ضعف مدیریت اقتصادی و گرانی‌ها، فراتر از تحمل مردم و انقلاب شده است

محسن رضایی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: ضعف مدیریت اقتصادی و گرانی‌ها، فراتر از تحمل مردم و دلسوزان کشور و انقلاب شده است.

به گزارش قدس آنلاین، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ظهر روز شنبه ۱۶ اسفند ماه در جمع پر شور اقشار مختلف مردم الیگودرز گفت: سلام به مردمان با غیرت و مهربان و خونگرم الیگودرز. برای بررسی وضعیت استان لرستان و گفتگو با مسئولان و نخبگان و کارآفرینان این استان می خواستم به خرم آباد بروم. به دوستان گفتم که برنامه را طوری تنظیم کنند تا از نزدیک خدمت مردم الیگودرز که بسیاری از آنها خویشاوندان من هستند، برسیم و گفتگو کنیم.

رضایی با اشاره به وضعیت مدیریت اقتصادی کشور گفت: این وضعیت ناکارامد مدیریت اقتصادی کشور، حقیقتاً باید پایان پیدا کند. نباید تحمل کنیم که معیشت مردم در منگنه قرار گیرد. همانطور که مشاهده کردید، رهبر انقلاب هم به گرانی ها در آستانه عید نوروز اشاره فرمودند. واقعاً ضعف مدیریت اقتصادی و گرانی ها، فراتر از تحمل مردم و دلسوزان کشور و انقلاب شده است. از سال ۹۲ تا امسال، قدرت خرید مردم بسیار پایین آمده است. همه مشکلات به تحریم ها مربوط نیست. دولتمردان یا خودشان باید اهل پیش بینی اقتصادی باشند، یا اگر نمی توانند شخصاً تشخیص دهند، باید به هشدارهای افراد دلسوز گوش دهند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با بی توجهی، ارزش پول ملی را در برابر ارزهای خارجی به شدت پایین آورده اند. وضعیت بورس را هم می بینید. مدیران اقتصادی کشور به حرف دلسوزان کشور گوش نکردند و مدعی هستند که هم چرخ سانتریفیوژها می گردد و هم چرخ زندگی مردم. اینگونه حرفها در این شرایط، عجیب و ناراحت کننده است، مگر اینکه سفره دولت و مردم کاملاً از هم جدا شده باشد. باید این اوضاع را تغییر بدهیم. باید افراد نفوذی و بازیگران سیاسی و یا همان سیاستبازهایی که مسیر را منحرف می کنند و فرصت ها را می سوزانند، شناسایی شوند.

رضایی گفت: نیروهای انقلاب، دست دزدان را قطع می کنند، دست رانتخوارهایی که در جنگ اقتصادی با بی مروتی، نان مردم را آجر می کنند و اشتغال جوانان را از بین می برند را قطع می کنند. الان بخش مهمی از مشکلات مربوط به تحریمها نیست، بلکه مربوط به ضعف مدیریت است؛ گندم را وارد می کنند و کود را گران به دست کشاورزان می دهند تا سود به کشاورز ایرانی نرسد. 

وی افزود: مردم به دنبال دولت کارآمد، مسئولیت پذیر و پاسخگو هستند. مردم به دنبال برگرداندن روحیه برادری و یکی بودن سفره دولت و ملت هستند. مردم ایران برای بازگرداندن ارزش های راستین انقلاب، به صحنه خواهند آمد. مردم از وعده دادن خسته اند. مردم ما به دنبال قاسم سلیمانی ها هستند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در بدو ورود به شهرستان الیگودرز مورد استقبال چشمگیر و خودجوش مردم این خطّه قرار گرفت و به همراه جمعی از مسئولان شهرستان، در گلزار شهدای الیگودرز به مقام شامخ شهیدان این شهرستان ادای احترام کرد و سپس در اجتماع پر شور اقشار مختلف مردم سخنرانی کرد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس


منبع : قدس

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا