میزان فطریه از سوی ‌آیت‌الله سید محمد زنجانی اعلام شد

– –

به گزارش زنجان سحر به نقل از تسنیم از زنجان، دفتر آیت‌الله العظمی سیدمحمد حسینی‌ زنجانی مرجع تقلید شیعیان میزان فطریه امسال را اعلام کرد.

میزان فطریه با احتساب قوت غالب گندم برای هر نفر بین ۱۹ تا ۲۰ هزار تومان و همچنین کسانی‌ که غذای غالبشان برنج است باید برحسب قیمت برنجی که استفاده می‌کنند، برای هر نفر مبلغی معادل سه کیلو برنج در نظر بگیرند. مبلغ کفاره هم برای هر روز ۳ هزار تومان اعلام کرد.

همچنین دفتر ایشان اعلام کرد:  افراد می‌توانند مبلغ فطریه را به مؤسسات خیریه و مراکز خیریه‌ای که در حوزه درمانی فعالیت می‌کنند، پرداخت کنند.

میزان زکات فطره در استان هرمزگان اعلام شد
میزان فطریه از سوی مراجع تقلید اعلام شد
آیت‌الله علوی‌گرگانی میزان زکات فطریه را اعلام کرد

اعلام میزان زکات فطره سال ۱۴۰۰ از سوی آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی

همینطور پیش از این دفتر آیت‌الله سید موسی شبیری زنجانی دیگر مرجع عالیقدر جهان تشیع مبلغ ۲۵ هزار تومان را بابت فطریه هر نفر (به‌حساب قیمت گندم) اعلام کرد.

کفاره افطار غیرعمدی برای هر روز، یک مد طعام (حدود ۹۰۰گرم به ‌حساب گندم) است که در صورت اطمینان می‌توان قیمت آن را به مسکین داد تا به وکالت از مکلف، برای خودش این مقدار طعام بخرد.

بر این اساس، دفتر آیت‌الله‌العظمی شبیری زنجانی، مبلغ ۶ هزار و ۵۰۰ تومان را برای کفاره افطار غیرعمدی و مبلغ ۳۹۰ هزار تومان را برای افطار عمدی هر روز، قبول می‌کند و به مصرف آن می‌رساند.

انتهای پیام/ش

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا