زنجان از وضعیت قرمز کرونا خارج شد/ ثبت‌نام حدود ۴ هزار نفر برای واکسیناسیون کنژوگه در زنجان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در نشست خبری با اشاره به رنگ‌بندی کرونایی شهرها گفت: ایجرود، سلطانیه و ماهنشان زرد هستند و باقی شهرها ازجمله زنجان به رنگ نارنجی هستند.

پرویز قزلباش در نشست خبری روزانه با موضوع تشریح وضعیت موج چهارم بیماری کرونا ویروس، اظهار داشت: شهرستان ایجرود، سلطانیه و ماهنشان به رنگ زرد کرونا هستند و باقی شهرها ازجمله زنجان به رنگ نارنجی هستند .

 دکتر قزلباش با اشاره به آمادگی برای واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال در استان ادامه داد: در این خصوص منتظر اعلام وزارت بهداشت هستیم. و قسمت عمده واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال انجام شده و همچنان، ادامه دارد.
 
رئیس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری ادامه داد: حدود ۴ هزار نفر برای واکسیناسیون کوبایی ایرانی (کنژوگه) ثبت‌نام نمودند و تا به امروز، بیش از ۲ هزار تزریق داشتیم . و با این حساب، که روزی بین ۳۰۰ الی ۳۵۰ واکسن کوبایی تزریق می‌شود، در عرض ۳ الی ۴ روز آینده، تزریق واکسن این داوطلبان به اتمام می‌سد. و بعد از ۲۸ روز فازهای بعدی انجام می‌شود .

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه تغییر رنگ‌بندی براساس شاخص در استان‌ها صورت می‌گیرد ابراز کرد: همچنان از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، عادی انگاری و شرکت در دورهمی‌ها نگران هستیم .
 
وی با تاکید براینکه اگر روند بیماری در بستری و سرپایی از یک حد به بالا صعودی باشد، حتما رنگ قرمز است تصریح کرد: کسب و کارها در مناطق قرمز هم، مجاز به فعالیت شدند و در این راستا، نگرانی از برگشت به رنگ قرمز داریم.
 
به گفته دکتر قزلباش روند بیماری کرونا هم در بخش بستری، هم سرپایی در استان نزولی است و تاثیر آن را در رنگ‌بندی می‌بینید. ولی انتظار است با سرعت بیشتری باشد .

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به ایجاد محدودیت‌های جدی برای تعطیلات عید فطر اظهار داشت: موج سفرها می‌تواند بسیار خطرناک باشد و در این راستا، امروز در ستاد ملی کرونا، محدودیت‌های جدی برای جلوگیری از سفرها اتخاذ شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا