دانلود مستند روایت رهبری + فیلم

مستند «روایت رهبری» با همکاری موسسه پژوهشی ـ فرهنگی انقلاب اسلامی در سه قسمت حدود ۵۰ دقیقه‌ای ساخته‌شده است و با استفاده از تصاویر آرشیوی بکر و دیده نشده‌ای، ماجرای انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبر انقلاب را روایت می کند.

این مستند از تصاویر آرشیوی دیده نشده‌ای از اجلاسیه فوق‌العاده مجلس خبرگان در ۱۴ خرداد ۶۸ و مباحثات صورت گرفته در این اجلاس، برای نخستین بار رونمایی می‌کند و اسناد اجلاسیه فوق‌العاده مجلس خبرگان در ۱۵ مرداد سال ۶۸ نیز برای نخستین بار از تلویزیون پخش می‌شوند.

استعفای آیت‌الله منتظری، چگونگی پذیرفتن این استعفا توسط امام خمینی (ره) و بررسی آن در اجلاس مجلس خبرگان، اصل ولایت‌فقیه و چگونگی ورود آن به قانون اساسی، ارتباط آیت‌الله خامنه‌ای با امام خمینی (ره) و انقلاب و دلایل انتخاب ایشان برای رهبری و … از جمله مباحثی است که در این مستند به آن‌ها پرداخته ‌شده است.

قسمت اول مستند روایت رهبری؛

فیلم/ چگونه آیت‌الله منتظری از قائم‌مقامی رهبری عزل شد؟

مستند «روایت رهبری»، روایتی از وقایع مربوط به انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان رهبر جمهوری اسلامی ایران است.

دانلود کنید

قسمت دوم مستند روایت رهبری؛

فیلم/ ماجرای شرط مرجعیت برای انتخاب رهبری در مجلس خبرگان

برخی معتقدند این اشاره به مرجعیت، به معنای این نیست که رهبری باید مرجع باشد بلکه مرجع بالقوه کفایت میکند و در قانون اساسی صرفاً از صلاحیت مرجعیت سخن رفته است.

دانلود کنید

قسمت سوم مستند روایت رهبری؛

فیلم/ مذاکرات محرمانه مجلس خبرگان برای انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای

انتشار فیلم مذاکرات محرمانه و تاریخی مجلس خبرگان برای انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای برای اولین بار

دانلود کنید

گزیده‌ای از «روایت رهبری» | افرادی از مخالفت امام با انتخاب آیت‌الله منتظری به قائم مقامی مطلع بودند، اما نگفتند !!

آیت‌الله هاشمیان نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری: تعدادی از نمایندگان مجلس خبرگان از مخالفت امام با خبر بودند اما در روز انتخاب آقای منتظری به ما نگفتند این حرف را. اگر ما آن‌روز حس میکردیم امام مخالف بودند هرگز اینکار را نمی‌کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا