برخورد فراجناحی قوه نتیجه عملکرد درست"رئیسی" است/ ایستادگی تمام عیار دستگاه قضا در مبارزه با فساد

حجت‌الاسلام حسن نوروزی، نایب رئیس کمیسیون قضائی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی زنجان سحر؛ اظهار کرد: موضوع فساد ستیزیِ آیت‌الله رئیسی، زبانزد خاص و عام است و مردم بر توفیقات بسیار مطلوب وی صحه می‌گذارند.

وی افزود: آیت‌الله رئیسی در برخورد با متخلفان مماشات نکرده و ما به‌عنوان عضو کمیسیون قضایی مجلس از عملکرد وی رضایت داریم.

نایب رئیس کمیسیون قضائی مجلس تأکید کرد: اصل قضاوت و عدالت، برخورد فراجناحی با متخلفان است و ما می‌بینیم قوه قضاییه برای مبارزه با فساد، تمام‌عیار ایستاده و آیت‌الله رئیسی وظیفه خود را به‌درستی اجرا می‌کند.

وی عنوان کرد: دستگاه قضا با کسی مماشات نمی‌کند؛ آن‌طور که آقای عیسی شریفی را به ۲۰ سال زندان و برادر آقای جهانگیری را نیز محکوم می‌کند، در واقع اصل قضاوت عادلانه در قوه قضاییه نیز همین است که با بزهکار مقابله و با او در هر پست و مقامی که باشد برخورد شود.

حجت‌الاسلام نوروزی در ادامه این گفت‌وگو با اشاره به محاکمه در درون قوه قضاییه، خاطرنشان کرد: محاکمه آقای طبری و دیگران نشان داد قوه قضاییه با کسی تعارف ندارد، این بیانگر عدم تعارف در قوه قضاییه و بی‌طرفانه و عادلانه قضاوت کردن است.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو، با اشاره به اظهارات اخیر آقای روحانی، تصریح کرد: آقای روحانی متأسفانه با آنکه حقوق خوانده، اما به حقوق عمل نمی‌کند؛ آن‌طور که در نهج‌البلاغه آمده  امام علی(ع) فرمانداران و استانداران را توبیخ می‌کرد؛ مماشات هم برای ایشان نباید معنا داشته باشد.

این نماینده مجلس اضافه کرد: آقای روحانی یک‌بار درباره مسئله بودجه به مجلس حمله می‌کنند و  روزی دیگر می‌گوید: "اگر وزیر را می‌خواهید احضار کنید من را احضار کنید"؛ این سخنان فرافکنی است. در تمام دنیا روسای جمهور را محاکمه و وزیر و نماینده مجلس را احضار می‌کنند و آن‌ها باید پاسخگو باشند؛ ما این سخنان را نمی‌پذیریم.

نایب رئیس کمیسیون قضائی مجلس در خاتمه این گفت‌وگو، تصریح کرد: گاهی اوقات آقای روحانی همه مسائل را فراموش می‌کند و سخنانی را بر زبان می‌آورد که حتی وجدان خود نیز آن را قبول ندارد و به لجاجت روی می‌آورد.

انتهای پیام/ا


منبع : راه دانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا