بازاریان مشغول هستند که الحمدلله کشفیات زیادی داشته‌اند که احتکار شده بود.

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با بیان اینکه تیم‌های عملیاتی پایگاه‌های مقاومت به صورت شبانه‌روز فعال هستند، گفت: این تیم‌ها مخصوصاً بعد از منویات اخیر مقام معظم رهبری و دستور فرمانده کل سپاه پاسداران، همه امکانات، نیروی انسانی، تجهیزات، ترابری، تجهیزات پزشکی و بسیج جامعه پزشکی و نیروهای متخصص در این صحنه فعال هستند و مانند صحنه دفاع مقدس است که بسیجیان، صحنه‌های زیبایی را خلق می‌کنند.

وی با بیان اینکه سپاه در شهرهای خرمدره و دندی، سالن‌هایی جهت واکسیناسیون در اختیار ستاد کرونا قرار داده و در شهر زنجان نیز ۳ مرکز برای واکسیناسیون فعال است.

سردار کرمی با بیان اینکه سالن ۹ دی و مرکز پیاده کانون امام علی(ع) برای واکسیناسیون تخصیص داده شده بود، خاطرنشان کرد: روزانه بیش از ۵۰۰ نفر در مرکز امام علی(ع) واکسینه می‌شوند.

وی با اشاره به راه‌اندازی ۲ مرکز خودرویی واکسیناسیون در زنجان افزود: یکی از این مراکز در کانون امام علی(ع) است که امروز افتتاح شد.

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) با بیان اینکه یک مرحله دیگر امروز رزمایش داشتیم که تیم‌ها به طور منظم اعزام شدند، گفت: بسیجیان در ۲ نقاهتگاه هتل سپهر و سالن ورزشی مادران و کودکان نیز خادم مردم هستند.

وی ابراز کرد: بسیجیان در دوران دفاع مقدس و نقاط مختلف جبهه‌ها فقط خودشان مجروح می‌شدند و آسیب می‌دیدند اما امروز علاوه بر خود، خانواده‌هایشان نیز آسیب می‌بینند ولی با این حال با عشق و علاقه به مردم خدمت می‌کنند.

سردار کرمی تصریح کرد: امروز هم صحنه جهاد است و مانند دوران دفاع مقدس است که خدا این توفیق را داده که به مردم عزیز خدمت کنیم.

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان در خصوص تعداد بسیجیانی که در طرح شهید سلیمانی مشارکت می‌کنند، گفت: نیاز به گفتن تعداد نفرات نیست چرا که تمام پایگاه‌های مقاومت بسیج، مساجد و محلات در شهر و روستا بلااستثنا قرارگاه زده‌اند و تیم‌های حمایتی، نظارتی و مراقبتی تشکیل داده‌اند و در کل استان، فعال هستند.

وی اظهار کرد: اقشار مختلف بسیج و متخصصین نیز پایگاه‌های مقاومت را یاری و کمک می‌کنند و هیچ پایگاهی نیست که در این طرح، فعال نباشد.

سردار کرمی با تاکید بر اینکه فعالیت بسیجیان هیچ گاه متوقف نشده است، تصریح کرد: هیچ وقت، حرکت‌ها متوقف نشده اما با آبی شدن وضعیت کرونا، نیازها کمتر می‌شود و شاید فعالیت‌ها به چشم نیاید.

وی خاطرنشان کرد: بعد از شیوع پیک پنجم کرونا و به‌خصوص بعد از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی بلااستثنا حتی مردمی که عضو بسیج نیستند نیز به پایگاه‌های مقاومت مساجد، مراجعه می‌کنند و می‌گویند ماموریت بدهید به ما تا کمک کنیم.

سردار کرمی ابراز کرد: این روحیه مردم ماست که شکست‌ناپذیر هستند و هیچ جا این مردم، کم نیاورده و اینجا هم پیروز خواهیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا