مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان: امیدی به افتتاح استادیوم زیتون تا پایان دولت نیست

با اینکه مسئولان استانی وعده داده بودند ورزشگاه ۱۵ هزار نفری (زیتون) زنجان قطعا تا پایان دولت فعلی به بهره‌برداری می‌رسد ولی امروز مدیرکل ورزش استان اذعان کرد: امیدی به افتتاح این ورزشگاه تا پایان دولت نیست.

عملیات اجرایی ورزشگاه ۱۵ هزار نفری زنجان (زیتون) در سال ۸۴ آغاز شد و قرار بود این ورزشگاه تا پایان دهه ۹۰ به بهره‌برداری کامل برسد ولی متاسفانه به خاطر کمبود اعتبار و همینطور به دلیل جانمایی غلط این پروژه چند سالی عملیات عمرانی این طرح معطل شد؛ با آغاز به کار دولت یازدهم و دوازدهم انتظار می‌رفت که این پروژه بالاخره در دولت روحانی به بهره‌برداری لازم برسد ولی شواهد نشان می‌دهد که بار سنگین افتتاح این پروژه به دوش دولت سیزدهم خواهد افتاد.

در سال‌های گذشته وعده‌های مختلفی از سوی مسئولان استانی در زمینه افتتاح این پروژه به مردم داده شد ولی با نزدیک شدن به روزهای پایانی دولت دوازدهم به خوبی متوجه می‌شویم که وعده‌های مسئولان توخالی از آب درآمده است.

اواسط سال گذشته بود که مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان وعده داد که این پروژه قطعا در دهه فجر ۹۹ افتتاح خواهد شد؛ دهه فجر از راه رسید و خبری از افتتاح ورزشگاه زیتون نشد؛ مدیرکل ورزش در همان بهمن ماه اعلام کرد از آنجایی که دولت تصمیم گرفته هیچ پروژه نیمه‌تمامی را برای دولت سیزدهم باقی نگذارد قطعا اعتبارات ویژه‌ای را برای این ورزشگاه کنار خواهد گذاشت و بنابراین زیتون تا پایان دولت دوازدهم به پایان خواهد رسید.

استاندار زنجان هم در سال گذشته وعده داده بود که پروژه استادیوم ۱۵ هزار نفری زنجان تا پایان دولت افتتاح خواهد شد. البته استاندار اذعان کرده بود که موافق افتتاح این پروژه نیستم چرا که این طرح از اساس مشکل دارد ولی چون عملیات ساخت آن در مراحل پایانی قرار دارد چاره‌ای جزء افتتاح ندارم.

با این تفاسیر ظهر امروز فتح‌الله حقیقی استاندار زنجان به همراه مدیرکل ورزش و جوانان استان و چند تن از دیگر مسئولان استانی از عملیات ساخت این ورزشگاه بازدید کردند. نکته جالب موضوع اینجا بود که در همان ابتدا می‌شد فهمید که این پروژه در یک ماه و حتی تا دو ماه آینده قابلیت بهره‌برداری ندارد و معلوم نیست مسئولان استانی بر چه اساسی معتقدند این پروژه تا پایان دولت افتتاح خواهد شد.

سرانجام علی خلیلی مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان در حاشیه این بازدید پرده از یک واقعیت مهم برداشت و اذعان کرد: امیدی به افتتاح این پروژه تا پایان دولت وجود ندارد چرا که ۳۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است تا این پروژه به شکل کامل به بهره‌‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه افتتاح این پروژه بسیار کار سختی است، گفت: در صورت تزریق اعتبار امکان دارد بتوانیم فاز نخست این ورزشگاه (قسمت غربی) را تا پایان دولت افتتاح کنیم. البته این موضوع قطعی نیست و لازمه این کار تزریق اعتبار به پیمانکار پروژه است.

با این تفاسیر کاملا پیداست پروژه طلسم شده استادیوم ۱۵ هزار نفری زنجان تا پایان دولت دوازدهم افتتاح نخواهد شد و همانند صدها پروژه نیمه تمام دیگر، زحمت تکمیل این پروژه بر دوش دولت سیزدهم باقی خواهد ماند.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا