امام جمعه زنجان: قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران در رزمایش پیامبر اعظم(ص) به کل دنیا مخابره شد

– به گزارش زنجان سحر –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از   زنجان  ، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن گرامیداشت مناسبت‌های ماه پرفضیلت رجب اظهار داشت: در این ماه عزیز ولادت چند امام بزرگوار قرار داد. امام جواد(ع) که در سالروز ولادت آن بزرگوار قرار داریم جوان‌ترین امام است. آن بزرگوار در سن ۲۵ سالگی به شهادت رسید و روایت‌های زیادی در زمینه حاجت دادن آن امام بزرگوار وجود دارد.

وی در ادامه به عملیات‌های مهم دفاع مقدس در اسفند ماه اشاره کرد و گفت: عملیات‌های بسیاری در این ماه همچون خیبر وجود دارد و نکته جالب موضوع اینجاست که اکثر فرماندهان ارشد دفاع مقدس در این ماه به شهادت رسیدند.

 امام جمعه زنجان در ادامه‌گریزی به دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی زد و افزود: ۴۲ سال است که آمریکا هرکاری توانسته علیه کشور و ملت ما انجام داده است و به صراحت اعلام کرده که هدفش محو ایران از نقشه جغرافیایی است. حضرت آقا فرموده‌اند آمریکا با اسلامیت “انقلاب” مشکل دارد و دشمنی آن با دیگر پیشرفت‌های ما بهانه‌ای بیش نیست. پس در واقع می‌شود گفت آن‌ها با اسلام و مذهب شیعه مشکل دارند.

وی با تأکید بر اینکه هیچ کسی در این کشور بیشتر از مقام معظم رهبری آشنا به راه، خط و آرمان‌های امام(ره) نیست، ابراز کرد: به‌خاطر همین آشناییت با خط امام(ره) بود که مجلس خبرگان رهبری در آن زمان ایشان را به جانشینی امام راحل انتخاب کردند. بیشترین فرمایشات حضرت آقا در سخنرانی‌ها، جلسات و خطبه‌های نماز جمعه‌ها، فرازهایی از امام(ره) است و تا به حال بنده یاد ندارم که ایشان در سخنرانی‌های خود اشاره‌ای به بیانات حضرت امام(ره) نکرده باشند.

امام جمعه شیراز: شرط بازگشت به برجام رفع همه تحریم‌هاست / ملت ایران دیگر زیر بار ظلم نمی‌روند‌
انتقاد امام جمعه ارومیه از شرایط بد اقتصادی و گرانی‌های افسار‌گسیخته /‌مردم ‌در رنج قرار دارند
امام جمعه رشت: «غرب آسیا» شاهد دست و پا زدن‌ قدرت‌های جهانی در منطقه است
امام جمعه اصفهان: تغییر رئیس‌جمهور آمریکا هیچ تفاوتی برای ما ندارد

وی در ادامه گریزی به بحث مذاکرات با رقبای آمریکایی و اروپایی زد و عنوان کرد: حضرت آقا در خصوص دشمنی آمریکا و اروپا فرموده‌اند که آن‌ها هیچ‌گاه رویکردشان را مقابل جمهوری اسلامی تغییر نخواهند داد؛ پس بنابراین باید یک صدای واحد از مسئولان و مردم کشورمان بیرون بیاید. آقا فرموده‌اند کسی که به تعهداتش عمل کرد ایران بود و آنان نه تنها به تعهدات خود عمل نکردند بلکه کلاً این تعهدات را نقض کردند؛ پس توپ در زمین آمریکا است و آن‌ها بدهکار هستند و ایران طلبکار برجام است.

امام جمعه زنجان در ادامه با اشاره به آمادگی ۱۰۰ درصدی نیروهای مسلح در مقابل هرگونه خطرات احتمالی حمله دشمنان گفت: رزمایش پیامبر اعظم(ص) مکمل رزمایش‌های قبلی ارتش و سپاه بود؛ این رزمایش نمونه‌ای از رزمایش‌های دریایی، زمینی، هوایی و پهبادی بود و در این رزمایش به خوبی بازدارندگی قدرت جمهوری اسلامی ایران به دشمنان مخابره شد.

وی در پایان به خطر ایجاد پیک چهارم ویروس منحوس کرونا اشاره و تشریح کرد: هر لحظه امکان بازگشت پیک چهارم کرونا وجود دارد و با اینکه در آستانه شب عید و سال نو قرار داریم هر لحظه ممکن است وضعیت آبی و زرد استان به نارنجی و قرمز تغییر کند. از شهروندان زنجانی درخواست داریم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا سبب قرمز شدن شرایط و بسته شدن مجدد کسبه و بازار نشوند چرا که کسبه و بازاریان به درآمد اسفندماه و شب عید نیاز دارند.

انتهای پیام/ی


منبع : تسنیم

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن