تعیین محل فضای آموزشی؛ پیش‌شرط احداث مسکن اقدام ملی


فتح‌الله حقیقی شامگاه امروز (۵ اسفندماه) در مراسم تقدیر از خیرین مدرسه‌ساز استان زنجان، اظهار کرد: یکی از مشکلات استان زنجان، وجود شهرک‌های اقماری فاقد مدرسه است.

وی با اشاره به شهرک‌های اقماری شهر زنجان که در آن‌ها فضای آموزشی در نظر گرفته نشده است، افزود: در شهرک‌های مسکونی زنجان، انبوه‌سازی انجام شده ولی برای دانش‌آموزان ساکن در این منطقه فضای آموزشی کافی در نظر گرفته نشده است، به همین دلیل دانش‌آموزان مسافت زیادی را برای رفتن به مدرسه طی می‌کنند.

این مسئول ادامه داد: با حضور وزیر در استان آموزش‌وپرورش ۱۶ مدرسه ۱۲ کلاسه برای این مناطق کلنگ‌زنی شد که امیدواریم فرآیند احداث آن به زودی به اتمام برسد.

استاندار زنجان با بیان اینکه در حوزه مسکن ملی تا زمانی که زمین مدارس مشخص نشود، اجازه احداث مسکن داده نخواهد شد، تصریح کرد: از ۱۵ هزار مسکن ملی، محل احداث ۱۱ هزار  و ۵۰۰ مسکن در زنجان مشخص شده است.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با تقدیر از خیران و آموزش‌وپرورش در ساخت مدرسه برای دانش‌آموزان، گفت: در حالی که این افراد باید به فکر بالا بردن سرانه فضای آموزشی باشند، مدام در حال رسیدگی به نابسامانی‌ها هستند.

حقیقی عنوان کرد: ۶۳ مدرسه ۱۲ کلاسه در زنجان احداث می‌شود تا سرانه فضای آموزشی در زنجان بهبود پیدا کند. باید توجه داشت که خیرین در بحث کروناویروس بسیار کمک کردند، به طوری که اقدامات خیرین در این بخش قابل انکار و حذف نیست.

وی با اشاره به اینکه مردم خیر ۲۵ میلیارد تومان در قالب کمک مومنانه در روز ارزشمند یوم‌العباس داشتند،  خاطرنشان کرد: ۷۰۰۰ نفر از مردم نیز با عنوان سفیران سلامت در ابعاد مختلف فعالیت دارند.

انتهای پیام


منبع : ایسنا

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن