افزایش ظرفیت حمل بار در مسیر زنجان به قزوین به ۱۸میلیون تن


به گزارش زنجان سحر به نقل از مهر، فتح الله حقیقی ظهر یکشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه گمرک استان طی سال گذشته عملکرد بسیار خوبی داشت، گفت: طی سال گذشته بیش از ۲۷۰ میلیون دلار کالا از گمرک استان صادر شده است.

وی اظهار کرد: رتبه گمرک زنجان از جایگاه ۳۲ در سال ۹۷، به رتبه ۱۰ در سال گذشته رسید و صادرات کالا از استان طی سال گذشته بیش از ۲۱ درصد افزایش داشته است.

استاندار زنجان بر لزوم ضرورت تدوین نقشه راه برای تحقق شعار سال در استان تاکید کرد و گفت: دستور جلسه‌های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید باید بر اساس نقشه راه باشد و مشکلات بر سر راه تولید رفع شود.

حقیقی تاکید کرد: همچنین واردات کالا و ورود موقت هم از گمرک استان هم طی سال گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.

وی به وضعیت تولید روغن خوراکی در استان زنجان اشاره کرد و گفت: واحد تولیدی روغن مصرفی در استان ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار تن محصول را دارد در حالی که ۳۰ تن تولید می‌کند.

استاندار زنجان با بیان اینکه امروز این استان در خصوص بیماری کرونا وضعیت خوبی ندارد، ابراز داشت: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان اسفند سال گذشته حدود ۹۵ درصد بود که به حدود ۵۰ درصد در اوایل فروردین کاهش یافته است.

حقیقی به پروژه دو خطه کردن راه آهن زنجان به قزوین اشاره کرد و اظهار داشت: با تکمیل این پروژه، ظرفیت حمل و نقل بار در این مسیر از ۹ میلیون تن به ۱۸ میلیون تن افزایش می‌یابد و زمان سفر بین زنجان و تهران نیز تا یک ساعت کاهش پیدا می‌کند.

کد خبر ۵۱۹۲۰۲۵


منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا