سنگ تمام عراقی‌ها برای سالگرد حاج قاسم و ابومهدی +عکس

سرویس جهان مشرق – مراسم اولین سالگرد شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در شهرهای ایران و عراق همچنان ادامه دارد.

در این زمینه، فرودگاه بین‌المللی بغداد که محل جنایت تروریست‌های آمریکایی در ترور فرماندهان مقاومت است شب گذشته شاهد تجمع مردم عراق بود. همچنین مردم عراق در بغداد با برگزاری مراسم نمادین تشییع پیکر شهدای مقاومت اولین سالگرد شهادت این بزرگواران را گرامی داشتند.  در این مراسم مردم عراق  عکس های بزرگی از سردار سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس را در دست داشته و شمع روشن کرده بودند.

مشارکت‌کنندگان در این تجمع بر ادامه راه شهیدان سلیمانی و المهندس تاکید کردند. در داخل شهر بغداد نیز مردم عراق با برگزاری تظاهراتی یکصدا فریاد می‌زدند: از اخراج آمریکایی‌ها کوتاه نمی‌آییم.

تجمع دوستداران مکتب شهید سلیمانی در بغداد

سازمان حشد شعبی عراق نیز لاشه خودرویی که سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس در آن توسط بالگرد آمریکایی مورد هدف قرار گرفتند را در محل شهادت دو فرمانده بزرگوار مقاومت قرار داد. دیوارهای جاده منتهی به فرودگاه بغداد نیز با تصاویر شهید سلیمانی و شهید المهندس مزین شده است.

در منطقه «الکریعات» بغداد مردم و مسئولان و نمادهای دینی و عشایر و مقامات حشد شعبی مراسمی در یادبود شهدای مقاومت برگزار و تاکید کردند که شهیدان سلیمانی و المهندس در قلب ملت عراق هستند.

حضور پرشور مردم عراق در محل عروج حاج قاسم

حضور پرشور مردم عراق در محل عروج حاج قاسم

در کربلا نیز مراسم گرامیداشتی به همین مناسبت برگزارشده و مردم با تشییع نمادین پیکر شهیدان سلیمانی و المهندس و نیز شهدای حشد الشعبی که در دسامبر ۲۰۱۰ در حمله آمریکایی‌ها به شهادت رسیدند به آنها ادای احترام کردند.

تجمع دوستداران مکتب شهید سلیمانی در بغداد

در جنوب بصره نیز مردم عراق در تجمعی گسترده یاد شهدای مقاومت را گرامی داشتند.

حاضران در این تجمع اظهار داشتند که این شهدای بزرگوار جان گرانقدر خود را در راه مقابله با دشمن نثار کردند و از همین جا به آمریکا می‌گوییم که راه شهدای خود را ادامه خواهیم داد و انتقام خون آنها را می‌گیریم.

در این مراسم یادبود، سران عشایر و فرماندهان حشد شعبی نیز حضور داشتند و حاضران تاکید کردند که مقاومت با ترور شهید سلیمانی و شهید المهندس متوقف نمی‌شود و تلاش برای پایان دادن به حضور اشغالگران آمریکایی در عراق همچنان ادامه دارد.

تجمع دوستداران مکتب شهید سلیمانی در بغداد

در استان بغداد همچنین مردم منطقه «الشعاله» با برگزاری مراسم یادبودی در اولین سالگرد شهادت فرماندهان مقاومت، جنایت آمریکا در ترور سردار سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس را محکوم و تاکید کردند که قاتلان باید مجازات شوند.

در استان «دیالی عراق» نیز مردم با برگزاری مراسم مشابه سایر شهرها به شهادای مقاومت ادای دین و احترام کردند.

مراسم اولین سالگرد شهادت سردار سپهبد سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس علاوه بر مناطق مذکور در شهرهای «الدبولی» در استان «واسط» و «الرمیثه» در استان «المثنی» و شهرهای استان «الدیوانیه» نیز برگزار شد و حاضران بر ادامه راه این شهدای بزرگوار تاکید و اعلام کردند از آنجایی که این فرماندهان بزرگ بزرگترین خطر برای مقاصد پلید آمریکا بودند، به دست تروریست‌های آمریکایی به شهادت رسیدند.

مشارکت اقلیت‌های قومی و مذهبی عراق در تظاهرات

«سید عمار حکیم» رئیس جریان «الحکمه الوطنی» عراق در جریان این مراسم بر نقش برجسته دو شهید بزرگوار در مقابله با استکبار و تروریسم تاکید کرده و خواستار وحدت ملی برای مقابله با فتنه ها شد.

همچنین از ساعات اولیه صبح امروز خیابان های منتهی به میدان التحریر بغداد شاهد حضور صدها نفر از مردم عراق برای شرکت در تظاهراتی است که اواخر همین امروز آغاز خواهد شد.  این تظاهرات در میان اقدامات شدید امنیتی و استقرار گسترده نیروهای نظامی امنیتی اطلاعاتی و نیروهای هشت شعبی برگزار می شود.

آتش زدم پرچم آمریکا در میدان التحریر

 در این تظاهرات مردم یکپارچه خواستار اخراج آمریکایی ها از خاک کشورشان هستند.  مقامات عراقی امروز را در کشورشان تعطیل رسمی اعلام کرده و اداره کل راهنمایی و رانندگی عراق جاده ها و چهار راه های منتهی به میدان التحریر را بسته و تردد خودروها در این منطقه ممنوع است.

کلیپ‌هایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد مردم عراق در حالی که تصاویر شهید سلیمانی و شهید المهندس را دست دارند به سمت میدان التحریر حرکت می‌کنند


منبع : مشرق

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن