ایمن سازی جوانان در برابر تهدیدات فضای مجازی یک ضرورت است


به گزارش زنجان سحر به نقل از مهر، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی روز سه شنبه در جلسه ستاد کنترل آسیب های اجتماعی که بصورت آنلاین با دکتر زنگانه مشاور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در حوزه کنترل آسیبهای اجتماعی برگزار شد، افزود: هدف از تشکیل ستاد در راستای هم افزایی و هم پوشانی دستگاه‌های متولی در حوزه کنترل آسیب های اجتماعی است و اقدامات انجام شده در این بخش کافی نیست، باید برنامه ریزی متناسب با آسیب های اجتماعی در استان تدوین و اجرا شود.

وی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی و اولویت‌ها در مراکز استانها متفاوت است افزود: زنجان در برخی از حوزه ها نسبت به سایر استانها شرایط بحرانی ندارد مثلاً در حوزه طلاق استان رتبه ۲۶ کشوری را دارد، بنابراین برای سال ۱۴۰۰ با نظر خواهی اعضای ستاد آسیبها و اولویتها احصا شود.

رییس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه مشخصه مهم جلسات ستاد کنترل آسیب های اجتماعی خروجی موثر و اجرای مصوبات و برنامه ها است تاکید کرد: تلاش برای کاهش آسیب های اجتماعی و جلوگیری از رشد آن مورد اهتمام ستاد قرا بگیرد.

صادقی نیارکی اظهار داشت: ایمن سازی جوانان در برابر تهدیدات بخصوص تهدیدات فضای مجازی امری ضروری است و امروزه کنترل جوانان با توجه به دسترسی آسان به فضای مجازی و تهدیداتی که از خارج کشور هدایت می شود مورد توجه قرار گیرد، در غیر این صورت آثار مخرب و منفی بر روی جوانان خواهد گذاشت.

در این جلسه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان زنجان گفت: برای سال ۱۴۰۰ حدود ۱۵ برنامه فوق العاده در حوزه پیشگیری از مرکز ابلاغ شده که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در بازده زمانی مشخص اجرا خواهند شد.

محمد تقی فتحی با بیان اینکه با پیگیری معاونت اجتماعی دادگستری استان و تلاش و همکاری اداره بهزیستی استان در سامانه تصمیم حوزه طلاق طی ۱۱ ماهه سال ۱۴ درصد سازش داشتیم و در این بازده زمانی تعداد ۲ هزارو ۱۶ زوج معادل ۳۶ درصد انصرافی از طلاق داشیم که آمار بسیار خوبی است.

کد خبر ۵۱۵۴۶۳۰

منبع : مهر

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن