امدادرسانی هلال احمر زنجان به ۲۶۸ حادثه دیده


به گزارش زنجان سحر به نقل از مهر، علی طاهری گفت: در دی ماه سال جاری امدادگران هلال احمر در هشت مورد برف و کولاک، ۲۸ مورد در حوادث جاده‌ای، دو مورد سانحه شهری، و یک مورد حوادث صنعتی و کارگاهی و دو مورد خدمات حضوری برای شهروندان این استان خدمات امدادی ارائه داده‌اند.

وی یادآوری کرد: افراد متاثر از این حوادث ۲۶۸ نفر بودند که ۷۰ تیم با ۱۸۰ نفر برای آنها خدمات مورد نیاز را ارائه کرده‌اند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه مصدومان ناشی از این حوادث بیان شده ۶۹ نفر ثبت شده است، گفت: ۶ مصدوم توسط امدادگران هلال احمر استان به مراکز درمانی منتقل شده‌اند و سه نفر از هموطنان نیز در این سوانح جان خود را در دی ماه جاری از دست داده‌اند.

طاهری اظهار داشت: در حوادث ناشی از برف و کولاک دی ماه امدادگران هلال احمر در استان زنجان سه نفر را در پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای اسکان داده‌اند.

وی اضافه کرد: در این عملیات‌ها ۷۰ تیم عملیاتی با ۱۸۰ نفر امدادگر و۳۹ دستگاه آمبولانس و ۳۰ دستگاه خودروی نجات به این ماموریت‌ها اعزام شده‌اند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان تاکید کرد: هموطنان در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث می‌توانند با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز تماس برقرار کنند.

کد خبر ۵۱۳۱۰۲۱

منبع : مهر

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن