حسینیه اعظم زنجان ظرفیت جهانی‌سازی مسئله عاشورا را دارد


به گزارش زنجان سحر به نقل از مهر، حجت‌الاسلام محمدحسن اختری صبح جمعه در حاشیه بزرگداشت روز قدس در جمع خبرنگاران گفت: طی سال‌های گذشته اقدامات خوبی در مورد آرمان رهایی قدس صورت گرفته است.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) ابراز داشت: با توجه به شرایط حاکم در جهان، موسسات و مراکز بین‌المللی متعددی در دنیا ایجاد شده که اکثر آن‌ها سیاست‌های امپریالیستی را دنبال می‌کنند.

اختری اظهار کرد: دست‌هایی در داخل فلسطین در کار بوده که اختلافاتی را بین گروه‌های فلسطینی به وجود آوردند که آمریکا و برخی کشورهای مزدور منطقه مثل آل سعود به آن دامن می‌زنند.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفت: ما بر اساس اندیشه امام راحل و بیانات مقام معظم رهبری دنبال آن هستیم که حرکت عمومی مردمی جهانی علیه رژیم صهیونیستی به وجود بیاوریم.

اختری تاکید کرد: امروز می‌بینیم حمایت‌های کشورهای اروپایی از رژیم صهیونیستی از طرف مردم خودشان محکوم می‌شود و باید تلاش کنیم با راه‌اندازی هشتک‌ها و فریادهای عمومی در دنیا وحدت افکار عمومی علیه رژیم جعلی اسرائیل ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) در راستای رسالت خود بنیاد بین‌المللی عاشورا را راه‌اندازی کرده که مأموریت ما در این بنیاد به خارج از کشور مربوط است، افزود: در بنیاد بین‌المللی عاشورا بنا داریم بتوانیم حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع)، نهضت امام حسین (ع) و مسیر عاشورا را به غیر مسلمانان معرفی کنیم.

مدیر عامل بنیاد بین المللی عاشورا ابراز داشت: حسینیه اعظم زنجان محبان بسیاری را به خود جذب کرده و امکانات و ظرفیت‌هایی در راستای جهانی‌سازی مسئله عاشورا دارد، می‌توانیم با یکدیگر همکاری و پشتیبانی دو سویه از هم داشته باشیم.

اختری تصریح کرد: بنیاد بین المللی عاشورا از طریق ارتباط با کشورهای مختلف، تاریخ زندگی امام حسین (ع) را با دلایل عقلی و روشن بیان می‌کند.

وی گفت: حسینیه اعظم زنجان می‌تواند ما را در این مسیر پشتیبانی کند و آمادگی داریم تفاهم‌نامه‌ای با حسینیه اعظم زنجان امضا کنیم.

کد خبر ۵۲۰۶۱۷۸


منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا