روایت تصویری از راه‌های رهایی از اندوه دوران کرونا

پاندمی کرونا نظم جهان را دوباره نوشته است. اینجا و آنجا تعطیلی و محدودیت حاکم است. طاقت مردم جهان طاق شده و اندوه جان‌های بسیاری را فراگرفته است. با رعایت چند نکته ساده به جنگ ترس و اندوه رفته و به جان‌تان آرامش ببخشید. مدیتیشن راهی عالی برای ریلکس و آرام شدن است. ذهنتان را از افکار مزاحم دور می‌کند و به جان‌تان آرامش می‌بخشد.

روایتی تصویری از راه‌های رهایی از اندوه دوران کرونا«زنجان سحر» ـ پاندمی کرونا نظم جهان را دوباره نوشته است. اینجا و آنجا تعطیلی و محدودیت حاکم است. طاقت مردم جهان طاق شده و اندوه جان‌های بسیاری را فراگرفته است. با رعایت چند نکته ساده به جنگ ترس و اندوه رفته و به جان‌تان آرامش ببخشید.

روایتی تصویری از راه‌های رهایی از اندوه دوران کرونا

هم‌نشین گل و گیاه شو!
چه به گل و گیاه یا خاک علاقه داشته باشید یا نه در هر صورت پرورش گل و گیاه در اتاق، حیاط یا بالکن‌تان جان‌فزا و آرامش‌بخش است؛ استرس از شما دور و سرگرمی ارزشمندی وارد زندگی‌‌تان می‌شود. حتی چمن‌زنی نیز نوعی مراقبه و مدیتیشن است.

روایتی تصویری از راه‌های رهایی از اندوه دوران کرونا

آشپزی کنید!
برای مدت کوتاهی هم که شده از غذاهای آماده صرف‌نظر کنید و خلاقیت خود را در طبخ غذایی تازه و فرح‌بخش به کار برید. بیهوده نیست که کلاس‌های آشپزی این همه طرفدار پیدا کرده‌اند. پخت‌وپز یا طبخ یک غذا با دستورالعملی تازه، چه در تنهایی باشد یا در میان خانواده و دوستان، راه خوبی است تا استرس را از خود دور کنید و از نتیجه لذت ببرید.

روایتی تصویری از راه‌های رهایی از اندوه دوران کرونا

خانه‌تکانی کنید!
از آموزه‌های کتاب ماری کندو، نویسنده زن ژاپنی یاد بگیر و بلند شو. او در کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم بهترین‌ شیوه مرتب کردن و نظم‌دهی خانه را آموزش داده است. مرتب کردن وسایل و نظم دادن دوباره به اشیای پیرامونمان روح‌افزاست. آن را امتحان کن!

روایتی تصویری از راه‌های رهایی از اندوه دوران کرونا

دنیا را به اتاق‌تان بیاورید!
با توجه به محدودیت‌های اعمال شده در عرصه سیر و سیاحت، مردم دل‌تنگ لحظاتی‌ا‌ند که با فراغ خاطر چمدان خود را می‌بستند و با کشتی یا هواپیما راهی سفر می‌شدند. اما حالا که نمی‌شود به سفرهای واقعی رفت پس به سفر‌های مجازی بروید. بسیاری از وب‌ها تورهای ویدئویی جالبی برای شهرگردی و موزه‌گردی ارائه می‌دهند. از آن‌ها استفاده کنید و رایگان مسافرت کنید!

روایتی تصویری از راه‌های رهایی از اندوه دوران کرونا

بروید سراغ کتاب، این یار همیشگی!
بروید سراغ کتاب‌هایی که مدت‌هاست انتظارتان را می‌کشند. خواندن کتاب، شنیدن پادکست‌ و رو آوردن به بازی‌های فکری یا کلمه‌ای راه‌هایی مطمئن برای آرام شدن است. بسیاری از مردم در پاندمی کرونا اوقات فراغت بیش‌تری دارند چرا که ساعات کم‌تری برای کار صرف می‌کنند. آن‌ها دیگر مجبور نیستند برای رفتن به محل کار، راهی طولانی را طی کنند و به دلیل محدودیت‌ها مجبور شده‌ا‌ند از فعالیت‌های تفریحی خود کم کنند.

روایتی تصویری از راه‌های رهایی از اندوه دوران کرونا

بلند شو و راه بیفت!
دوچرخه‌تان را بردارید یا در یک پارک شروع به دویدن کنید. تردستی یاد بگیرید یا روی بند راه بروید. اگر این امکان برایتان وجود ندارد خلاقانه در اتاقتان شروع به یوگا یا حرکات پیلاتس کنید. بسیاری از مربی‌های بدن‌سازی کلاس‌های آنلاین راه‌اندازی کرده‌اند. استفاده از این کلاس‌ها یا حتی بعضی اپلیکیش‌های تلفن همراه به ما کمک می‌کند تا بر غم غلبه کنیم.

روایتی تصویری از راه‌های رهایی از اندوه دوران کرونا

قدم بزنید
یک پیاده‌روی سریع یا حتی یک قدم زدن ساده در دل طبیعت، از میان مزارع، در کنار دریاچه‌ها، در جنگل و راه‌های کوهستانی یا در حاشیه دریاها همیشه آرامش‌بخش است. نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که آلمانی‌ها نسبت به دوران قبل از پاندمی کرونا بیش‌تر قدم می‌‌زنند و پیاده‌روی می‌کنند.

روایتی تصویری از راه‌های رهایی از اندوه دوران کرونا

به سرزمین‌های خیالی سفر کن!
دلتان می‌خواهد، مثل یک شوالیه ماجراجویی کنید؟ بازی‌های ویدئویی امکان فوق‌العاده‌ای برایتان فراهم می‌آورد تا تنش را دور و ملالت را فراموش کنید و وارد دنیایی دیگر شوید. در تعدادی از این بازی‌ها حتی می‌توانید دنیای خودتان را خلق کنید و شخصیت‌هایی جالب آفریده و حتی بازیکنان دیگری را در اینترنت ملاقات کنید.

روایتی تصویری از راه‌های رهایی از اندوه دوران کرونا

مراقبه کن!
مدیتیشن راهی عالی برای ریلکس و آرام شدن است. ذهنتان را از افکار مزاحم دور می‌کند و به جان‌تان آرامش می‌بخشد. در اینترنت فیلم‌های آموزشی بسیاری برای این کار وجود دارد و در بسیاری از اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند نیز تمرین‌های مفیدی برای این کار معرفی شده است.

منبع: دویچه وله

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا