افزایش نزاع میان زنجانی‌ها


به گزارش زنجان سحر به نقل از مهر، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌نیارکی در اولین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در سال جدید، اظهار کرد: برنامه‌های شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در سال‌جاری ۴۶ مورد است که بخشی از این برنامه‌ها توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اجرا خواهد شد و بیش از ۵۰ درصد برنامه‌ها نیز در دستگاه‌های اجرایی مربوطه انجام خواهد شد و این امر نیازمند همکاری لازم و اثرگذار دستگاه‌های متولی این امر است.

وی با بیان اینکه آسیب‌شناسی در ابتدای سال برای بررسی چالش‌ها و اقدامات موثر ضروری است، افزود: انجام کار پژوهشی و ایجاد حساسیت در خصوص علل و عوامل بروز و افزایش برخی جرایم در استان یک ضرورت و امر مهم است، به همین دلیل انتظار می‌رود اقدامات پیشگیرانه در این رابطه اعمال شود.

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان با اشاره به افزایش نزاع در استان، ادامه داد: باید یک تحلیل اساسی از علل بالا رفتن نزاع و درگیری در استان صورت گیرد تا بر اساس عوامل بروز این امر، اقدامات پیشگیرانه صورت گیرد.

در ابتدای این جلسه نیز معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری‌کل استان زنجان گفت: پارسال تعداد ۵ جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان برگزار شد که ۲۴ مصوبه داشته است. این در حالی است که در شهرستان‌ها نیز ۱۹ جلسه با ۱۰۰ مصوبه داشتیم که همه برنامه‌ها و مصوبات به صورت کامل و دقیق اجرا شده است.

محمدتقی فتحی افزود: تعدادی از برنامه‌های استان به عنوان الگو در سایر استان‌ها از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه پیشنهاد شده که از جمله آن‌ها برنامه کاهش جمعیت کیفری و سامانه تصمیم است که در این راستا جزو سه استان برتر هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در راستای اقدامات شورای پیشگیری از وقوع جرم استان، ۴۰ درصد از زوج‌هایی که درخواست طلاق داده بودند، با راهنمایی و مشاوره‌های صورت گرفته، بدون هیچ اقدامی از طلاق انصراف دادند که در این راستا نیز ۱۵ درصد طلاق‌ها از طرق مشاوره حل شده است.

کد خبر ۵۱۸۹۹۹۶


منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا