اینجا گاوازنگ است! روستایی چسبیده به شهر زنجان و بدون آب و گاز و امکانات اولیه!

منطقه گردشگری گاوازنگ یا ائل داغی در دو کیلومتری شمال شهر زنجان شامل روستای گاوازنگ ، با داشتن نزدیک ۴۵۰ نفر جمعیت و حدود ۱۵۰ خانوار است که طی چندین سال گذشته و علی رغم وعده های بسیار زیاد استانداران و فرمانداران و شهرداران زنجان مشکلات بسیار زیادی دارد.

همین موقعیت روستا سبب شده تا علاوه بر علاقه گردشگران به این منطقه، مسئولان امر استانی نیز علاقه شدید به عدم ارائه حداقل امکانات دولتی همچون آب شرب، گاز شهری، تلفن ثابت، شبکه آب و فاضلاب ، خانه بهداشت و سیتم حمل و نقل شهری مانند اتوبوس و تاکسی به این روستا داشته باشند و این روستا را وادار به مرگ تدریجی نمایند.

علاوه‌ بر این در این روستا بهداشت، در حد غیرقابل تصوری پایین است. کوچه و خیابان‌ها پر از زباله‌هایی بوده که هیچ عزمی در طول این سال‌ها برای جمع‌آوری آن‌ها وجود نداشته است.

روستای گاوازنگ هنوز که هنوز است آبی برای آشامیدن ندارد و شبکه آبرسانی به این روستا همانند همت بسیاری از مسئولان در حل مشکلات لنگ می‌زند. شیر آب را که باز می‌کنیم حتی قطره آبی داخل آن نیست که در زمان عطش برای لحظه‌ای هم که شده تشنگی را رفع کند. مردم روستا از آب چاه که به اذعان محلی ها حامل آلودگی هایی است استفاده می کنند. همین مسئله سبب شده تا بیماری‌های بسیاری من جمله بیماری های دهان به سراغ اهالی و مخصوصا کودکان! این روستا بیاید.

مردم این روستا به دلیل نبود گاز شهری ماهانه یک بشکه نفت و چهار عدد کپسول گاز مایع دریافت می کنند و بنا بر اذعان آنان با گذشت چندین روز از ماه، نفت تمام می‌شود و روستاییان روزهای باقی مانده یا باید در سرما سپری کنند و یا اینکه همانند کوه‌نشینان به جای استفاده از گاز و نفت از چوب و هیزم برای گرم کردن خانه و کاشانه که هر لحظه احتمال ریزش و آوار بر سرشان ‌وجود دارد، استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا