استقبال پایین زنجانی‌ها از خرید کتب درسی دانش‌آموزان

معاون پشتیبانی و مدیریت توسعه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه استقبال برای ثبت‌نام کتب در زنجان پایین است، گفت: تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه تعداد ۶۹ هزار و ۷۲۱ جلد کتاب در سطح استان توسط دانش‌آموزان و مدارس ثبت‌نام شده است.

حسین حسنلو امروز در گفت‌و‌گو با فارس اظهار کرد: ثبت سفارش کتب همه مقاطع تحصیلی دانش‌آموزان از طریق سامانه www.irtextbook.ir  یاwww.irtextbook.com به صورت فردی و گروهی انجام می‌شود.

معاون پشتیبانی و مدیریت توسعه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه فرآیند ثبت‌نام کتب درسی مقاطع آمادگی، پیش دبستانی استثنایی، پایه دوم تا ششم دوره ابتدایی، پایه هشتم و نهم دوره متوسطه اول متوسطه و پیش حرفه استثنایی از ۲۲ فروردین ماه آغاز شده است، عنوان کرد: فرآیند ثبت‌نام کتب در این مقاطع تا ۲۲ خرداد‌ماه ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام کتب در پایه‌های یازدهم و دوازدهم دوره دوم شاخه نظری و کاردانش و استثنایی از ۲۲ فروردین تا ۲۲ خرداد‌ماه است، عنوان کرد: ثبت‌نام کتب دوره آمادگی و پیش دبستانی و پایه اول دوره عادی و استثنایی از ششم تیرماه تا ۹ شهریور‌ماه خواهد بود.

حسنلو افزود: ثبت‌نام کتب مقطع هفتم و دهم متوسطه عادی و پیش استثنایی نیز از ۶ تیر تا ۱۵ شهریور‌ماه انجام می‌شود.

معاون پشتیبانی و مدیریت توسعه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش زمانی را برای اصلاح سفارش کتب دانش‌آموزان در نظر گرفته است، گفت: ۱۲ تیر تا ۳۱ شهریور‌ماه فقط اصلاح سفارش کتب درسی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه همه دانش‌آموزان به صورت گروهی و فردی می‌توانند فرآیند ثبت‌نام کتب خود را انجام دهند، گفت: فرآیند ثبت‌نام کوتاه بوده و با توجه به ثبت‌نام از طریق کد ملی امکان تداخل و ثبت‌نام دوباره وجود ندارد.

حسنلو با اشاره به اینکه در سال‌جاری ۱۰۰ درصد کتاب‌های درسی از طریق اداره کل در اختیار مدارس و دانش‌آموزان قرار می‌گیرد، عنوان کرد: امسال توزیع و فروش کتب در کتابفروشی‌ها انجام نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه استقبال برای ثبت‌نام کتب در زنجان پایین است، عنوان کرد: تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه تعداد ۶۹ هزار و ۷۲۱ جلد کتاب در سطح استان توسط دانش‌آموزان و مدارس ثبت‌نام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا