شتاب خیز پنجم کرونا در زنجان؛ ۴ شهر استان در وضعیت قرمز قرار دارند

– –

به گزارش زنجان سحر به نقل از تسنیم از زنجان، چند وقتی است که مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زنجان هشدار داده‌ بودند که اگر پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم رعایت نشود ورود به پیک پنجم کرونا دور از انتظار نیست.

با اینکه چند هفته‌ای است ستاد کرونای استان و دانشگاه علوم پزشکی به طور جدی هشدار داده بودند که “مسافرت نروید” و از “دورهمی‌ها بپرهیزید” ولی متاسفانه مردم استان زنجان در عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی سنگ تمام گذاشتند.

پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: متاسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان زنجان روند نزولی دارد و علی‌رغم هشدارهای فراوان بازهم برخی از شهروندان زنجانی تمایلی به رعایت پروتکل‌ها ندارند.

تعداد بستری شدگان کرونایی در گیلان به ۷۰۰ نفر رسید
۲۵۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد بستری شدند
خدمات شبانه روزی بیمه رازی در ایام تعطیلات کرونایی

وی از قرمز شدن چهار شهر استان زنجان خبر داد و گفت: زنجان، خدابنده، خرمدره و ابهر وارد وضعیت قرمز شدند و اگر شرایط به این روند ادامه داشته باشد بقیه‌ شهرهای استان وضعیت قرمزی را تجربه خواهند کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان افزود: بی‌توجهی مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نزدن ماسک و برپایی دورهمی‌های خانوادگی و مسافرت‌های غیرضروری در شرایط کرونایی از جمله مهم‌ترین دلایل افزایش موارد ابتلا به کرونا در استان زنجان است.

وی تشریح کرد: استان زنجان چهار پیک کرونا را پشت سر گذاشته و اگر مردم رعایت نکنند ورود به پیک پنجم دور از دسترس نیست.

با این تفاسیر کاملا مشخص است که استان زنجان در آستانه پیک پنجم کرونا وجود دارد و اگر پروتکل‌ها رعایت نشود در آینده نزدیک به پیک پنجم ورود خواهیم کرد. متاسفانه امروزه بسیاری از استان‌های کشور شرایط وخیم کرونایی را تجربه می‌کنند و در صورت ادامه‌دار بودن این وضعیت زنجان هم به پیک پنجم ورود خواهد کرد.

انتهای پیام/ ت


منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا