سهامداران با مراجعه به سامانه سهام عدالت از میزان و تاریخ واریز سود خود مطلع شوند

به گزارش زنجان سحر؛ غفور حمیدی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; در خصوص عدم واریز سود سهام عدالت برخی شهروندان اظهار داشت: عمده این افراد شامل ۲ گروه هستند.

وی با بیان اینکه گروه اول، کسانی هستند که قبلاً شماره حساب خود را به سازمان خصوصی‌سازی ارائه کرده بودند، خاطرنشان کرد: سود این افراد به همان شماره حساب قبلی واریز شده و شاید حساب خود را بررسی نکرده‌اند.

حمیدی افزود: گروه دوم نیز شامل افرادی است که در سامانه سجام، ثبت‌نام کرده‌اند اما شماره تلفن همراه آن‌ها به نام خودشان نیست و به همین دلیل، سود سهام عدالت برای آن‌ها واریز نشده است.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان گفت: عمده افرادی که سود سهام عدالت آن‌ها واریز نشده شامل این ۲ گروه هستند و مشکل دیگری وجود ندارد.

وی با اشاره به سامانه سهام عدالت به نشانی sahamedalat.ir اظهار داشت: سهامداران با مراجعه به این سامانه می توانند مبلغ، تاریخ و شماره حسابی که سود سهام به آن واریز شده را ملاحظه کنند.

حمیدی با بیان اینکه برگزاری مجمع انتخاباتی شرکت سرمایه‌گذاری عدالت استان فعلاً متوقف شده است، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون امکان فروش ۶۰ درصد سهام عدالت از طریق کارگزاری‌ها وجود دارد.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان با اشاره به برنامه‌های دولت سیزدهم در خصوص سهام عدالت گفت: یکی از تصمصمیات، احتمال آزادسازی ۱۰۰ درصد سهام طی ماه‌های آینده و برنامه دیگر نیز ثبت‌نام از افراد فاقد سهام عدالت جهت واگذاری سهام است.

وی افزود: در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی، امکان واگذاری سهام عدالت به افرادی که در مراحل قبلی، مشمول بوده اما ثبت‌نام نهایی در سامانه نشده‌اند و افرادی که طبق قانون، مشخص خواهند شد، وجود دارد.

حمیدی با بیان اینکه تمام سهامداران که هم روش مستقیم و هم غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند باید در سامانه سجام، ثبت‌نام کنند، خاطرنشان کرد: از ۳۸۰ هزار نفر از سهامداران عدالت استان زنجان که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند تاکنون بیش از ۷۰ درصد در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند.

وی اظهار داشت: افراد بالای ۱۸ سال که شماره تلفن همراه آن‌ها به نام خودشان نیست باید با مراجعه به سامانه سجام نسبت به تغییر شماره تلفن همراه خود اقدام کنند.

انتهای پیام/


منبع : راه دانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا