بازگشایی محدود مساجد زنجان در شب‌های قدر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی / پخش زنده مراسم احیا از صدا و سیما و صفحات مجازی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان،گفت: مساجد و مراکزی که شرایط لازم برای برنامه‌های شب قدر دارند، با اولویت در فضای باز با رعایت فاصله‌ی اجتماعی مراسم شب قدر برگزار شود.

حجت الاسلام سعید احمدی در گفتگو با مهر، با اشاره به تصمیمات گرفته شده برای بازگشایی مساجد، گفت: مقرر شد تنها برای سه شب احیا تعداد معدودی از مساجد در شهر زنجان وهمین طوردر شهرستانها با راهنمایی ائمه جمعه و مسئولین بهداشت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی شود.

وی اظهار کرد: قرار شد در مساجد و مراکزی که شرایط لازم برای برنامه‌های شب قدر دارند، با اولویت در فضای باز با رعایت فاصله‌ی اجتماعی مراسم شب قدر برگزار شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، گفت: مدت زمان برگزاری مراسم حداکثر دو ساعت از ۱۱ شب تا ۱ بامداد خواهد بود و از حضور کودکان وسالمندان وکسانی که بیماری زمینه‌ای دارند جلوگیری خواهد شد.

احمدی تاکید کرد: افراد شرکت کننده باید از وسایل شخصی مثل مهر، سجاده کتاب دعا، قران وچادر نماز استفاده کنند و از هرگونه پذیرایی و توزیع نذورات جداً خود داری شود.

وی ابراز کرد: از همه مردم خدا جو درخواست می‌شود نهایت همکاری با مسئولین مسجد از جمله، امام جماعت، هیأت امنا وپایگاه بسیج برای ایجاد نظم بیشتر داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان، تاکید کرد: با توجه به وضعیت قرمز شهرستان زنجان و وضعیت زرد در سایر شهرستانهای استان توصیه می‌شود شهروندان در خانه بمانند.

پخش زنده مراسم احیا از طریق آدرس صفحات مجازی هئیت‌های مذهبی زنجان

پخش-زنده-مراسم-احیا-از-طریق-آدرس-صفحات-مجازی-هئیت‌های-مذهبی-زنجان

مراسم احیای شب‌های ماه رمضان به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور و زنجان امسال به صورت مجازی برگزار می‌شود.

برنامه برخی هئیت‌های مذهبی استان زنجان به مناسبت شب‌های قدر از طریق شبکه‌های پیام رسان در فضای مجازی پخش می‌شود و قرار است بر اساس مصوبات جلسه‌ای که در این زمینه برگزار شده است، برنامه احیای شب‌های ماه رمضان به صورت محدود برگزار شود.

به این دلیل که هرگونه تجمع می‌تواند عامل نشر ویروس کرونا باشد، بازگشایی مساجد بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری از بیماری کرونا انجام می‌شود.

مساجد بزرگی همچون حسینیه اعظم زنجان، هئیت ثارالله و مسجد جامع زنجان که هر ساله میزبان خیل عظیمی از روزه‌داران در شب‌های احیا هستند برنامه‌های خود را به صورت زنده از طریق لایو اینستاگرام برگزار می‌کنند.

بر اساس جلسه برگزار شده با حضور نماینده ولی فقیه در استان زنجان قرار است تعداد معدودی از مساجد استان زنجان در سه شب احیای شب‌های ماه رمضان بازگشایی شود.

مساجد شهرستان‌ها نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی می‌شود و با توجه به این زنجان هنوز در وضعیت قرمز از نظر شیوع بیماری کرونا قرار دارد، بازگشایی مساجد منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

برنامه احیای شب‌های ماه رمضان از ساعت ۱۱ تا یک بامداد خواهد بود و از حضور کودکان، سالمندان و افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند جلوگیری می‌شود.

برنامه احیای شب‌های قدر در امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان نیز برای استفاده مردم زنجان از شبکه اشراق پخش می‌شود.

برنامه هئیت ثارالله زنجان نیز از صفحه مجازی این هئیت از طریق اینستاگرام یا صفخه https://heyatonline.ir/heyat/10 از ساعت ۱۱ شب برگزار می‌شود.

مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در حسینیه اعظم زنجان با سخنرانی و دعا خوانی حضرت آیت‌الله حاج سید محمد حسینی زنجانی و ذکر مصیبت حاج مرتضی حیدری برگزار می‌شود.

این مراسم در شب نوزدهم ماه رمضان از ساعت ۳۰ بامداد برگزار و به صورت زنده از صفحه اینستاگرام حسینیه اعظم زنجان http://instagram.com/Live.haz.ir یا صفحه https://heyatonline.ir/heyat/36 پخش می‌شود.

همچنین مراسم احیای شب ماه رمضان در مسجد جامع زنجان نیز از طریق شبکه اشراق، صفحه آپارات،صفحه اینستاگرام این مسجد و کانال رسمی آیت‌الله حسینی زنجانی پخش می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا