بنگاه‌های مشاورین املاک دلال، پلمب شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حجت‌الاسلام محسن کرمی در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: در راستای با مقابله با تخلفات در حوزه مسکن اقدامات بسیاری صورت گرفته است.

دادستان زنجان از پلمب بنگاه‌های مشاور املاک که نقش دلالی را در بازار مسکن زنجان داشتند، خبر داد و گفت: مقرر شد مشاوران املاک جدیدی در گلشهر ایجاد و یا منتقل شود، چراکه بستر دلالی در این بخش از شهر بالا بوده و سبب ایجاد نوسان قیمت در بازار زمین و مسکن می‌شود.

وی با اشاره به اصلاح کمیسیون ماده ۱۰۱ تصریح کرد: فرآیند نادرستی که جریان داشت سبب تضییع حقوق عمومی شده بود که با اصلاح آن، صدها میلیارد تومان ثروت در شهرداری‌ها تثبیت شد، همچنین شهرداری‌ها مکلف شدند برای دارایی‌های خود سند تک‌برگی دریافت کنند.

کرمی در ادامه به پرونده شهرداری نیز اشاره کرد و گفت: در این پرونده ۲۴ نفر محکوم شدند و ما حکم برائتی مشاهده نکردیم، این افراد بر اساس روند پرونده از خدمت در پست‌های دولتی منع شده و حتی برخی که هیات‌علمی هم بودند، تعلیق شدند.

دادستان زنجان با بیان اینکه در کمیسیون‌ها بحث وکالت محدود شد که نتیجه آن پیشگیری از رانت و فساد مالی بود، تصریح کرد: متاسفانه در برخی شهرک‌های مسکونی شاهد آن بودیم که در سال‌های گذشته عرصه‌هایی با کاربری عمومی در اختیار تعاونی‌ها باقی مانده و یا به واحدهای مسکونی و تجاری تبدیل شده که پیگیری‌ها در این موارد انجام شد.

وی تصریح کرد: مثلاً در گلشهر ۱۵ هزار متر زمین ورزشی به واحد مسکونی و تجاری تبدیل شده بود، تعاونی مکلف خرید زمین شده است و البته خرید اراضی زراعی توسط تعاونی مسکن ممنوع است.

کرمی در ارتباط با رمز ارزها نیز گفت: متاسفانه در برخورد با رمزارزها، متولیان امر جدیت کافی را ندارند و درخواست شد که کمیسیونی برای بررسی هوشمندانه از شرکت‌ها و تولیدکنندگان رمزارز ایجاد شود تا بتوان از این وضعیت با حداقل مشکلات عبور کرد.

وی در ارتباط با مصرف برق و خاموشی‌های ناشی از آن نیز گفت: نباید در این بین صنایعی که حداکثر صرفه‌جویی را دارند ملزم به صرفه‌جویی شوند؛ چون در این صورت خط تولید تعطیل می‌شود و نتایج منفی آن در اقتصاد و اشتغال تاثیر می‌گذارد.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/قمنبع : فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا