منتظر حضور قرارگاه سازندگی خاتم در پروژه‌های زنجان هستیم

– –

به گزارش زنجان سحر به نقل از تسنیم از زنجان ، باغ چندهکتاری موسوم به هاشمی‌نژاد واقع در منطقه بیسیم سال‌ها مورد اختلاف سازمان بنیاد مستضعفان زنجان و شهرداری بود و مدت‌های طولانی این زمین به حال خود رها شده بود؛ حتی اهالی محل شاهد ناهنجاری اجتماعی متعددی بودند و این زمین تبدیل به معضلی برای مردم منطقه شده و مردم را گرفتار کرده بود، به دلیل همین همین اختلافات فی مابین، هیچ ارگان و سازمانی نیز مسئولیت این ناهنجاری‌هارا به عهده نمی‌گرفت.

اما خوشبختانه سال گذشته با ورود علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و همراهی نمایندگان زنجان بالاخره این اختلافات به پایان رسید و دو سازمان به توافق رسیدند و قرار شد ۶/۵ هکتار زمین متعلق به شهرداری برای ایجاد پارک و فضای سبز شود و ۳/۵ هکتار نیز برای بنیاد مستضعفان برای ساخت واحدهای مسکونی در نظر گرفته شد.

طبق گفته عباس راشاد رئیس قبلی شورای شهر زنجان (شورای پنجم) قرار بود دهه فجر سال گذشته کلنگ زنی باغ هاشمی نژاد صورت بگیرد و کار ساخت پارک آغاز شود اما تا به امروز این امر محقق نشده و ساخت و ساز پروژه فعلاً روی کاغذ باقی مانده است .

حال پرسش این است که این پروژه در چه مرحله‌ای از کار است؟ چرا با وجود کش و قوس‌های فراوان برای انتقال زمین به شهرداری باز هم باید شاهد بایر ماندن آن باشیم و این در حالی است که اگر ساخت و سازی صورت نگیرد چه فرق می کند که این زمین در اختیار کدام نهاد یا سازمان باشد؟

منصور مرادلو رئیس شورای شهر زنجان در گفت‌وگو با تسنیم زنجان‌ اظهار داشت: تصمیم شورای پنجم بر این بود که ساخت پارک هاشمی نژاد را همراه باچند پروژه دیگر به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء داده شود و پس از جلسات مختلف و بحث‌های حقوقی طبق پیشنهادات و برآوردهای اولیه قرار شد ۲۰ درصد هزینه به صورت نقدی و ۸۰ درصد غیرنقدی باشد.

وی ادامه داد: اما این پیشنهاد مورد موافقت قرار نگرفت و طی جلسات بعدی قرار شد ‌۴۰ درصد هزینه‌ نقدی و ۶۰ درصد غیرنقدی باشد اما این مبلغ نیز مور قبول شهرداری قرار نگرفت و بالاخره توافق نهایی روی عدد ۳۰ درصد نقدی و ۷۰ درصد غیرنقدی انجام شد. 

رئیس شورای شهر زنجان با اشاره به این‌که شورا به توانمندی‌های قراگاه خاتم ایمان دارد تصریح کرد: اصرار شورا برای مشارکت انجام پروژه‌ها توسط قرارگاه خاتم و شهرداری این است که قرارگاه مجموعه هولدینگی محسوب می‌شود و با توجه به سرعت بالایی که دارد می‌تواند به صورت همزمان از عهده چندین پروژه‌ بزرگ برآید و همچنین سابقه خوبی در ساخت پروژه‌های مختلف در استان‌های دیگر دارد.

قرارگاه سازندگی خاتم به داد لایروبی زنجانرود می‌رسد / عزم جدی ‌برای اجرای سه پروژه مهم شهری زنجان‌
قول مساعد وزیر راه برای تسریع در اجرای پروژه محور زنجان به بیجار/چرا باید بعد از ۱۲سال هنوز ۳کیلومتر اجرا شده باشد؟
مراتع استان زنجان با ورود و خروج بی‌موقع دام تهدید می‌شود

وی بیان کرد: با وجود تلاش شورای پنجم و انجام مکاتبات و جلسات متعدد برای مشارکت و استفاده از ظرفیت قرارگاه خاتم برای ساخت پروژه‌ها در استان زنجان اما متاسفانه به دلیل عدم همراهی و بی مهری مسئولان وقت استان کار واگذاری پروژه‌ها به قرارگاه کلا منتفی شد.

مرادلو افزود: اگر قرارگاه خاتم الانبیا به ساخت پروژه‌های استان ورود پیدا می‌کرد قطعا امروز شاهد افتتاح چندین پروژه در زنجان بودیم.

مرادلو به بوستان‌های نهج البلاغه، آب و آتش تهران اشاره کرد و گفت: این بوستان‌ها را قرارگاه خاتم ساخته و تمایل شورا نیز ساخت پارک هاشمی نژاد در تراز این پارک‌ها هست زیرا فکر ما فقط کاشت درخت و چمن نیست و تمایل داریم احداث پارک با الگوی مناسب با رویکردهای اجتماعی، فرهنگی و ورزشی برای همه اقشار و سنین مختلف باشد.

وی گفت: طراحی و نقشه پارک هاشمی نژاد آماده شده و فقط منتظر امضاء تفاهم‌نامه بین قرارگاه خاتم الانبیا و شهرداری هستیم تا کار به زودی شروع شود.

رئیس شورای شهر زنجان تاکید کرد: احداث این پارک خدمت بزرگی برای مردم محروم از امکانات تفریحی ،رفاهی و ورزشی منطقه بی‌سیم محسوب می‌شود.

این مسئول در پایان گفت: شهرهای همجوار زنجان به واسطه قرارگاه سازندگی خاتم تبدیل به کلانشهر شده‌اند و زنجان هم باید در هشت سال آینده از ظرفیت بسیار زیاد قرارگاه استفاده کند؛ همه ما بی‌صبرانه منتظر حضور قرارگاه در زنجان هستیم.

با این تفاسیر امیدواریم طبق قول مسئولان به زودی شاهد کلنگ‌زنی این پروژه و ساخت و ساز آن باشیم تا مردم شهر زنجان به ویژه مردم منطقه بیسیم که روزگاری شاهد ناهنجاری‌های فراوان‌ بودند به زودی بتوانند شاهد مکان مناسب فرهنگی، ورزشی و تفریحی همراه با فضای سبز مناسب در آینده نه چندان دور باشند تا بتوانند از امکانات این پارک استفاده کنند.

انتهای پیام/ ت


منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا