حضور ۸۲ کاندیدا در انتخابات مجامع هلال‌احمر استان زنجان


به گزارش زنجان سحر به نقل از مهر، شهرام میرزایی بعد از ظهر جمعه در حاشیه برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال‌احمر استان زنجان، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز شاهد برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجامع سازمان جمعیت هلال‌احمر به صورت همزمان در سراسر کشور بودیم، گفت: در همین راستا و در استان زنجان در هفت شعبه شامل شهرستان‌های خرم‌دره، ابهر، طارم، خدابنده، ماه‌نشان، ایجرود و زنجان شاهد حضور داوطلبان، امدادگران و جوانان در پای صندوق‌های رأی بودیم تا کاندیداهای مورد نظر خود را انتخاب و به عنوان اعضای شوراهای اجرایی و بازرسان جمعیت هلال‌احمر شهرستان‌ها انتخاب کنند.

وی با یادآوری اینکه این انتخابات هر چهار سال یک بار به موجب قانون اساس‌نامه جمعیت هلال‌احمر برگزار می‌شود، افزود: این افراد زمانی که انتخاب می‌شوند، در تدوین سیاست‌های کلان و راهبردهای جمعیت هلال‌احمر نقش دارند. همچنین در پایان سال، تنظیم ترازنامه و برنامه و بودجه جمعیت هلال‌احمر شهرستان‌ها بر عهده این افراد خواهد بود.

رئیس ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال‌احمر استان زنجان با اشاره به اینکه امروز شاهد برگزاری مرحله اول این انتخابات بودیم، تصریح کرد: مرحله دوم شامل انتخابات مجامع استان است و از افرادی که امروز انتخاب می‌شوند، تعداد ۱۶ نفر، جلسه مجمع عمومی استان را تشکیل خواهند داد و از بین خود، چهار نفر را به عنوان هیئت مدیره استان انتخاب خواهند کرد و دو نفر نیز به عنوان بازرس انتخاب خواهند شد.

میرزایی در ادامه با بیان اینکه بعد از این مرحله وارد مرحله سوم انتخابات خواهیم شد، ادامه داد: در این مرحله مجمع عمومی جمعیت هلال‌احمر سراسر کشور تسکیل شده و از بین این چهار نفر هیئت مدیره، هر چهار نفر به مجمع عمومی راه خواهند یافت و در آن انتخابات، شورای عالی را انتخاب خواهند کرد. هفت نفر از اعضای داوطلب جمعیت هلال‌احمر از سراسر کشور نیز به عنوان عضو شورای عالی انتخاب خواهند شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان با اشاره به اینکه جمعیت هلال‌احمر، بزرگ‌ترین نهاد عمومی مردمی در کشور به شمار می‌رود، اظهار کرد: اساس کار در این جمعیت، داوطلب‌محوری است، در نتیجه حضور و مشارکت این افراد قطع به یقین در فعالیت‌های آینده جمعیت هلال‌احمر مثمر ثمر خواهد بود و بی‌تردید خدمات داوطلبانه و عام‌المنفعه بهتر و بهینه‌ای را در آینده شاهد خواهیم بود.

میرزایی با یادآوری اینکه برای انتخابات امروز ۸۲ نفر کاندیدا حضور داشتند که از بین این تعداد باید اعضای شورای اجرایی شهرستان‌ها انتخاب می‌شد، عنوان کرد: نقشی که اساسنامه جمعیت هلال‌احمر برای این افراد تدوین کرده، شامل تدوین سیاست‌های کلان جمعیت، تعیین راهبردهای پیشبرد اهداف جمعیت و نیز تصویب ترازنامه، تنظیم برنامه و بودجه جمعیت هلال‌احمر شهرستان‌ها بر عهده این اعضا خواهد بود.

رئیس ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال‌احمر استان زنجان خاطرنشان کرد: همچنین از بین افرادی که برای ریاست شورای جمعیت هلال‌احمر کاندیدا هستند، تعداد دو نفر به مدیرعامل استان معرفی می‌شوند.

کد خبر ۴۹۴۷۷۵۴

منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا