نقد و ارائه راهکار رسانه‌ها کمک‌کننده دستگاه دیپلماسی است


به گزارش زنجان سحر به نقل از مهر به نقل از وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان بعد از ظهر امروز میزبان جمع قابل توجهی از مدیران مسئول رسانه‌های کشور در وزارت امور خارجه بود.

وی در این دیدار صمیمانه، تعامل با رسانه‌ها را یکی از بندهای میثاق‌نامه کابینه رئیسی، رئیس محترم جمهور عنوان و تصریح کرد: دیپلماسی رسمی بدون توجه به دیپلماسی رسانه‌ای به میزان زیادی ناموفق خواهد بود. وزیر امور خارجه کشورمان با تأکید بر تخصص برخی از اصحاب قلم و تحلیل‌گران

رسانه‌ای، نقدها و راهکارهای آنان را چراغ راه و کمک‌کننده به دستگاه دیپلماسی کشور توصیف و بر لزوم ارتباط مداوم با رسانه‌ها تأکید کرد.

امیرعبداللهیان همچنین با تأکید بر استفاده همزمان از تجربه پیشکسوتان حوزه دیپلماسی و نیروهای جوان و استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور در دوره جدید، سیاست‌های دولت سیزدهم را در خصوص برخی از موضوعات سیاست خارجی، با محوریت تحولات افغانستان، روابط با برخی از کشورهای منطقه و گفتگوهای وین تشریح کرد.

وی، دیپلماسی اقتصادی را بخش قابل‌توجهی از برنامه‌های وزارت امور خارجه در این دوره دانست و تصریح کرد: دولت سیزدهم ضمن توجه به مذاکره حکیمانه در قالب سیاست خارجی متوازن و هوشمند، دیپلماسی اقتصادی و پیگیری امور این حوزه برای تأمین نیازها و منافع ملت ایران، فارغ از نتایج مذاکرات را به صورت جدی در دستور کار وزارت امور خارجه قرار داده است.

در این نشست برخی از مدیران مسئول رسانه‌های کشور نیز ضمن تبریک به امیرعبداللهیان و آرزوی موفقیت برای وی، دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در حوزه سیاست خارجی را مطرح کرده و بر لزوم تداوم ارتباط سازنده و هم‌افزایی رسانه‌ها با دستگاه دیپلماسی به منظور تحقق هرچه بیش‌تر منافع ملی تأکید کردند.

کد خبر ۵۳۰۰۴۳۲


منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا