رکورد بستری بیماران کرونایی در استان زنجان شکسته شد

– –

به گزارش زنجان سحر به نقل از تسنیم از  زنجان ، پرویز قزلباش در نشست خبری ظهر یکشنبه با اصحاب رسانه با بیان اینکه شب گذشته بیشترین تعداد بستری را در طول ۱۴ ماه گذشته ثبت کردیم اظهار داشت: همچنان روند بیماری در بخش بستری و سرپایی سیر صعودی دارد و تعداد ۱۷۳ بیمار در شب گذشته بستری شدند که از زمان شروع بیماری بالاترین رکورد تعداد بستری در استان بود.

وی افزود: با توجه به افزایش روند بیماری با سختی‌ها و فراز و‌ نشیب‌های زیادی روبه‌رو هستیم و با این روند در تامین تخت و نیروی کادر درمان با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان اذعان کرد: اگر در طی ۱۰ روز آینده به طور میانگین روزانه بین ۱۰۰ تا ۱۷۰ بیمار داشته باشیم در عرض ده روز به هزار‌ و ۵۰۰ تخت نیاز خواهد شد در حالی که در کل استان ۲ هزار تخت وجود دارد که برای افراد نیازمند به بستری در بخش غیر از بیماران کرونایی از جمله تصادفات، مسمومیت‌ها، جراحی و زایمان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و این مسئله بحران بزرگی به وجود می‌آورد.

محدودیت‌های ستاد کرونا در استان زنجان برای کنترل اپیدمی کافی نیست
افزایش آمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های زنجان نگران‌کننده است
۱۵۳ میلیارد تومان برای ۲۹ پروژه بهداشتی و درمانی استان زنجان هزینه شد/ روند مبتلایان به کرونا در استان همچنان افزایشی است
‌وزیر بهداشت: سفر به ‌ترکیه سبب ‌گسترش ویروس انگلیسی در ایران شد / هفته پیش‌رو موج کرونا بسیار سهمگین‌تر می‌شود

وی با اشاره به گونه آفریقایی ویروس کرونا تصریح کرد: گزارشی مبنی بر شناسایی گونه آفریقایی در ایران و یا استان زنجان مشاهده نشده اما همانطور که ویروس انگلیسی از یک کشور به تمام نقاط دنیا انتقال یافت احتمال انتقال ویروس آفریقایی نیز دور از ذهن نیست و موج جدیدی از بیماری را ایجاد می‌کند که احتمال مرگ‌ و میر بالایی دارد و امیدواریم واکسیناسیون عمومی هر‌چه سریعتر انجام شود و یا درمان موثر برای مقابله با این بیماری کشف شود.

قزلباش با بیان اینکه پارت جدید واکسن در روز گذشته وارد استان شد، گفت: هدف اصلی ما در واکسیناسیون اتمام فاز نخست است که شامل کادر درمان، سالمندان، پاکبان‌ها، جانبازان بالای ۵۰ درصد و افرادی که دارای بیماری خاص هستند می‌باشد. در همین راستا در تلاش هستیم با اتمام این فاز، وارد فاز دوم شویم تا به واکسیناسیون همگانی برسیم.

وی با اشاره به روند ساخت بیمارستان ولیعصر(عج) شماره ۲ گفت: این پروژه ۴۲۰ تخت‌خوابی که اساس آن را خیران پیش می‌برند به دلیل کمبود منابع مالی، سرعت لازم را در اتمام پروژه ندارد و همچنین بخش الحاقی ۴۴ تخته نیز به دلیل مسائل ایجاد شده در روند بهره‌برداری دچار مشکل شده و امیدواریم هرچه سریع‌تر به مرحله بهره برداری برسیم.

انتهای پیام/ی


منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا