امدادرسانی امدادگران هلال احمر زنجان به ۲۰ خودروی گرفتار در برف


علی طاهری در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: شامگاه پنجشنبه همزمان با وقوع کولاک و بارش برف سنگین در جاده‌های استان زنجان، امدادگران هلال احمر ۲۰ خودرو سبک و سنگین با ۸۰ سرنشین در گردنه‌های کوهستانی و صعب‌العبور زنجان – طارم در مسیر را نجات دادند.

وی اظهار کرد: بلافاصله تیم‌های امداد و نجات هلال احمر شهرستان طارم به کمک خودورهای گرفتار در برف و کولاک شتافتند که توانستند اقدام به بستن زنجیر چرخ برای این خودروها کنند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان‌، گفت: امدادگران هلال احمر ۱۵ بسته غذایی خشک ۱۲ ساعته نیز برای در راه ماندگان توزیع کردند.

طاهری تاکید کرد: در طرح زمستانی هلال احمر ۲۵ پایگاه ثابت و موقت به صورت شبانه روزی برای ارائه خدمات امدادی به مسافران و رانندگان عبوری از جاده‌های استان فعال هستند.

وی افزود: برای ارائه خدمات مطلوب علاوه بر این پایگاه‌ها، هشت پایگاه پشتیبان نیز در شهرستان‌های خرم دره، ابهر، خدابنده، زنجان، ماهنشان، ایجرود، طارم و مرکز استان زنجان فعال است.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان، ابراز کرد: همه پایگاه‌های ثابت و موقت هلال احمر استان به اقلام زیستی و غذایی برای در راه ماندگان و اسکان موقت تجهیز شده است.

کد خبر ۵۱۰۴۲۰۷

منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا