بهره‌برداری از ۱۰۰۰ واحد مسکن محرومان در استان زنجان

بنیاد مسکن  در سال ۵۸ به فرمان حضرت امام(ره) در راستای تأمین مسکن محرومان و متولی توسعه و عمران روستاهای کشور و ساخت واحدهای مسکونی شهرها در چارچوب سیاست‌های دولت تاسیس شد. همینطور رسیدگی به محرومان، توسعه عدالت اجتماعی و بستر سازی برای سازندگی کشور جزء وظایف اصلی این نهاد محسوب می‌شود. به عبارتی دیگر محرومیت‌زدایی و آبادانی روستاها وظیفه مهم و خطیری است که حضرت امام(ره) آن را بر دوش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گذاشته است.

در همین راستا مرداد ماه سال گذشته همزمان با سفر محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به استان زنجان، احداث ۲ هزار واحد مسکن محرومان استان زنجان در روستای احمد کندی شهرستان ایجرود کلنگ زنی شد. حال بعد از ۹ ماه از آغاز ساخت مسکن محرومان بیش از یک هزار واحد آن به بهره‌برداری رسیده و مابقی آن تا پایان دولت افتتاح خواهد شد.

رضا خواجه‌ای مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: دستور احداث ۲ هزار واحد مسکن محرومان در سال گذشته به بنیاد مسکن استان زنجان ابلاغ شد و بر همین اساس ۶۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض دولت و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت به ساخت این پروژه‌ها اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه خوشبختانه مالکان تمام ۲ هزار واحد به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات معرفی شده‌اند، خاطرنشان کرد: تمام این ۲ هزار واحد عقد قرارداد صورت گرفته به طوری که فونداسیون منازل آن‌ها اجرا شده است. همینطور با اینکه حدود ۹ ماه از اجرای کار گذشته است ولی با تلاش و همت مضاعف بیش از یک هزار واحد به بهره‌برداری کامل رسیده است.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا