بهره برداری از فودکورت گاوازنگ در کنار روستاییانی که هنوز آب و گاز ندارند؟+ عکس

با اینکه منطقه گاوازنگ زنجان به عنوان یک منطقه گردشگری در زنجان محسوب می‌شود و در جشنواره‌های مختلفی همچون جشنواره “آش”، “غذای اکو” و “روستا” به عنوان میزبان انتخاب می‌شود ولی متاسفانه این منطقه دارای کم و کاستی‌های بسیار زیادی است. البته هرزگاهی مسئولان استانی در زمینه رفع نواقصات این منطقه گردشگری وعده‌هایی می‌دهند ولی با گذشت زمان مشخص می‌شود که وعده‌های مسئولان فقط در حد وعده بود. در یک مثال واضح می‌شود به آیین کلنگ‌زنی پروژه‌های هتل پنج ستاره و پردیس سینمایی در زمان استاندار سابق اشاره کرد که گذشت زمان ثابت کرد که فقط آن کلنگ‌زنی‌ها جنبه تبلیغاتی برای مسئولان وقت داشته است.

یکی از پروژه‌هایی که این روزها با وجود اینکه مشکلات حقوقی بسیار زیادی داشت در آستانه بهره‌برداری قرار دارد پروژه “خوراک سرا” در انتهای جاده گاوازنگ و منتهی به سد گاوازنگ است. سوال این است آیا مشکلات حقوقی این مجموعه به پایان رسیده است؟

در این راستا سعید امیدی، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان زنجان در گفت‌وگو با تسنیم ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: در راستای دسترسی مناسب و کیفی همشهریان و گردشگران به انواع غذا و خدمات مرتبط در منطقه گردشگری گاوازنگ، پروژه‌ای تحت عنوان خوراک‌سرا(فودکورت) در انتهای جاده گاوازنگ توسط سازمان همیاری شهرداری‌های استان تکمیل شده و در آستانه بهره‌برداری قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

مجموعه گردشگری گاوازنگ زنجان همچنان در انتظار وعده های مسئولین / از هتل پنج ستاره تا تله کابین خیالی! + عکس

گاوازنگ ، همچنان بلاتکلیف؟ / محرومیت روستائیان از امکانات اولیه و پاس کاری مسئولین!

مرگ تدریجی گاوازنگ بیخ گوش زنجانی ها / وقتی “گاوازنگ” جایگاهی در نقشه‌های ماهواره‌ای ندارد + فیلم

وی افزود: طراحی و اجرای این مجموعه توسط سازمان همیاری شهرداری‌های استان بوده و سرمایه‌گذاری و منابع مالی آن توسط اشخاص حقیقی تامین شده است.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان زنجان از اشتغال‌زایی مستقیم حداقل ۵۰ نفر در این مجموعه خوراک‌سرا خبر داد و گفت: در واقع این پروژه نقطه شروعی برای ایجاد واحدهای خدمات گردشگری با رعایت الزامات بهداشتی و متناسب با سلایق روز مشتریان در این منطقه مهم گردشگری خواهد بود.

گاوازنگ زنجان
گاوازنگ زنجان

وی در زمینه پروژه توضیحاتی ارائه داد و افزود: این مجموعه در نقطه‌ای مشرف به شهر و با طراحی زیبا و با قابلیت استفاده از فضای پشت بام در زمینی به مساحت ۴ هزار و ۶۰۰ متر مربع و در قالب ۲۰ واحد خدماتی و تجاری مستقل با مجموع زیربنای یک هزار متر مربع اجرا شده است.  علاوه بر آن در بلوار کناری  فضای  تبلیغی به مساحت ۴۰۰ متر مربع در قالب چهار مجموعه لایت باکس و در میدان بالادست نیز ۳ بیلبورد بزرگ با مساحت ۱۵۰ مترمربع برای زیباسازی محیط ایجاد شده است. محوطه سازی مجموعه نیز به مساحت تقریبی ۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع با استفاده از مصالح مناسب به لحاظ کف‌سازی و نصب روشنایی اجرا شده و  برق‌رسانی نیز با نصب یک دستگاه ترانس برق ۶۰kw و انشعاب ۵ کنتور سه فاز و ۱۶ کنتور تک فاز صورت گرفته است.

امیدی گفت: در صورت تکمیل تاسیسات زیربنایی به خصوص گازرسانی به این منطقه علاوه بر رونق گرفتن بیشتر و سریع‌تر این مجموعه خدماتی و تجاری، زمینه برای تعریف پروژه‌های بیشتر و ایجاد جذابیت مضاعف برای سرمایه‌گذاران ایجاد خواهد شد که طبیعتاً توسعه چنین امکاناتی برای عرضه بهداشتی انواع خوراک و تغذیه، علاوه بر اشتغال‌زایی سبب توسعه گردشگری منطقه نیز خواهد شد.

وی در پایان به مشکلات حقوقی این پروژه اشاره کرد و افزود: در سال‌های ۹۸ و ۹۹  یک اختلاف حقوقی بر روی مالکیت زمین محل اجرای این پروژه ایجاد شده بود که پس از طی مراحل قضایی و قانونی و نهایتا با همراهی مسئولان قضایی استان مقرر شد که ضمن حفظ مالکیت عرصه طرح توسط دولت( به نمایندگی اداره‌کل منابع طبیعی استان ) مالکیت اعیانی و سرقفلی این واحدها در اختیار سرمایه‌گذاران حقیقی که قبلا با طی مراحل قانونی مزایده انتخاب شده بودند، قرار بگیرد.

حال با این تفاسیر امیدواریم هرچه سریعتر این پروژه که به جذابیت‌های منطقه گاوازنگ افزوده است به بهره‌برداری برسد و سبب رونق منطقه گردشگری شود. البته ناگفته نماند شیوع ویروس منحوس کرونا در یک سال گذشته سبب لغو بسیاری از جشنواره‌ها در این منطقه شده است.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا