رحمانی‌فضلی گناهکارتر از «مهران مدیری»!

«عبدالرضا رحمانی‌فضلی»، وزیر کشور،اخیراً طی صحبت‌هایی در جلسه هماهنگی با مسئولین استانی و نیروهای امدادی لرستان با اشاره به پلاتوی اخیر «مهران مدیری» در برنامه طنز دورهمی و صحبت‌های پیرامون ناامیدی، گفته است:من نمی‌دانم از کِی ناامید کردن و بی‌اعتماد کردن مردم اسمش شده هنر؟!

او می‌افزاید: ما چنین هنری سراغ نداریم. حتماً باید آقای علی‌عسگری برخورد کند. عذرخواهی فایده‌ای ندارد.

وزیر کشور در ادامه تصریح می‌کند:

الآن همه آمده‌اند پای کار بعد یک آدمی به اسم هنر آمده و همه را مسخره می‌کند و بقیه هم برایش کف می‌زنند. قابل بخشش نیست واقعاً. قابل بخشش نیست .[۱]

*ما هم با آقای رحمانی‌فضلی موافقیم که اظهارات مهران مدیری در تأکید بر ناامیدی حتی در صورت رؤیت ناکارآمدی‌های دولت! اقدام صحیحی نیست.

اما نکته اینجاست که چرا اگر مدیری به ناامیدی مردم اشاره کند، اقدام غیر قابل بخششی مرتکب شده اما اگر اصلاح‌طلبان و برخی مقامات دولتی طی سال‌های گذشته دائماً از ناامیدی حرف بزنند و شاخص‌های پیشرفت اقتصادی کشور را به مسخره بگیرند و کشور را در شرایط «فتنه اقتصادی» قرار دهند؛ هیچ اتفاق خاصی روی نداده است؟!

آقای رحمانی فضلی بفرمایند توضیح بدهند اینکه مهران مدیری حرف ۳ سال گذشته کسانی از اصلاح‌طلبان و مقامات دولتی را درباره ناامید بودن مردم تکرار کرده گناهکارتر است یا کسانی که قبل از او می‌گفتند خزانه خالیست، اقتصاد کشور در «ته درّه» است، با تحریم‌های آمریکا فلج شده‌ایم، مردم نان ندارند بخورند و غیره؟!

وزیر محترم کشور خود گناهکارتر از مهران مدیری است که از یاد برده روزی را در سال ۹۵ که با طمطراق می‌گفت:

«عموما شاخص های اقتصادی ما غیرقابل قبول است !»[۲]

و این حرف غلط و سیاه‌نمایانه را در حالی مطرح می‌کرد که علیرغم تمام مشکلات و سوء مدیریت‌های دولت اصلاح‌طلبان اما اقصاد ایران در جایگاه هجدهم جهان است و می‌رود تا به جایگاه پانزدهم برسد، «ضریب جینی» ما از آمریکا و روسیه در جایگاه بهتری قرار دارد و بیکاری در ایران هم نه تنها در مرحله بحرانی نیست بلکه از برخی کشورهای اروپایی نیز رتبه بهتری دارد.

مهران مدیری بعنوان یک سلبریتی فقط حرفی را تکرار کرده که مراجع اجتماعی یعنی اصلاح‌طلبان، برخی مقامات دولتی و رسانه‌های چپ طی سال‌های گذشته به افکار عمومی القا کرده‌اند.

آقای رحمانی‌فضلی هم‌از آن‌رو در قبال صحبت‌های مدیری، صاحب تقصیر نابخشودنی است که در ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور نیز مسئولیت دارد اما تاکنون هیچ برخورد مؤثری در برخورد با سیاه‌نمایی، ناامید کردن مردم و تأکید علی‌الاطلاق بر کلمات «ناامیدی، گرسنگی و خشونت» انجام نداده است .[۳]

بله! سیل و زلزله تقصیر مسئولان محترم دولت نیست و الحق و الانصاف برخی مسئولان دولتی هم بصورت جهادی پای کار مدیریت بحران آمده‌اند اما آیا آقای رحمانی‌فضلی با ما هم‌داستان هست که بیماری ناامیدی ایجاد شده در ذهن کسانی از مردم و سلبریتی‌ها مقصّری غیر از مهران مدیری دارد؟!

مسئله ساده است! آقای رحمانی‌فضلی بعنوان یک مسئول رده بالا در ستاد تبلیغات اقتصادی عنوان بفرمایند تا بحال چند مرتبه جملات مؤکد رهبر معظم انقلاب درباره پیشرفت‌های اقتصادی انقلاب (مثل بهبود ضریب جینی و غیره) که در بیانیه گام دوم، در دیدار با دانشجویان و در دیدار با مردم عنوان شده است را تکرار کرده‌اند؟!

بیانات رهبری هم هیچ! ایشان بفرمایند چند مرتبه آمار وزارت کشور خودشان درباره شاغل بودن ۶۰ درصد از اغتشاشگران دیماه ۹۶ و یا سیاسی بودن ۷۰ درصد از شعارهای آنها را به مردم گفته‌اند تا جلوی سیاه‌نمایی را گرفته باشند؟!

وزیر محترم کشور می‌داند آیا که برخی مشاورین و مدیران در برخی سازمان‌ها؛ کارشناسانی که بر «قابل قبول بودن شاخص‌های اقتصادی کشور» تأکید کرده‌اند را اخراج و با خدشه مواجه کرده‌اند؟! و این مسئله هیچ ربطی هم به مهران مدیری ندارد؟!

ما در پایان و در اماره‌ای دیگر، از همه مخالفان ناامیدی و سیاه‌نمایی و از جمله از شخص وزیر محترم کشور می‌خواهیم که با یک جستجوی ساده از کلمه «ناامیدی» در رسانه‌ها و خبرگزاری‌های دولتی و چپ، بهتر متوجه شوند که آبشخور تزریق ناامیدی در کشور و مسخره کردن عملکرد مدیران کشور و پیشرفتهای نظام اسلامی در کجا قرار دارد و چه کسانی از سالیان قبل بر این آتش دمیده‌اند؟!

ضمناً اگر گوشی در وزارت کشور و سرویس‌های امنیتی دولت وجود دارد؛ خبرهایی وجود دارد که می‌گوید برخی در هسته‌های فکری دولت حتی برای سوار شدن بر ناامیدی اشاره شده و تشکیل تظاهرات میلیونی هم برنامه‌ریزی کرده‌اند.

این گوش‌های شنوا همچنین سری هم به صحبت‌های اخیر علی ربیعی و سعید حجاریان بزنند که مؤکدا و با روشی القاگونه از این گفته‌اند که: «مردم به خیابان خواهند ریخت»!

مهران مدیری آخرین متهم این دادگاه است…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا