اصلاح‌طلبان در جلسه دیدار با استاندار زنجان حاضر به صحبت در حضور خبرنگاران نشدند! / استاندار عذرخواهی کرد

جلسه احزاب اصلاح‌طلب، مستقل و اعتدال حامیان دولت با حضور استاندار زنجان برگزار و به علت اینکه اصلاح‌طلبان حاضر به صحبت در حضور خبرنگاران نشدند استاندار با عذرخواهی از خبرنگاران از آنها خواست جلسه را ترک کنند.

به گزارش فارس روز گذشته دعوتی از سوی استانداری زنجان مبنی بر حضور خبرنگاران در سه جلسه سیاسی شد که شامل دیدار استاندار با احزاب اصلاح‌طلب ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح، دیدار استاندار با احزاب اصولگرا ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح و دیدار استاندار با گروه‌های اعتدالیون ساعت ۱۶ عصر بود.

طبق برنامه اعلامی خبرنگاران برای پوشش برنامه در محل استانداری حاضر شدند و در نهایت پس از دقایقی تأخیر و البته تغییر محل جلسه آغاز شد.

مدیرکل امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری زنجان در ابتدای این جلسه گزارشی از تعداد احزاب فعال در استان ارائه کرد و گفت: ما در استان زنجان ۲۵ حزب اصلاح طلب و ۱۵ حزب اصولگرا داریم.

خیرالله ترخانی از برگزاری دو جلسه با دبیران احزاب، برگزاری یک جلسه مشترک با مسؤولان ستادهای انتخاباتی رئیس‌جمهور و همچنین جلسه مشترک با حضور عرف معاون وزیر کشور خبر داد و افزود: هدف از برگزاری این جلسات هم‌افزایی بیشتر با احزاب بوده است.

در ادامه این جلسه مدیرکل امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری زنجان از احزاب خواست نظرات و صحبت‌های خود را بیان کنند.

اما با اینکه جلسه برای بیان انتقادات، پیشنهادات و استفاده از نظرات احزاب بود آنها حاضر به سخن گفتن نشدند.

در نهایت استاندار زنجان گفت: شاید علت عدم صحبت دوستان احزابی این بوده است که خبرنگاران هستند، شاید یک علتش این باشد و به همین خاطر بنده پس از صحبت‌های خودم از خبرنگاران خواهش خواهم کرد که جلسه را ترک کنند.

فتح‌الله حقیقی گفت: ما اعتقاد داریم تمام جلساتی که با احزاب تشکیل می‌دهیم باید مشترکا احزاب اصولگرا و اصلاح طلب باشد، اما اینکه گفته‌ایم همه دوستان جداگانه باشند صرفا به خاطر این است که وقت مناسبی برای صحبت داشته باشند.

معارض دولت را مدیر نمی‌کنم

استاندار زنجان از برگزاری جلسه مشترک در هفته آینده با حضور همه احزاب خبر داد و گفت: البته قبلا نیز سه جلسه مشترک داشتیم.

وی افزود: همه احراب و گروه‌ها باید در چارچوب قانون حمایت شوند چون تضمین جامعه هستند.

حقیقی با اشاره به اینکه بنده مشارکت‌‍‌‎پذیر هستم و دیدگاه افراد را می‌پذیرم اما تحت فشار کاری انجام نمی‌دهم، تصریح کرد: من فردی که شایستگی عملی داشته باشد و پاک چشم و پاک عمل باشد را انتخاب می‌کنم، کسی که پول را مدیریت کند.

استاندار زنجان گفت: البته بنده در انتصابات کسی را انتخاب نمی‌کنم که معارض دولت باشد و قطعا کسی انتخاب خواهد شد که سیاست‌های دولت و نظام را پیش ببرد.

وی با اشاره به اینکه ما به دنبال کسی هستیم که اقدام خوبی انجام دهد و حتی گاها فردی را به استعلام فرستاده‌ایم و به خود وی نگفته‌ایم و گاها برخی افراد در استعلام مورد قبول واقع نشده‌اند، تصریح کرد: همچنین در بحث بانوان نیر گفته‌ایم دو خانم در رئیس گروه و رئیس شهرستان را منصوب کنند و در پایان ماه همه این بانوان را معرفی خواهیم کرد.

حقیقی گفت: البته بنده نمی‌توانم یک کسی که کارشناس است را مدیر کنم، اما حتی برای معاونت خودم تاکنون خیلی تلاش کرده‌ام و سه بانو را برای معاونت خودم معرفی کرده‌ام ولی موافقت نشده است.

استاندار زنجان همچنین درباره توجه به ظرفیت جوانان نیز گفت: در این زمینه نیز به سازمان مدیریت ابلاغ کرده‌ایم که نسبت به آموزش آنها اقدام کند و در این راستا مجمع مشورتی جوانان نیز تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه یک اخلاق دیگر بنده این است که بنده از،خارج مجموعه مدیر انتخاب نمی‌کنم و دوست دارم برای مثال برای مدیر استانداری از خود مجموعه انتخاب کنم، تصریح کرد: انتصابات بنده داخلی بوده است و تلاش کردم خارج از استانداری کسی را نیاوریم.

حقیقی گفت: حتی در شهرستان‌ها نیز روال همین بوده و بنده تمایل دارم که حتما از زنجان انتخاب شود و حتی مثلا طارم نیز همین بوده است و تلاش می‌شود نیرو از خود شهرستان باشد.

استاندار زنجان با بیان اینکه از نظر اقدام به واحدهای تولیدی تلاش کرده‌ایم آنچه که صلاح استان است انجام شود، گفت: البته در این زمینه به حرف‌های بیکاران پنهان توجهی نمی‌کنیم و در این راستا همه جلسات مربوط به رفع موانع تولید در خود کارخانجات برگزار و حتی اگر مشکل واحدی در استان قابل حل نبوده آن را با حضور وزرا برگزار می‌کنیم.

وی گفت: در همین راستا از وقتی من آمده‌ام ۶ واحد تولیدی به چرخه تولید بازگشته‌اند و اگر مسائل آنها حل نمی‌شد به مشکل برمی‌خوردند‌ که البته هفت واحد تولیدی راکد نیز داریم که آنها نیز امسال به چرخه تولید بازگردند.

طرح توسعه ۴ واحد تولیدی در دست انجام است

حقیقی با بیان اینکه امروز طرح توسعه چهار واحد تولیدی در حال انجام است، تصریح کرد: حتی در این بین واحدی بوده است که اعتبار استان را به مبلغ ۹ میلیون یورو گرفته و به استان دیگر رفته بود در حالی که ما آن را به خرم‌دره آورده‌ایم و حتی گفتیم اگر نیاید شکایت می‌کنیم.

استاندار زنجان افزود: بنده تاکنون با ۹۱ مسؤول دیدار کرده‌ام و سیاست بنده این است که مسؤولان به استان بیایند و تاکنون غیر از جهانگیری پنج وزیر آمده و به صورت هفتگی یک مسؤول به زنجان خواهد آمد.

وی با بیان اینکه برای سبزه‌میدان که از پروژه‌های بر جا مانده است نیز تلاش کردیم که مشکل آن حل شود، گفت: بحث طرح توسعه بیمارستان ولیعصر (عج) و بازگشایی پادگان نیز اقدامات قابل توجهی صورت گرفته و مشکل آن حل شده است.

حقیقی همچنین به بحث انتخابات نیز اشاره کرد و افزود: در انتخابات همه گروه‌ها فعالیت دارند و شاید فعالیت آنها به سنوات قبل برمی‌گردد، اما تاکید ما فعالیت در چارچوب قانون است و این موضوع را به فرمانداران نیز ابلاغ کرده‌ایم که با خاطیان در این حوزه برخورد کنند.

استاندار زنجان تصریح کرد: در نهایت در انتخابات اصل بر مشارکت مردم است و باید مهمترین نکته این باشد.

وی تصریح کرد: همچنین برای آسیب‌شناسی انتخابات نیز اقدامات لازم انجام شده و در این راستا انتخابات را به ۱۱ مرحله تقسیم کرده‎ایم.

حقیقی همچنین در ارتباط با رسانه‌های جمعی نیز گفت: من همه رسانه‌ها را دوست دارم و از نظر بنده همه خوب هستند و رابطه حسنه با آنها دارم.

استاندار زنجان در پایان صحبت‌های خود از خبرنگاران خواست جلسه را به درخواست احزاب ترک کنند و از اصحاب رسانه به خاطر این موضوع عذرخواهی کرد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا