تقدیر دانشگاه علوم پزشکی زنجان از سپاه انصارالمهدی(عج) ‌

– –

به گزارش زنجان سحر به نقل از تسنیم از زنجان، پرویز قزلباش در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: متاسفانه اطلاعات غلطی در زمینه واکسیناسیون در جامعه گفته می‌شود و باید نشست‌های زیادی در موضوع آگاه‌‌سازی جامعه با عنوان واکسن برگزار شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه وضعیت واکسیناسیون در کشور به خوبی پیش می‌رود و باید رسانه‌ها هم در این زمینه ما را یاری کنند. باید مردم را به سمت واکسیناسیون عمومی سوق دهیم.

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان زنجان تشریح کرد: در حال حاضر ۳۷ درصد گروه‌های هدف در استان زنجان واکسینه شده‌اند که از این آمار بیش از ۸۳ درصد نوبت نخست واکسن را دریافت کرده‌اند. در مجموع بیش از ۴۲۶ هزار دوز واکسن در استان زنجان مصرف شده و انتظار ما این است که گروه‌های هدف برای واکسینه شدن بیشتر مراجعه کنند.

قربانیان کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد به ۸۶۸ نفر رسید
آغاز مرحله جدید طرح شهید سلیمانی در زنجان/مرکز واکسیناسیون خودرویی سپاه افتتاح شد + فیلم‌

وی در ادامه به محبوبیت واکسن سینوفارم و برکت اشاره کرد و گفت: از این دو نوع واکسن استقبال زیادی از سوی شهروندان شده است؛ انتظار ما این است طی روزهای آینده گروه‌های هدف بیشتر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

قزلباش در ادامه با تقدیر از عملکرد سپاه انصارالمهدی(عج) در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: از همکاری سپاه استان در زمینه واکسیناسیون و همینطور طرح شهید سلیمانی تشکر می‌کنم.

کاهش سن مبتلایان

وی گفت: در حال حاضر در پیک پنجم کرونا قرار داریم و نکته قابل توجه این پیک این است که سن مبتلایان بسیار پایین آمده است و سنین ۴۰ تا ۶۰ سال بیشتر درگیر شده‌اند. از سوی دیگر تعداد مبتلایان نوجوانان هم افزایش یافته ولی خوشبختانه تعداد مرگ و میر در این گروه بسیار کم است.

این مسئول در پایان به روند افزایشی بستری‌شدگان اشاره کرد و گفت: متاسفانه تعداد بستری‌شدگان در استان رو به افزایش است که امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده با کمبود تخت در زنجان مواجه نشویم‌. البته سعی داریم در این مسیر از بستری موقت و سرپایی بیشتر استفاده کنیم.

انتهای پیام/ش

 

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا