مدیران زنجانی برای مقابله با آسیب‌های کرونا منتظر ابلاغ دستور از سوی ستاد استانی نباشند

– به گزارش زنجان سحر –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  زنجان، خدابخش مرادی نافچی در  جلسه کارگروه کاهش آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی و سلامت استان اظهار داشت: امروز توجه به مسائل اجتماعی و مسئله شناسی و اقدام به موقع برای رفع آسیب‌ها به عنوان یک الگوی کاری در جامعه در برنامه دستگاه‌های فرهنگی، اجتماعی قرار دارد.

  وی افزود: امروزه هنر و توانایی یک مدیر در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی این است که اگر می‌خواهد جامعه در حوزه‌های مختلف سلامت و پویایی داشته باشد باید مسائل و مسئولیت خود را احصا و رفع آسیب کند زیرا  نمی‌توان در جامعه آسیب دیده به پویایی و بالندگی رسید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان بیان کرد: امروزه مسئولیت یک مدیر در مسائل اجتماعی این است که بداند در  شرایط جامعه امروز مسئله چیست و چه ساز و کاری دارد و از منابع و امکانات موجود دستگاه خود استفاده کند زیرا قرار نیست که برای رفع همه مسائل پیش رو منتظر اعتبار باشد.

وی به مشکلات ویروس کرونا در جامعه اشاره کرد و گفت: این ویروس هر روز ابعاد جدید پیدا می‌کند و نقش دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی این است که کمک کننده باشند تا جامعه هدفشان کمتر آسیب ببیند مخصوصاً  اینکه در آستانه تعطیلات نوروز قرار داریم و باید این امر بیشتر مد نظر دستگاه‌ها باشد.

استاندار زنجان: چرا سازندگان شهرک‌های مسکونی از ابتدا به فکر احداث مدرسه نبودند؟
میزان افزایش بیماران کرونایی در استان سمنان نگران‌کننده است
استاندار کرمان: فرمانداران موظف به اجرای دقیق طرح شهید سلیمانی مقابله با کرونا هستند‌

مرادی افزود: در همه مسائل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نمی‌توان کرونا را نادیده گرفت و اینکه گفته شود کرونا ستادی دارد و باید خودش کارش را انجام دهد درست نیست و همه مدیران حتی بدون ابلاغ و مصوبه کار خود را در زمینه مبارزه با ویروس کرونا به بهترین شکل انجام دهند.

وی گفت: در سال‌های قبل هیچ اعتباری برای حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی وجود نداشت که یک نوع مطالبه‌گری در استان‌های کشور ایجاد شد که بعد از آن اعتباراتی در این زمینه به استان‌ها و استان زنجان در دو حوزه تملیکی و برنامه‌ای اختصاص یافت و انتظار ما این است که دستگاه‌های مربوطه کارشان را به نحو احسن انجام دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان به اعتبار اختصاص یافته برای استان زنجان اشاره کرد و گفت: این مبلغ ۲ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان است و اعتباری که به سازمان‌ها اختصاص می‌یابد قرار نیست برای برنامه‌های عادی و جاری هزینه شود و این اعتبارات باید برای تقویت برنامه‌ها باشد نه تکرار همان برنامه‌های قبلی و مدیران باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی افزود: دستگاه‌ها باید در جذب اعتبارات ملی تلاش کنند و کارهای انجام شده  دستگاه خود را مستندسازی کرده و از اعتبارات هزینه شده دفاع کنند و دستگا‌های نظارتی نیز  باید نظارت‌های قوی‌تر داشته باشند.

انتهای پیام/ ز


منبع : تسنیم

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن