فعالیت های کمیته‌ اصناف و دانشگاهیان کنگره شهدا بسیار ضعیف است


به گزارش زنجان سحر به نقل از مهر، سردار جهانبخش کرمی شامگاه شنبه در جلسه کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان در محل استانداری زنجان، گفت: از اسفندماه سال گذشته برگزاری کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان زنجان ابلاغ و شرح وظایف کمیته‌ها و ستادهای این کنگره ارائه شده است.

وی به جمع‌آوری ۵۲۱ هزار سند از رزمندگان و شهدای استان زنجان اشاره کرد و ابراز داشت: یک هزار و ۵۲۸ مزار شهید به همین مناسبت در استان بازسازی شده است.

فرمانده سپاه استان زنجان با بیان اینکه یک هزار و ۶۲۹ سری جهیزیه، برگزاری مسابقات ورزشی، فرهنگی و هنری، انتشار یک هزار و ۹۲۰ خبر و نامگذاری ۸۹۰ معابر و میادین به نام شهدا و چاپ و تألیف ۲۰۰ عنوان کتاب از اقدامات ستاد کنگره ملی شهدای استان زنجان است، گفت: کمیته‌های آفرینش‌های هنری، رسانه، طلاب، فرهنگی و هنری، فرهنگیان و دانش‌آموزی استان موفق عمل کرده اما در شهرستان‌ها کمیته فرهنگیان و دانش‌آموزان ضعیف است.

کرمی تاکید کرد: کمیته‌های فضای مجازی و محرومیت زدائی نیز عملکرد مطلوبی دارند اگرچه کمیته محرومیت زدائی بهتر از این می‌تواند فعالیت کند.

وی به عملکرد ضعیف کمیته‌های اصناف، کمیته دانشگاهیان و کمیته مداحان اشاره کرد و گفت: از کمیته نظارت و بازرسی انتظار بیشتری داریم و کمیته بانوان فقط فعالیت‌های جامعه زنان ارائه شده است.

فرمانده سپاه استان زنجان ابراز داشت: جلسات متعدد توجیهی برای کمیته‌ها و شهرستان‌ها برگزار و اقدامات لازم انجام شده و ۵۷ مورد اقدام تاکنون برای برگزاری کنگره انجام شده است.

کرمی از توزیع ۸۲۱ هزار و ۵۹۱ بسته معیتشی در قالب رزمایش کمک مومنانه خبر داد و گفت: ۷۲۶ هزار و ۲۴۶ پرس غذا نیز توزیع شده و کمیته گنجینه و یادمان‌ها در شهرداری زنجان مطلوب عمل کرده و در شهرهای ابهر، قیدار و خرم‌دره نیز خوب عمل شده است.

وی با بیان اینکه بنیاد شهید از مصاحبه‌ها اسناد و آثار خوبی ارائه کرده‌اند و ضروری است در مقطع جابه‌جایی دولت برگزاری کنگره تحت‌الشعاع قرار گیرد، تصریح کرد: برخی شهرستان‌ها هنوز فضاسازی لازم را انجام نداده‌اند.

فرمانده، پاه استان زنجان با بیان اینکه ضروری است تا زمان باقی مانده کمیته‌های ضعیف میزان عملکرد خود را افزایش دهند، افزود: کمیته المان‌ها و یادمان‌های ۴۰ برنامه ارائه کرده و تا کنون ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بغیر از فعالیت‌های خود شهرداری در مورد کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان از سوی شهرداری تخصیص یافته است.

کد خبر ۵۲۹۷۰۶۲


منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا