شعب ویژه جرایم انتخاباتی در حوزه‌های قضایی زنجان راه اندازی شد


به گزارش زنجان سحر به نقل از مهر، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌نیارکی روز سه شنبه در سومین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان زنجان، گفت: با نزدیک شدن به فضای داغ برگزاری انتخابات در کشور و استان باید زمینه مشارکت حداکثری مردم در این دوره فراهم شود؛ چراکه دشمن برنامه‌های خود را برای ایجاد یأس و دلسردی مردم در انتخابات آغاز کرده که نیازمند هوشیاری و تدبیر در این خصوص هستیم.

وی افزود: ترک فعل از سوی مسئولان دستگاه‌ها و انجام ندادن وظایف قانونی که موجبات نارضایتی مردم را فراهم می‌کند از هیچ‌کس و هیچ مسئولی پذیرفتنی نیست و دادستان زنجان و دبیرخانه ستاد باید در صورت مشاهده ورود قاطع و قانونی با متخلفان داشته باشند.

رییس ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان زنجان ادامه داد: امروز نباید مردم احساس رهاشدگی و افسارگسیختگی در اقتصاد و معیشت کنند و برابر گزارشات ارائه شده در این جلسه متوجه افزایش قیمت برخی کالاها حتی سه برابری هستیم که این امر نوعی نارضایتی در بین مردم ایجاد کرده و احساس مسئولیت در این راستا با اقدامات قانونی امری لازم و ضروری است.

صادقی نیارکی افزود: احصا و بهره‌گیری از مشکلات و تجربیات دوره‌های پیشین در برگزاری انتخابات برای انجام اقدامات پیشگیرانه موضوعی مهم و ضروری است؛ چراکه افرادی که در صدد ایجاد درگیری و مشکل در انتخابات هستند که با پیشگیری می‌شود این مسئله را کنترل کرد اما اگر در این میان افرادی به عنوان پیاده نظام دشمن باشند، اقدام و برخورد قاطع و قانونی بدون ملاحظه و اغماض انجام خواهد شد.

رییس‌کل دادگستری استان از ایجاد شعب ویژه جرایم انتخاباتی در همه حوزه‌های قضایی استان خبر داد و گفت: گزارش تخلفات و تشکیل پرونده بایستی بلافاصله به شعب رسیدگی‌کننده، ارسال شود تا بررسی و اقدامات قانونی به عمل آید باید تدوین منشور انتخابات برای نامزدهای شوراهای شهر و روستا در دستور کار دبیرخانه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی قرار گیرد. در برخی مواقع آگاه نبودن نامزدها از قوانین، منجر به بروز تخلف و جرائم می‌شود که با این کار می‌توان اقدامات پیشگیرانه و آگاهی‌بخشی در میان نامزدها انجام داد.

صادقی‌نیارکی تاکید کرد: مراقب گفتار و کلام‌شان باشند، بنابر این از زیر سئوال بردن دستاوردهای انقلاب، تشویش اذهان عمومی، متهم کردن دیگران و از دادن وعده‌هایی که از اختیارات شوراهای شهر و روستا نیست، پرهیز کنند و انتظار این است رقابت سالم در فضای سالم و با حضور حداکثری پای صندوق‌های رای اولویت نامزدها و هواداران‌شان باشند.

کد خبر ۵۲۰۹۹۷۶


منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا