ایجاد واحد فرآوری معادن سنگ آهن استان زنجان پیگیری می‌شود

– به گزارش زنجان سحر –

آرمین سلسانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  زنجان  در خصوص عملکرد طرح توسعه، فعالسازی و احیای معادن در سال ۹۸ اظهار داشت: در راستای این طرح ۷۲ معدن غیرفعال و یا فعال قابل توسعه در قدم اول شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه برای ۵۱ معدن اقدامات کلینیکی انجام شده است، افزود: برای ۳ معدن در استان واحد فرآوری ایجاد کردیم که یکی از شاخص‌ترین اقدامات است و همچنان بر این باوریم که باید برای همه معادن به خصوص معادن سنگ آهن که ظرفیت بالایی دارند بحث واحد فرآوری پیگیری شود.

رئیس خانه معدن استان زنجان تصریح کرد: همچنین معرفی ۸ معدن به سرمایه‌گذار، تامین بازار یک معدن، رفع مشکلات با منابع طبیعی برای ۳ معدن از اقداماتی است که در سال جاری انجام شده است.

معاون صمت استان مرکزی: معدن دالی دارای ذخیره احتمالی ۱۲ میلیون تن مس است/ نماینده مردم دلیجان: محیط زیست آلودگی معدن را اعلام کرده است
کارخانه تعطیل‌شده آب‌معدنی سی‌سخت و قند یاسوج احیا می‌شود
مسئولان درباره “معدن آلبلاغ” وعده بیهوده ندهند

وی با اشاره به معرفی ۱۲ معدن به ایمیدرو به منظور تامین زیرساخت‌ها گفت: در ادامه اقداماتمان ۲ معدن دیگر را نیز به صندوق بیمه سرمایه‌گذاری به منظور اخذ وام معرفی کردیم.

سلسانی در پایان خاطرنشان کرد: تهیه فراخوان سرمایه‌گذاری در راستای احداث واحد فرآوری برای ۲۷ معدن سنگ آهن هماتیت در استان یکی از شاخص‌ترین اقدامات است که در حال حاضر پیگیری آن ادامه دارد.

انتهای پیام/س


منبع : تسنیم

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا