ضارب زنجیره‌ای مأموران ناجا دوباره بازداشت شد/ سوءاستفاده سیاسی از یک ترور امنیتی!

به گزارش زنجان سحر به نقل از مشرق – «وبلاگ» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

“سوپرانقلابی”هایی که دستگاه اطلاعاتی باید به آنها نیز توجه کند، دقیقا چه کسانی هستند!؟

سوءاستفاده سیاسی از یک ترور امنیتی!

مجید انصاری، از فعالان اصلاح‌طلب در بخشی از یک مصاحبه که خبرگزاری شفقنا آنرا منتشر کرد در اشاره به ترور شهید فخری‌زاده با ابراز تاسف و تعجب از چیزی که او “اقدامات سیاسی و رسانه‌ای که نه تنها در جهت منافع ملی و خنثی‌سازی اهداف پلید صهیونیست‌ها نبود بلکه دقیقاً هم‌راستا با منافع و برنامه‌های آنها قرار داشت” نامیده است، می‌گوید: به اعتقاد من ساده‌انگاری است که تصور کنیم آمران و عاملان این جنایت هولناک برای مراحل بعد از انجام ترور برنامه‌ریزی نکرده باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مدیریت فضای رسانه و انحراف افکار عمومی از دشمنان ملت و آدرس غلط دادن به جامعه و ایجاد اختلاف و تفرقه میان صفوف ملت میان مردم و نظام را حلقه‌های مکمل این ترور عنوان کرد و افزود: بلافاصله بعد از حادثه ترور، جریانی مرموز سعی کرد آن را نتیجه مذاکرات و نتیجه برجام معرفی کند.

انصاری تصریح می‌کند: چگونه می‌توان از کنار هماهنگی کامل ترامپ و رژیم صهیونیستی در مخالفت جدی با برجام و بازگشت آمریکا به آن، با جریان به ظاهر انقلابی این روزها که ترور را نتیجه برجام دانسته و در روزنامه‌ها و رسانه‌های خود، فرمان حمله به این شهر و آن کشور و کشتن این و آن می‌دهند، گذشت؟

او با بیان اینکه به عقیده وی دستگاه‌های اطلاعاتی کشور برای پیدا کردن سرخط حادثه ترور و حوادث دیگر پیشین، باید حداقل نیم‌نگاهی هم به افراد به ظاهر «سوپرانقلابی» و یا مراکز تبلیغی و رسانه‌ای و سازمان‌دهندگان برخی اقدامات عملی خودسر نیز داشته باشند، اظهار می‌کند: این افراد برخلاف سیاست‌های کلی نظام و خط‌ ‌مشی رهبر انقلاب اسلامی و برخلاف ضرورت عقل و شرع و منافع ملی، از هر حادثه برای تشدید اختلافات، تضعیف قوای سه‌گانه، نهادها و دستگاه‌های خدمتگذار مردم و برای ایجاد ناامیدی و بی‌اعتمادی در جامعه تلاش می‌کنند. [۱]

*این مسئله باید مورد توجه باشد که وقتی آقایان حاضر در ستاد مشترک دولت و اصلاحات؛ زمین و زمان را به برجام ربط می‌دادند و حتی از این می‌گفتند که آب خوردن و آلودگی هوا نیز به برجام و توافق نهایی با غرب ربط دارد؛ ‌ امروز اصلا نباید از این ناراحت شوند که افکار عمومی هر حادثه بدی را ناشی از برجام شکست‌خورده‌ی آقای روحانی و رفقای ایشان می‌داند.

در بحث سوپرانقلابی‌ها هم خاطرات مردم ایران مشحون از رفتارهای سوپرانقلابی رفقای آقای انصاری در فرو کردن پونز در پیشانی بدحجاب‌ها، بازجویی‌های خشن، دستگیری و شلاق زدن کارگردانان سینما، ممنوعیت ویدئو، بالا رفتن از دیوار سفارت آمریکا و… بوده است و اصولگرایان و چهره‌های حزب‌الهی هرگز در این فرایندها جایی نداشته‌اند.

پس باید پذیرفت که سوپرانقلابی‌های تاریخ ایران در واقع اجداد اصلاح‌طلبان و اسلاف فکری همان‌ها هستند.

و اما “نفوذ”…

نفوذ با هر ظاهر و مسلکی محال نیست اگرچه مشخص است که طمع دشمن بیشتر به دوستان چپ آقای انصاری که سابقه براندازی و نقشه کشیدن برای فتنه و اعتراض خیابانی دارند معطوف است یا به افرادی با ظاهر متدین و انقلابی!

مع‌الوصف از بیان این نکته نباید غافل بود که گویا آقای انصاری بهانه تازه‌ای برای عقده‌گشایی علیه نیروهای انقلابی و حزب‌الهی یافته‌اند زیرا ایشان چند سال پیش از وقوع ترور هم معتقد بودند که انتقادات رسانه‌ای از مراسم عمامه‌گذاری عجیب فرزند آقای حسن خمینی؛ ناشی از نفوذ اسرائیل و منافقین در سازمان “سپاه پاسداران” است! [۲]

***

قاتل زنجیره‌ای مأموران ناجا دوباره بازداشت شد!

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران خبر داد: زیر گرفتن ۲ مامور پلیس توسط یک راننده خاطی در ورودی شهر کیاکلا در مرکز شهرستان سیمرغ صحت دارد و فرد متخلف بازداشت شده است.

سرهنگ رحیم باقری در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این حادثه دیروز(دوشنبه گذشته) رخ داد و متخلف دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد و با بررسی مستندات و تحقیق؛ راننده متخلف بازداشت شد.

وی توضیح داد: خودروی متخلف یک دستگاه پراید بود که پس از ارائه مدارک و ورود به شهر کیاکلا، در مسیر بازگشت، دو ماموری را که در حال انجام وظیفه بودند با خودرو مورد حمله قرار داد.

به گزارش ایرنا، او تصریح کرده است:

“این راننده متخلف سابقه حمله با خودور به ماموران پلیس در شهر ساری را نیز دارد! “

بر اساس خبر ایرنا، مأموران ناجا که مورد حمله این فرد قرار گرفته‌اند دچار شکستگی اعضا و جراحت‌های شدید شده‌اند اما حال عمومی آنها مساعد است. [۳]

*مشخص نیست چرا مجرمی در این سطح که سابقه حمله به مأموران پلیس را نیز دارد؛ باز هم توانسته جرم خود را در کمال آزادی تکرار کند و مقصر این رخداد کیست…

ما قضاوت درباره این حادثه تلخ را بر عهده مخاطبان محترم وامی‌گذاریم…

چه اینکه همه می‌دانیم حمله به حافظان جان و مال و امنیت مردم موجب در هم شکستن اقتدار کشور و خلل در امنیت مردم می‌شود.

***

آنها در زمان دلار ۱۰ هزار تومانی و گوشت ۷۰ هزار تومانی هم از گرسنگی می‌نوشتند…

“مدعیان گرسنگی” چگونه آلت‌دست تحریم‌کنندگان شدند

فرشاد مؤمنی، از اقتصاددانان نزدیک به جریان چپ اخیراً در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری ایلنا پیرامون تحریم‌ها گفته است:

“اگر کسانی بیایند و بگویند که تحریم‌ها بر اوضاع کشور هیچ نقشی ندارد در واقع این نوعی همکاری اعلام نشده با اهداف تحریم‌کنندگان محسوب می‌شود. دلیل مسئله هم این است که مردم ما که از نظر شرافت، نجابت و همراهی با نظام جمهوری اسلامی کارنامه بسیار درخشانی دارند، وقتی که از ناحیه بخش‌هایی از ساختار قدرت در چارچوب یک سلسله منافع پست سیاسی یا اقتصادی، مسئله‌ای به این اندازه بدیهی مورد انکار قرار می‌گیرد مردم را از جنبه‌های گوناگون دچار تزلزل و تردید می‌کند. بنابراین کسانی که تلاش می‌کنند تا آثار تحریم‌ها را بی‌مقدار جلوه بدهند مسئله‌شان معلوم است که مسئله نظام ملی نیست. مسئله، مسئله منافعی است که در شرایط عدم شفافیت، بستر را برای برخورداری‌های غیر متعارف، پرفساد و مشکوک فراهم می‌کند! “[۴]

*سخن آقای مؤمنی یک وجه دیگر هم دارد و آن اینکه گناه “سیاه‌نمایان و بزرگ‌نمایان” از مشکلات و تحریم‌ها نیز هرگز کمتر از گناه کسانی که تحریم‌ها را کاغذپاره می‌دانند، کمتر نیست… اگر بیشتر نباشد!

به سخن دیگر اینکه بایستی درباره “درصد واقعی اثر تحریم‌ها” با مردم صحبت کرد و خجالت نکشید از اینکه به افکار عمومی بگوییم بنا به اذعان تمام کارشناسان مبرّز کشور؛ این اثر هرگز بیش از میانگین ۳۰ درصد نیست.

ایضا چرا دوستان آقای مؤمنی طی ۷ سال گذشته دائما وعده “لغو تمام تحریم‌ها” را به مردم دادند در حالی که محرز بود دشمن هرگز تنها سلاح باقیمانده در دست خود یعنی تحریم‌ها را بر زمین نخواهد گذاشت.

و یا همچنین آیا حاضریم صادقانه به مردم بگوییم که مقامات آمریکایی خودشان اذعان دارند که تحریمِ بیش از این ایران ممکن نیست و یا تحریم بیشتر یک “ابزار روانی” است تا ابزار اجرایی!

واقعا چرا شخص آقای مومنی و دوستان ایشان در جریان چپ هرگز راجع به این حقایق بصورت عمومی و پر فشار با مردم صحبت نکردند و روزگار خویش را وقف پر اثر نشان دادن تحریم و سیاه‌نمایی از وضع موجود کردند!؟

ما در اینجا البته موظفیم حقایق دیگری را نیز با مردم در میان بگذاریم…

از اینکه همین آقایان در روزگار دلار ۱۰ هزار تومانی هم ابراز گرسنگی می‌کردند! [۵]

اما این در حالی بود که ایران در رتبه سیرترین کشورهای جهان قرار داشته و دارد. [۶]

حرف آقایان در آن روزها درست بود که امروز که مردم شاهد انفجار قیمت‌ها هستند …

و یا مگر این شخص آقای مؤمنی نبود که ۲ سال قبل و در ایام دلار ۱۱ هزار تومانی و گوشت کیلویی ۷۰ هزار تومان و مرغ کیلویی ۱۳ هزار تومان اما از این گفت که میزان مصرف گوشت توسط مردم کم شده است! و این در حالی بود که مؤمنی حتی در همان روزها هم پاسخ نمی‌داد که اگر این ادعا صحیح است پس چرا میزان واردات و تولید گوشت در ایران چند صد برابر افزایش یافته که فقط میزان کمی از گوشت تولیدی نیز صادر می‌شود!؟ [۷]

این گزاره‌های تاریخی نشان می‌دهد که گناه سیاه‌نمایان نه تنها بزرگتر از سفیدنمایان است بلکه بسا که جرم آنها بوده که موجب ترویج ناشکری و سپس انفجار قیمت‌ها و اثرگذاری بیش از قاعده تحریم‌ها نیز شده است.

مجموعه وبلاگ طی چند سال گذشته دائما بر بیان مثبتات اقتصادی و دیالوگ حقیقی پیرامون شاخص‌های مثبت و البته منفی اقتصاد ایران با مردم تأکید داشته و قبل از دیماه ۹۶ و آبان ۹۸ نیز این هشدار را مطرح کرده است که در پیامد سیاه‌نمایی از وضعیت کشور “فتنه اقتصادی” قرار دارد.

ما  این پرسش تحلیلی را نیز مطرح کردیم که چرا عمده سیاه‌نمایی از شرایط کشور توسط رجال حاضر در ستاد مشترک دولت و اصلاحات که اتفاقا باید مدافع وضع موجود باشند، صورت می‌گیرد!؟

***

۱_ https://fa.shafaqna.com/news/1054733/

۲_ mshrgh.ir/855005

۳_ www.irna.ir/news/84130930/

۴_ https://www.ilna.news/fa/tiny/news-1003257

۵_ mshrgh.ir/1130569

۶_ mshrgh.ir/944980

۷_ mshrgh.ir/927542


منبع : مشرق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا