انتشار مجدد اخبار منفی قدیمی در آستانه انتخابات/ هدف: کاهش مشارکت

از شایعه تا واقعیت: با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری، رسانه‌های معاند از ترفندهای جدید خود برای کاهش مشارکت مردم در سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری رو نمایی می‌کنند.

یکی از حربه‌های ضدانقلاب برای ناامید کردن مردم وکاهش مشارکت آن‌ها در انتخابات، بازپخش اخبار منفی قدیمی، در زمان حاضر است.

به عنوان نمونه به تازگی (آوریل ۲۰۲۱- اردیبهشت ۱۴۰۰)، رسانه‌های دشمن فیلم زیر را به صورت هماهنگ و با عنوان برخورد «برخورد ماموران شهرداری گرگان با جوان سبزی‌فروش» بازنشر دادند.

 

اما بررسی‌های دقیق نشان می‌دهد که این برخورد بد ماموران مربوط به (اکتبر۲۰۲۰-مهرماه ۱۳۹۹) سال گذشته است که رسانه‌ها در آن زمان به آن پرداخته بودند اما این رسانه‌ها برای تشویش افکار عمومی و در آستانه انتخابات دوباره به عنوان یک اتفاق جدید منتشر کردند.

 

 همچنین در اوایل اردیبهشت ماه نیز کانال‌های ضدانقلاب خبری مبنی بر خودسوزی یک مرد در مقابل ساختمان بورس را منتشر کردند.

 

هرچند با مشاهده افراد در خیابان که هیچ کدامشان ماسک نزدهخ بودند می شد فهمید که این فیلم مربوط به امسال و حتی پارسال نیست اما سخنگوی سازمان آتش‌نشانی، مرکز اورژانس تهران و رئیس مرکز اطلاعات و اخبار امنیتی وزارت کشور وقوع خودسوزی در این ایام را تکذیب کردند.

بررسی‌ها نیز نشان داد که این فیلم قدیمی و مربوط به سال ۱۳۹۸ بوده و هشتگ‌های پایین پست هم نشان می‌دهد که هدف از انتشار این مطالب، تخریب انتخابات است.

 

 

البته این رویه در بین ضدانقلاب سابقه‌دار هم است. به عنوان مثال مسیح علینژاد زمانی که کمپین چهارشنبه‌های سفید را در ازای گرفتن پول راه‌اندازی کرده بود از این حربه استفاده می‌کرد و یک مطلب را چند بار در زمان‌های مختلف در پیجش منتشر می‌کرد. (اینجا را بخوانید)

 

انتهای پیام/منبع : فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا