ناگفته‌هایی از افراد موفق و خودساخته که هیچگاه رسانه‌ها به شما نمی‌گویند! + اینفوگرافیک

از جف بزوس که ثروتمندترین آدم دنیاست چی میدونیم؟ همه میگن آمازون سال ۱۹۹۴ از یه گاراژ شروع شده. ولی شاید همه ندونن تو سال ۱۹۹۵، مامان وباباش بهش نزدیک ۲۵۰هزار دلار دادن چون بیزینسش در حال ورشکستگی بوده. حتما جف بزوس خودش هم به شدت باهوش و با استعداده اما بدون اون پول، آمازون هم نبود!

همه بیل گیتس رو نمونه موفق و آدم باهوشی میدونن که از دانشگاه اومده بیرون و میلیاردر شده، چیزی که زیاد بهش پرداخته نمیشه اینه که مامان بیل گیتس رییس شرکت United Way و فرد بسیار با نفوذی بوده که وقتی مایکروسافت تازه راه افتاده، IBM رو راضی میکنه که ساخت OS رو بدن به مایکروسافت. حتما بیل گیتس هم باهوش و کار بلد بوده،اما بدون پارتی مامان جونش که براش یه همچین فرصتی رو درست بکنه،حتما به اندازه الان ثروتمند نمیشد.

درباره مارک زاکربرگ همه میدونن که پسر خجالتی بوده که فیسبوک رو راه انداخته. شاید ولی ندونین که پدر و مادر پولداری داره که فرستاده بودنش مدرسه خصوصی (سالی ۵۷۰۰۰ دلار) و قبل از دانشگاه یکی از معروفترین طراحان نرم‌افزار رو به عنوان معلم خصوصی براش گرفته بودن.

تاثیر پول و پارتی در قصه زندگی همه آدمهای خیلی موفق هست. بازی رسانه‌ها اینه که کمرنگش کنن.آدمهای باهوش و پرتلاش حتما به یه جایی میرسن ولی برای رسیدن به بالاترین قله،بابا مامان پولدار و پارتی هم خیلی کمک میکنه.

افراد موفق و خودساخته - بیل گیتس مایکروسافت - جف بزوس آمازون - مارک زاکربرگ فیسبوک
افراد موفق و خودساخته – بیل گیتس مایکروسافت – جف بزوس آمازون – مارک زاکربرگ فیسبوک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا