احمد نصیری رئیس شورای شهر و علی محمدی سرپرست شهرداری زنجان شد + سوابق

 احمد نصیری تنها کاندید برای ریاست شورای اسلامی شهر زنجان بود که با هفت رای از نه رای توانست به عنوان رئیس سال نخست شورای اسلامی شهر زنجان برگزیده شود.

در این جلسه همچنین مسعود مرادخانی و حمید حمیدی برای نایب ریسی شورا کاندید شدند که در دوره نخست رای گیری تعداد آرای مسعود مرادخانی ۴ رای و تعداد آرای حمید حمیدی ۴ رای به همراه یک رای سفید بود که به دلیل مساوی بودن آراء رای گیری مجدد صورت گرفت.

در رای گیری مجدد تعداد آرای مسعود مرادخانی ۵ رای و تعداد آرای حمید حمیدی ۴ رای بود که به این ترتیب مسعود مرادخانی به عنوان نایب رییس شورا انتخاب شد.

بعد از مشخص شدن رئیس و نائب رئیس در رای گیری دیگری سید رحمان احمدی به عنوان تنها کاندید این بخش به عنوان منشی اول انتخاب شد. که تعداد آرای وی ۶ رای  بود. همچنین ۳ رای سفید در این بخش وجود داشت.


علی محمدی با رای اعضای شورای  شهر زنجان به عنوان سرپرست شهرداری زنجان انتخاب شد.

عباس راشاد با اشاره به جلسه غیرعلنی بعد از ظهر امروز شورای پنجم شهر زنجان حول انتخاب سرپرست شهرداری زنجان اظهار کرد: جلسه غیرعلنی دقایقی پیش به پایان رسید و  در این جلسه علی محمدی با رای اکثریت اعضا به عنوان سرپرست شهرداری زنجان انتخاب شد.

وی افزود: معاونت خدمات شهری شهرداری و سرپرست سازمان آتش نشانی از جمله سوابق علی محمدی بوده بیش از ۲۰ سال سابقه کار در شهرداری را دارد.

عضو شورای شهر زنجان با اشاره به انتخاب دیگر اعضای هیئت رئیسه شورای پنجم شهر زنجان افزود: امامعلی دادخواه به عنوان سخنگوی شورا انتخاب شد و برای حضور در شورای استان نیز سجاد خدایی و سیدرحمان احمدی انتخاب شدند.

وی بیان کرد: در قانون آمده که رئیس شورا سخنگوی شورا است مگر اینکه فرد دیگری را معرفی کند که بر همین اساس رئیس شورا امامعلی دادخواه را به عنوان سخنگو انتخاب کرد.

راشاد با بیان اینکه از روز شنبه گزینه‌های شهرداری زنجان به صورت جدی مورد بررسی قرار خواهند گرفت، گفت: بعد بررسی توسط شورا گزینه‌ها برای اعلام برنامه‌ها دعوت خواهند شد.


معاونت خدمات شهری شهرداری، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری، مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی، سرپرست سازمان بازیافت، مدیریت اداری شهرداری و مدیریت خدمات شهری از جمله سوابق علی محمدی در شهرداری زنجان است.

محمدی که سابقه بیش از ۲۰ ساله در شهرداری زنجان را دارد مورد اعتماد اعضای شورای پنجم برای سرپرستی قرار گرفته و تا انتخاب شهردار در این سمت فعالیت خواهد کرد.

سرپرست شهرداری زنجان در گفت‌وگو با موج رسا با بیان اینکه مدیریت ما دوران سرپرستی خواهد بود، اظهار کرد: سعی می‌کنیم در راستای تسریع در پروژه‌های عمرانی در این مدت قدم برداریم.

وی افزود: ما به همت مجموعه شهرداری زنجان در راستای تکمیل پروژه‌های عمرانی تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.

سرپرست شهرداری زنجان با بیان اینکه پل سیدالشهدا یکی از اولویت‌ها است، گفت: به طور یقین پروژه سیدالشهدا باید به زودی افتتاح شود چرا که یکی از اولویت‌های کوتاه مدت بنده در مدت سرپرستی است.

وی بیان کرد: بنده سرپرست شهرداری زنجان هستم و هیچ برنامه‌ای را برای شهردار شدن ارائه نکرده و ندارم.

حبیب یگانه ، شهردار سابق زنجان نیز در این جلسه با تقدیر و تشکر از همکاران خود در شهرداری زنجان اظهار داشت: برنامه‌های مهمی از جمله پیاده‌روی بزرگ خانواده، جشنواره آش ایرانی، بازگشایی مدارس و ماه محرم که شهر زنجان به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است در پیشرو داریم.

حبیب یگانه بیان کرد: از همکاران درخواست دارم برنامه‌ریزی‌های انجام شده را با نظر سرپرست محترم شهرداری بازبینی کرده و اصلاحات لازم را انجام دهند.

وی ادامه داد: نباید این تغییر و تحولات خللی در خدمت رسانی به شهروندان ایجاد کند.


روز شنبه مورخ ۲۸ مرداد ماه سال ۱۳۹۶ خبر انتخاب سمانه شاددل به عنوان اولین شهردار زنجان در صدر رسانه های زنجان قرار گرفت.

خبری که برای بانوان اهمیت بالایی داشته و علاوه بر آن خیلی ها این انتخاب را به فال نیک گرفتند.

هر چند این انتخاب جنبه تبلیغاتی زیادی داشته و توانست در صدر خبرها قرار گیرد ولی قرار دادن این انتخاب در کنار عزل شهرار منطقه دو ، تداعی گر مسائلی می شود که می تواند در آینده شهر و شهردار انتخابی تعیین کننده باشد.

آری انتخاب سمانه شاد دل به عنوان شهردار منطقه دو زنجان درست در روزهای آخر شورای چهارم اتفاق افتاده که در کنار هم قرار دادن این اتفاق و از طرفی عدم انتخاب شهردار از طرف شورای جدید می تواند ارتباطی به هم داشته باشند.

اختلاف در شورای شهر زنجان و عدم تفاهم بر سر گزینه واحد برای انتصاب کرسی شهرداری از جمله عواملی است که می تواند در مورد آینده شهر زنجان تاثیر گذار باشد.

برخی شنیده ها حاکی از تلاش شهردار منطقه ۲ برای سرپرستی و حتی کرسی شهرداری است که در این صورت قطعا شهروندان باید شاهد تسفیه حساب های شخصی باشند که دود این آتش فقط چشم مردم و شاید برخی مسئولان را کور خواهد کرد.

تسفیه حساب های شخصی عقب گردی به بهای پسرفت زنجان را دنبال خواهد داشت که دودش بیشتر از همه در چشم مردم می رود تا بار دیگر عدم پیشرفت پروژه های شهری از جمله پل سیدالشهداء و پروژه عطیم سبزه میدان را نبینند.

مطابق با چارت جدید، شهردای زنجان دارای پنج معاونت، ۱۹ مدیریت ستادی و سه منطقه شهرداری و همچنین ۱۰ سازمان وابسته خواهد بود.

در این ساختار جدید نخستین شهردار زن در شهر زنجان منصوب شده است.

گفتنی است سمانه شاددل پیش از این به مدت چهار سال مسئولیت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری زنجان را برعهده داشت.

همچنین در ساختار جدید معاونت فنی و عمرانی قبلی به “معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری” تغییر پیدا کرده که سعید عباسی از این پست کنار گذاشته شده و به جای وی، اصغر عزیزی از مدیران سابق و از افراد نزدیک به حبیب ملائی یگانه بر مسند این معاونت تکیه زده است.

محمد مرادی مدیر روابط شهرداری زنجان از تغییر معاونت اداری مالی به معاونت مالی و اقتصادی در شهرداری زنجان خبرداد و گفت: در چارتی که از سوی وزارت کشور ارائه شده برخی از معاونت‌ها نیز براساس چارت تغییر می‌یابد.

مدیر روابط شهرداری زنجان گفت: در تغییرات ایجاد شده جعفر خدایاری سرپرست مدیریت سرمایه انسانی شهرداری زنجان و مبین غایبلو نیز رئیس جدید سازمان بهشت زهرای زنجان شد.

انخاب شهردار مردمی و البته پر تلاش یکی از مهم ترین خواسته های شهروندان است که شورای جدید اولین عملکرد خود را با انتخاب شهردار به نمایش می گذارند و در نهایت مردم هستند که در مورد فعالیت های خوب و یا بد شهرداری قضاوت خواهند کرد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا