تعداد تخت های بیمارستانی درزنجان به ۱۵۰۰ تخت افزایش می یابد


به گزارش زنجان سحر به نقل از مهر، پرویز قزلباش شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران، به وضعیت حاد کرونایی شهر زنجان اشاره کرد و گفت: تمامی امکانات تخت‌های بستری استان در اختیار این بیماران قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بیمارستان‌های غیردولتی همکاری خوبی در این خصوص دارند، اظهار کرد: در صورت نیاز تختهای بستری کرونایی ها به یک‌هزار و ۵۰۰ تخت نیز افزایش می‌یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: در حال حاضر دو هزارو ۳۰۰ تخت بیمارستانی در استان وجود دارد که در فاز اول یک هزار تخت برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده و طبق برنامه ریزی ها مقرر شده در شرایط خاص، با افزایش تعداد بیماران و در صورت نیاز بین یک‌هزارو ۳۰۰ تا یک هزارو ۵۰۰ تخت کرونایی ها افزایش می‌یابد.

قزلباش تاکید کرد: با توجه به وضعیت رنگ بندی زنجان فعالیت مساجد، باشگاه‌های ورزشی و اصناف مشخص شده ممنوع است و فعالیت تخلف محسوب می‌شود.

وی در خصوص وضعیت واکسیناسیون کرونایی استان افزود: در شرایط فعلی که واکسن در کشور محدود است این دارو به صورت سهمیه از سوی وزارت بهداشت در اختیار هر استان قرار می‌گیرد و تاکنون بیش از پنج هزار دوز واکسن کرونا برای اقشار پرخطر از قبیل کادر درمان و بهداشت، جانبازان بالای ۵۰ درصد، پرسنل بخش‌های آی سی یو وارد استان و بخش عمده‌ای از آن تزریق شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ابراز داشت: طبق پیش‌بینی انجام گرفته طی ماه‌های آینده با سرعت بیشتری واکسیناسیون در کشور انجام می‌شود.

قزلباش افزود: وضعیت کرونایی حال حاضر استان در بخش بستری و سرپایی صعودی است.

وی تصریح کرد» در بخش سرپایی بطور تقریبی با شیب ملایم‌تر، مراجعات وجود دارد ولی همچنان صعودی است.

کد خبر ۵۱۹۰۱۶۴


منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا