مشارکت ۵ هزار زنجانی در آزادی زندانیان نیازمند

با فرا رسیدن رمضان ماه مهربانی چشمان منتظر زندانیان جرائم غیرعمد و خانواده‌های آنان به دستان سخاوتمند خیرین در جشن گلریزان دوخته می‌شود.

در کنار روزه‌داری در این ماه، ‌دستان پر سخاوت خیرین معنویت و بخشش را در این ماه دوچندان می‌کنند، خیرینی که برای پایان چشم انتظاری خانواده‌های زندانی غیرعمد گلریزان می‌کنند.

سال گذشته همه جشن‌های گلریزان ویژه ماه مبارک رمضان به منظور پیشگیری از انتقال ویروس کرونا در قالب گلریزان‌های تلویزیونی و آیین‌های زنده در فضای مجازی برگزار شد.

با وجود جابه‌جایی گلریزان‌های آزادی با جشن‌های مربوط به شبکه‌های اجتماعی اما میزان جلب کمک‌های مردمی نسبت به سال گذشته نه تنها کاهش نداشت بلکه با رشد نسبی هم همراه بود و مشارکت خیرین مطلوب بود.

مدیرکل زندان‌های استان‌های زنجان با اشاره به اینکه برای اولین بار در سطح کشور اقدام به راه‌اندازی پویش جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای آزادی زندانیان جرائم مالی نیازمند در زندانهای استان شده است، تصریح کرد: از آغاز پویش «زنجان همدل» که به همت صدا و سیمای مرکز زنجان و از شب عید مبعث حضرت رسول اکرم (ص) آغاز شده، تاکنون بیش از ۱۳ میلیارد ریال هدایای نقدی خیرین و نیکوکاران زنجانی به حساب‌های بانکی ستاد دیه واریز شده است.

محمد جوادی افزود: در مرحله اول این پویش که تا لحظه تحویل سال ادامه داشت با واریز ۱۰ میلیارد ریال هدایای نقدی مردم فهیم استان، ۴۷ زندانی نیازمند جرائم مالی استان آزاد شدند، تا لحظه تحویل سال جدید را در کنار خانواده خود سپری کنند.

وی با بیان اینکه در مرحله دوم این طرح که از سال جدید آغاز و تا نیمه رمضان شب میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) ادامه خواهد داشت تاکنون بیش از ۳ میلیارد ریال جمع‌آوری شده که با اولویت‌بندی صورت گرفته شاهد آزادی سایر زندانیان نیازمند جرائم مالی هم محقق می‌شود.

مدیرکل زندان‌های استان‌های زنجان تصریح کرد : در حال حاضر بیش از ۸۰ زندانی نیازمند جرائم مالی چشم انتظار دستان پرسخاوت نیکوکاران و خیرین استان هستند.

وی افزود : تاکنون ۵ هزار و ۵۰ نفر از هم استانی خیرخواه با واریز هدایای نقدی خود به شماره حساب‌های بانکی ستاد دیه، گام بسیار بزرگی در تحقق اهداف این پویش عظیم برداشته‌اند.

جوادی خاطرنشان کرد: با همت دست اندرکاران صدا و سیما و رسانه‌ها و خیرین و نیکوکاران نوع دوست در تلاش هستیم تا در ماه مبارک رمضان، زندانیان نیازمند جرائم مالی استان را به حداقل برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا