موضوعات داغ

سلبریتی هایی که ماسک نمی زنند اما از واکسن کرونا کاسبی کثیفی راه می اندازند! + عکس و فیلم

کاسبان مرگ؛ مسابقه برای اعلام خبر فوت چهره‌های مشهور!

از سوی دیگر، در یک سال اخیر به دنبال ابتلای تعدادی از چهره‌های مشهور به بیماری کرونا، برخی افراد با انتشار خبر فوت این چهره‌ها، به دنبال جمع کردن فالوور و لایک بوده‌ و بر زخم خانواده‌های این بیماران، نمک پاشیده‌اند. در روزهایی که وضعیت جسمانی علی انصاریان رو به وخامت گذاشته بود شایعه فوت علی انصاریان در حال دست به دست شدن در فضای مجازی بود. در شرایطی که مادر و خانواده علی انصاریان روزهای بسیار سختی را سپری می‌کردند، متأسفانه برخی افراد با انتشار شایعات و تصاویری، خانواده او را آزرده می‌کردند. داماد خانواده انصاریان در این باره گفته بود: «مادر علی روی زمین افتاده بود و گریه می‌کرد که عده‌ای از این صحنه فیلم می‌گرفتند!»

دامن زدن به شیوع کرونا به جای فرهنگسازی

حضور سلبریتی‌ها در بیمارستان و بر بالین علی انصاریان، در حالی صورت گرفت که معاونت درمان وزارت بهداشت در آذرماه سال جاری در نامه‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور دستور جلوگیری از حضور همراهان بیمار در تمام بخش‌های کرونا را صادر کرد؛ حضور سلبریتی‌ها در بیمارستان فرهیختگان علاوه بر این‌که در مغایرت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ابلاغ وزارت بهداشت بود، باعث افزایش تجمع مردم مقابل بیمارستان و در نتیجه افزایش شیوع کرونا شد؛ در شرایطی که سلبریتی‌ها می‌توانند در صفحات مجازی و مصاحبه‌های خود بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تأکید و به مشارکت مردم در کنترل کرونا کمک کنند؛ در بیمارستان بر بالین بیماران مبتلا به کرونا حاضر می‌شوند و اگرچه به نظر می‌رسد حضور آن‌ها به دلیل نگرانی از حال دوستان‌شان باشد اما این اقدام خواسته و ناخواسته باعث افزایش تجمع مردم و نقض پروتکل‌های بهداشتی می‌شود و جان بسیاری از افراد را به خطر می‌اندازد.

علاوه بر این مسئله، پس از فوت علی انصاریان، شاهد واکنش‌های عجیب برخی سلبریتی‌ها به مقوله فوت این پیشکسوت فوتبال بوده‌ایم.

کتایون ریاحی ساعاتی پس از فوت علی انصاریان، با انتشار این پست، علی انصاریان را شهید واکسن خواند!

کرونا , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان ,

علاوه بر این‌که چنین اقدامی به دور از احترام به مرحوم علی انصاریان بود؛ این اقدام کتایون ریاحی در حالی صورت گرفت که او پیش از این به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم تولد امسالش، مورد انتقاد بسیاری از رسانه‌ها و کاربران فضای مجازی قرار گرفته بود!

کرونا , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان ,

خانم کتایون ریاحی! با چه رویی هشتگ شهید واکسن می‌زنی؟

مهناز افشار نیز که از داوران یک برنامه در شبکه‌ خارجی و معاند بوده است، در تلاش است با گرفتن ژست دلسوزی برای مردم ایران، خود را وطن پرست و مدافع مردم کشورش نشان دهد.؛ او پس از فوت علی انصاریان در صفحه توییتری خود، نوشته است: «بر طبل شادی بکوبید که نه دعای مادرش گرفت و نه دعای دیگران! بر طبل شادی بکوبید که واکسن را سیاسی کردید! شما مسئول مرگ مردم هستید، برای مردم مظلوم ایران، خانواده‌هایمان و برای همه که بین شما گیر افتاده‌اند و یکی یکی می‌میرند خشمگینم که چرا خودتون هیچی‌تون نمیشه»

این توییت مهناز افشار با واکنش تعداد زیادی از کاربران روبرو شد؛ کاربری که در انگلستان زندگی می‌کند، در واکنش به این توییت افشار نوشته است: «کسانی از سیاسی کردن واکسن می‌نالند که نفس کشیدنشان هم سیاسی است! من هم مثل میلیون‌ها ایرانی سوگوار پرکشیدن علی انصاریان هستم؛ بی وجدانی که از مرگ علی انصاریان هم کاسبی می‌کنی: منِ دیابتی ۴۲ ساله در بریتانیا سه تا ۶ ماه دیگر نوبت واکسن زدنم می‌شود. اینجا نه تحریم است و نه جمهوری اسلامی»

علیرضا وهاب زاده، مشاور وزیر بهداشت نیز نوشت: «از حدود ۸ میلیارد جمعیت جهان تقریبا یک ‌درصد واکسن کرونا تزریق کردند. اکثراً آن‌ها هم تک دوز دریافت کردند که عملاً ایمنی ایجاد نمیکند و نمی‌تواند از مرگ کسی جلوگیری کند! سوال اینکه چرا هیچ کدام از لیدرهای مظلوم #واکسن_بخرید که در اروپا و آمریکا گیر افتادند تا امروز واکسن نزدند؟!»

اگرچه تأمین واکسن معتبر، مطمئن و اثربخش تا زمان تولید واکسن ایرانی کرونا، از وظایف وزارت بهداشت است اما برخی سلبریتی‌هایی که در این مدت نه تنها گامی برای افزایش رعایت پروتکل‌ها برنداشته‌اند، بلکه چشم خود را بر واقعیات موجود بسته‌اند، حالا ژست نگرانی برای سلامت مردم گرفته‌ و با سواستفاده سیاسی از درگذشت چهره‌هایی مانند مهرداد میناوند و علی انصاریان شروع به راه انداختن هشتگ «واکسن بخرید» کرده‌اند!

این اظهارات عامدانه یا از سر ناآگاهی در حالی صورت می گیرد که اولین محموله واکسن کرونا از روسیه امروز در حال ورود به کشور است و علاوه بر آن، فاز اول کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی “کوو ایران برکت” به خوبی پیش رفته است؛ واکسن مؤسسه رازی در هفته آتی وارد مرحله تست انسانی میشود و واکسن تولید مشترک ایران و کوبا نیز در حال ورود به مرحله سوم کارآزمایی بالینی است.

ماسک نمی‌زنیم ولی شما واکسن بخرید

یک کاربر فضای مجازی با انتشار عکسی از دورهمی سلبریتی‌ها بدون رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک، به فضاسازی این افراد پس از فوت علی انصاریان و زدن هشتگ واکسن بخرید واکنش نشان داد: ماسک نمیزنیم ولی شما واکسن بخرید

ماسک نمی‌زنیم ولی شما واکسن بخرید +عکس

ماسک نمی‌زنیم ولی شما واکسن بخرید +عکس

حرفهای صد من یک غاز بی‌هنرانی که خود را هنرمند می‌دانند

طی سال‌های اخیر بسیاری از هنرمندان بیش از آنکه در مواقع سختی و مشکلات در کنار مردم باشند، با اظهار نظرهای غیر کارشناسی و هم آوایی با شبکه‌های بیگانه ماهواره‌ای، حرفهای صد من یک غازی را به زبان آورده‌اند که نه تنها از شدت آشفتگی روانی مردم نکاسته‌اند بلکه حال بد روزهای جامعه را هم بدتر از حقیقت موجود جلوه داده‌اند.

برخی از سلبریتی‌ها و هنرمندان به جای اینکه مردم را به حفظ و افزایش آرامش دعوت کنند، نقش اتش بیار معرکه را به خوبی ایفا کرده و حرف‌های پوچ و سخیف رسانه‌های آن طرف آبی را تکرار و به تشویش اذهان عمومی اقدام می‌کنند.

بر اساس قانون انتشار و انعکاس حرفها و پیام‌هایی که منجر به تشویش اذهان عمومی شود جرم بوده و در قانون مجازات خاصی برایش تعریف شده است.

طی روزهای گذشته و در جریان فوت مهرداد میناوند و علی انصاریان که از فوتبالیست‌های بنام و مشهور بودند، برخی از سلبریتی‌ها با انتشار پیامهای بی‌محتوا آن‌ هم در شرایطی که بیماری کرونا با گرفتن جان بسیاری از عزیزان، جو روانی جامعه و روحیه مردم را تحت فشار قرار داده است، با رسانه‌هایی چون من و تو، ایران اینترنشنال، بی‌بی‌سی و سایر رسانه‌های معاند همراه شده‌اند.

حبس و شلاق، مجازات تشویش اذهان عمومی!

مجید علیمردانی وکیل پایه یک دادگستری در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، اظهار کرد: اظهارنظرهای غیرکارشناسانه درباره واکسن کرونا صرف نظر از آنکه گوینده چه شخصی باشد، دارای عنوان جزایی و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و مشمول مجازات است.

تشویش اذهان عمومی، دستاورد بازی رسانه‌ای سلبریتی‌ها/ضرورت برخورد قاطعانه قوه قضائیه، با عاملان نشر اظهارنظرهای غیر کارشناسی

وی تصریح کرد: موضوع اظهار نظر غیر کارشناسی با حصول شرایطی مشمول ماده ۶۹۸ بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی (مصوب ۱۳۷۵) است.

این وکیل پایه یک دادگستری اضافه کرد: این ماده قانونی در این خصوص مقرر کرده است که «هرکس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله نامه یا شکوائیه یا مراسلات یا عرایض یا گزارش یا توزیع هر گونه اوراق چاپی یا خطی با امضا یا بدون امضا، اکاذیبی اظهار کند یا با همان مقاصد اعمالی را بر خلاف حقیقت راساً یا به عنوان نقل قول به شخص حقیقی یا حقوقی یا مقام‌های رسمی تصریحاً یا تلویحاً نسبت دهد، اعم از اینکه از طریق مزبور به نحوی از انحا ضرر مادی یا معنوی به غیر وارد شود یا خیر، علاوه بر اعاده حیثیت در صورت امکان، باید به حبس از دو ماه تا دو سال یا شلاق تا ۷۴ ضربه محکوم شود.

تشویش اذهان عمومی، دستاورد بازی رسانه‌ای سلبریتی‌ها/ضرورت برخورد قاطعانه قوه قضائیه، با عاملان نشر اظهارنظرهای غیر کارشناسی

علیمردانی تاکید کرد: وقوع جرم در خصوص اظهار نظر غیر کارشناسی و تشویش اذهان عمومی مستلزم شرایطی شامل مواردی است که نخست این اظهارات باید کذب بودنش معلوم باشد یا اینکه مدعی که در اینجا می تواند مدعی العموم یا همان دادستان باشد کذب بودن آن را اثبات نماید البته بدیهی است که ملاک کذب بودن نظر کارشناسی وزارت بهداشت و درمان است که متاسفانه بسیاری از اظهارنظرها جنبه علمی ندارد و اصلا اشخاصی که این اظهارات را دارند تخصصی در حوزه پزشکی ندارند.

وی یادآور شد: در خصوص انتشار مطالب کذب در فضای مجازی نیز میتوان به ماده ۶ قانون مطبوعات و ماده ۱۸ قانون جرائم رایانه‌ای اشاره کرد و در حال حاضر قانون مطبوعات که ناظر بر فعالیت‌های رسانه‌ای و مطبوعاتی در کشور است و در ماده ۶ خود، نشریات را به جز موارد مشخص شده در قانون، در انتشار سایر مطالب آزاد دانسته است.

تشویش اذهان عمومی، دستاورد بازی رسانه‌ای سلبریتی‌ها/ضرورت برخورد قاطعانه قوه قضائیه، با عاملان نشر اظهارنظرهای غیر کارشناسی

این وکیل دادگستری تاکید کرد: یکی از این مواردی که انتشار آن‌ها ممنوع است موردی است که در بند ۱۱ ماده ۶ قانون مطبوعات (الحاقی ۱۳۷۹) با این عبارت امده است که به «پخش شایعات و مطالب خلاف واقع یا تحریف مطالب دیگران» اشاره می‌کند.

علیمردانی تصریح کرد: شمول قانون مطبوعات به خصوص در فضای مجازی، ناظر به پایگاه‌های خبری یا غیرخبری است که از هیأت نظارت بر مطبوعات دارای مجوز فعالیت باشند و اگر سایت یا پایگاه اینترنتی فاقد مجوز باشد یا از سایر فضاهای مجازی برای انتشار مطلب استفاده شود، در این صورت، موضوع در شمول قانون جرایم رایانه‌ای قرار می‌گیرد.

این وکیل پایه یک دادگستری اضافه کرد: ماده ۱۸ قانون جرایم رایانه‌ای (مصوب ۱۳۸۸) در این خصوص مقرر کرده است که «هر کس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله سامانه رایانه‌ای یا مخابراتی اکاذیبی را منتشر نماید یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را بر خلاف حقیقت، رأساً یا به عنوان نقل قول، به شخص حقیقی یا حقوقی به طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، اعم از اینکه از طریق یادشده به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود، افزون بر اعاده حیثیت (در صورت امکان)، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد.

چرا مردم کشورهای اروپایی و آمریکایی از معجزه واکسن کرونا بی‌بهره مانده‌اند؟

ایران تنها کشوری نیست که با ویروس بیماری کرونا درگیر است و برخلاف وجود تحریم‌ها و موجود نبودن شرایط واردات داروهای مورد نیاز، تا کنون نسبت به بسیاری از کشورهای به ظاهر پیشرفته عملکرد بهتری در درمان و بهبود بیماران کرونایی داشته است.

تشویش اذهان عمومی، دستاورد بازی رسانه‌ای سلبریتی‌ها/ضرورت برخورد قاطعانه قوه قضائیه، با عاملان نشر اظهارنظرهای غیر کارشناسی

حجم انبوه جانباختگان این بیماری منحوس در کشورهای اروپایی و آمریکایی هم کم نیست و روند ابتلای مردم این کشورها به کرونا هم چیزی نیست که بتوان پنهان کرد اما سوال اینجاست که اگر به گفته سلبریتی ها واکسن کرونا که تولید شده در شرکتهای آمریکایی است و تاثیر معجزه آسایی در توقف ابتلا و مرگ و میر ناشی از این بیماری دارد، چرا مسئولان حوزه سلامت این کشورها از این معجزه بی‌بهره مانده‌اند؟!

وقتی مهران با پشتِ دست کوبید تو صورتِ مدیری

جواد نیکی ملکی، فعال رسانه ای در واکنش به پست اینستاگرامی مهران مدیری با انتشار فیلمی از وی در توییتر نوشت: مهران با پشتِ دست کوبید تو صورتِ مدیری

وقتی مهران با پشتِ دست کوبید تو صورتِ مدیری +فیلم

وقتی مهران با پشتِ دست کوبید تو صورتِ مدیری +فیلم

علت واکسیناسیون گسترده در امارات و ترکیه چیست؟

به گزارش مشرق، پوریا آسترکی، کارشناس ارتباطات در واکنش به توییت سیاوش فلاح پور که در آن آمده است “واکسیناسیون در خاورمیانه از مرز ۱۰ میلیون دوز عبور کرد” طی توییتی نوشت: علت واکسیناسیون گسترده در امارات و ترکیه، دسترسی به واکسن چینی است.

علت دسترسی آن‌ها به واکسن چینی، مشارکت آن‌ها در آزمایش واکسن و تست واکسن چینی روی مردم‌شان است و حالا اولویت خرید دارند.

شما تصور کنید ایران در تست واکسن چینی روی مردم مشارکت می‌کرد.

واکنش خود شما چی بود؟

علیرضا وهاب زاده، مشاور وزیر بهداشت در پاسخ به پوریا آسترکی نوشت:

دقیقا، شما فکر کن در ایران اینکار رو کرده بودیم و چه اتفاقی می افتاد

علیرضا وهاب زاده همچنین در واکنش به توییت مهناز افشار، نوشت:

از حدود ۸ میلیارد جمعیت جهان تقریبا ۱ ‌درصد واکسن کرونا تزریق کردند.

اکثرا آن‌ها هم تک دوز دریافت کردند که عملا ایمنی ایجاد نمیکند و نمی‌تواند از مرگ کسی جلوگیری کند!

سوال اینکه چرا هیچ کدام از لیدرهای مظلوم واکسن بخرید که در اروپا و آمریکا گیر افتادند تا امروز واکسن نزدند؟!

علت واکسیناسیون گسترده در امارات و ترکیه چیست؟

واکنش های به ویراژ شعبان بی مخ ها و پری بلنده های سلبریتی

درگذشت علی انصاریان به فاصله یک هفته بعد از فوت مهرداد میناوند دیگر پیشکسوت ورزش کشورمان انتقادهایی در خصوص نخریدن واکسن را در فضای مجازی ظاهر کرد؛ سردمدار این حرکت اما سلبریتی‌هایی بودند که بر موج احساسات مردم سوار شده و سعی در سیاسی کردن مسئله واکسن کرونا دارند. این اقدام موجی از واکنش‌های فعالان شبکه‌های اجتماعی را به همراه داشته است که تعدادی از آن در ادامه آمده است.

💬 Elz
همچین میگه واکسن رو سیاسی کردید انگار بنده و شما که در کشور بی مشکل(!)هستیم واکسن زدیم.در بهترین حالت ۷/۸ ماه دیگه نوبت به ما میرسه.اگه واقعاً دلسوز مردم بودی میگفتی پروتوکل بهداشتی رو رعایت کنن،که کرونا جوون و پیر و ورزشکار و غیره نمیشناسه،نه اینکه با دروغ و فریب بری روی روانشون

💬 Gheis ghoreishi
کسانی از سیاسی کردن واکسن می‌نالن که نفس کشیدنشون هم سیاسیه! منهم مثل ۸۵ ملیون ایرانی سوگوار پر کشیدن #علی_انصاریان م . بی وجدانی که از مرگ علی انصاریان هم کاسبی میکنی: من دیابتی ۴۲ ساله در بریتانیا ۳ تا ۶ ماه دیگه نوبت واکسن زدنم میشه. نه تحریم هست نه جمهوری اسلامی!
#کاسب_مرگ

💬فرشاد
اینهایی که از فوت #علی_انصاریان رذیلانه درحال ماهیگیری سیاسی‌اند، همونهایی‌اند که تا دیروز هشتک میزدند برای #تحریم کل ورزش #ایران، همونها که از شادی ملت برای فینالیست شدن پرسپولیس آتش گرفته بودند.

در برنامه‌‌ای تلویزیونی که امروز به صورت زنده پخش می‌شد و به بازی تیم‌های پرسپولیس و تراکتور اختصاص داشت، محمد نصرتی پیشکسوت پرسپولیس در خصوص واکسن کرونا اظهاراتی داشت که این سخنان با واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است.

کاربران با بازنشر این فیلم نوشتند:

💬جواد نیکی ملکی
یکی از مشکلات سلبریتی‌ها ورود به حوزه‌های تخصصی بدون داشتن سواد حداقلی مدرسه و رسانه است بنده‌خدا فکر میکند که بعد از ابتلا به کرونا میشود واکسن را زد و‌ خوب شد. منبعش: اینترنت

💬 علی سیستانی
محمد نصرتی: یکی از پیشکسوتهای فوتبال کرونا گرفته واکسن زده خوب شده!! این نادانها فرق واکسن رو با داروی درمان یک بیماری نمیدونن بعد چطور ملت بهشون اعتماد میکنن! واقعا نگران کننده است!

💬 علی قلهکی
محمد نصرتی در تلویزیون گفت”اگر امکانات آماده می‌شد الان این دو عزیز پیش ما بودند، یکی از پیشکسوتان فوتبال که کرونا گرفت واکسن زد و نجات پیدا کرد!” پ ن:فارغ از روایت غیردقیق نصرتی، صداوسیما شرط کند اگر سلبریتیها می‌خواهند بحث علمی درخصوص کرونا‌ کنند، مقابلشان کارشناسان‌ حاضر شوند!

💬 محمداکبرزاده
محمد نصرتی گفته حشمت مهاجرانی بعد از اینکه کرونا گرفت #واکسن و زد و خوب شد! متاسفانه باید گفت فهم و سواد خیلی از سلبریتی‌ها در همین حد است! فرق واکسن با دارو را هم نمی‌دانند! خب بی سوادها اگر مرهم زخم مردم نیستید لااقل سوهان روحشان نباشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا