تزریق روزانه واکسن کنژوگه به ۳۵۰ داوطلب زنجانی


پرویز قزلباش بعد از ظهر امروز ( ۱۸ اردیبهشت‌ماه) در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به اینکه واکسیناسیون کرونا افراد بالای ۸۰ سال در استان همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: زنجان آمادگی واکسیناسیون همزمان گروه سنی بالای ۸۰ سال و ۷۵ سال را دارد و منتظر اعلام وزارت بهداشت است.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۴۰۰۰ زنجانی داوطلب شرکت در آزمایش بالینی واکسن مشترک ایران و کوبا شدند، افزود: این واکسن روزانه به حدود ۳۵۰ داوطلب زنجانی تزریق می‌شود و اگر با این سرعت واکسیناسیون ادامه پیدا کند، تزریق دُز اول واکسن کنژوگه در استان زنجان به اتمام می‌رسد و مراقبت‌های لازم و تحلیل‌ها انجام می‌شود. گفتنی است دُز دوم تزریق این واکسن ۲۸ روز پس از تزریق دُز اول انجام خواهد شد.

این مسئول با بیان اینکه امروز هیچ یک از شهرستان‌های استان زنجان رنگ قرمز کرونایی ندارد، تصریح کرد: شهرستان‌های ایجرود، سلطانیه و ماه‌نشان در وضعیت زرد کرونایی و سایر شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان از نگرانی‌های موجود در خصوص بازگشت وضعیت بیماری کرونا به رنگ قرمز با رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و خاطرنشان کرد: طبق مصوبات ستاد ملی کرونا محدودیت‌های کرونایی به صورت جدی در عید سعید فطر اعمال خواهد شد.

انتهای پیام


منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا