هر آنچه که این روزها می توانیم آنلاین سفارش دهیم را اینجا بخوانید!

این روزها با وجود پیشرفت تکنولوژی و دسترسی به اینترنت در اکثر جاهای ایران و همچنین افزایش روزافزون فروشگاه های آنلاین تقریباً هر چیزی را می شود آنلاین سفارش داد و درب منزل تحویل گرفت. وقتی می گوییم هر چیز دقیقاً منظور «هر چیز» است. به طور مثال از فروش کلاشینکف گرفته تا ترشی بادمجان البته که خدمات و کالاهایی که به صورت آنلاین در اختیار مشتریان قرار می گیرند بیشتر از آن که مضر باشند باعث راحتی و آسایش آن‌ها شده است.

برای مثال وقتی در خانه نشسته اید و در حال دیدن برنامۀ تلویزیونی مورد علاقۀ خود هستید می توانید به صورت آنلاین شیرینی و قهوه سفارش دهید تا در سریع ترین زمان ممکن به دستتان برسد. این مراحل همگی ممکن است کمتر از یک ساعت به طول بیانجامد در حالی که از خانه بیرون نرفته اید و روی مبل خانه در حال استراحت بوده اید. با مشغله هایی که روزانه بیشتر می شود، کاهش فعالیت هایی که به صورت روزانه انجام می شوند، یک قدم مثبت در مسیر زندگی محسوب می شود.

عجیب ترین چیزهایی که در ایران به صورت آنلاین به فروش می رسند

فروش گوسفند زنده به صورت آنلاین ممکن است کمی دور از ذهن باشد اما باید بدانید که این روزها در حال انجام است. یعنی بعضی از کسب و کارها از سنتی ترین شکل خود خارج شده و وارد عرصۀ مدرن خود شده اند. این موضوع برای کسب و کارهای سنتی مانند نانوایی ها نیز وجود دارد. به شکلی که شما می توانید انواع نان را از نانوایی مورد نظرتان سفارش دهید و پس از چند دقیقه تحویل بگیرید. علاوه بر آن چه گفته شد فروش حیوانات خانگی مانند گربه و سگ نیز به صورت آنلاین در شبکه های اجتماعی و یا وب سایت ها انجام می شود.

بعضی از خدمات که در گذشتۀ نزدیک به شکل حضوری و تجربی در حال انجام بوده‌اند امروزه به شکل آنلاین در آمدند و باعث راحت تر کردن امور شده اند. البته بین این خدمات، خدمات عجیبی مانند مشاورۀ سربازی برای معافیت هم به چشم می خورد. حتی فروش محصولات غیر قانونی که فروش آن‌ها به شکل حضوری نیز مشکل و پنهانی بوده است الان در شبکه های اجتماعی وجود دارد که البته تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

شاید بهترین و پرتکرار ترین خرید آنلاین همۀ ما سفارش آنلاین غذا و انواع خوراکی ها باشد. این امکان چند سال است که در ایران به وجود آمده است. تقریباً هر نوع غذایی را می توان آنلاین سفارش داد. از غذاهای فست فودی تا غذاهای سنتی ایرانی، همگی به راحتی در دسترس قرار گرفته اند. علاوه بر غذا، انواع ترشی ها، تنقلات، خریدهای سوپر مارکت، پوشاک و انواع کالا نیز به همین شکل به آسانی در دسترس قرار گرفته اند.

اکنون امکان سفارش غذا از انواع رستوران ها و فست فودهای معروف شهر همچون عطاویچ، سیب و … در سراسر شهرهای بزرگ و کوچک تا سفارش دل و جگر از جگرکی ناشناخته یک محله کوچک در یک شهرستان چند هزار نفره امکان پذیر شده است. این موضوع علاوه بر راحتی افراد باعث رونق کسب و کارها نیز شده است. حتی خیلی از کسب کارها در زمینه های مختلف فروش حضوری خود را به آنلاین تغییر دادند و تمرکز خود را صرفاً بر فروش مجازی گذاشته اند. به همین دلیل است که می گوییم همه چیز را می توانید به صورت آنلاین خریداری کنید.

امسال با وجود کرونا و فازهای اول قرنطینه این سفارش های آنلاین به میزان قابل توجهی در همۀ زمینه ها بیشتر شد. در این زمان اهمیت این فروشگاه های اینترنتی بیشتر مشخص شد. زیرا که در صورت عدم وجود آن‌ها کنترل امور بسیار پیچیده و استرس آور می شد. برای مثال خریدهای روزانه مانند خریدهای سوپرمارکت با وجود کرونا و حضور تعداد زیاد افراد در محیط، کار خیلی منطقی نیست در حالی که می توان آن را آنلاین سفارش داد و درب منزل تحویل گرفت و سپس با خیال آسوده به ضدعفونی آن‌ها پرداخت.

پرطرفدارترین خرید های اینترنتی در ایران

حدس اینکه چه چیزهایی بیشتر به شکل آنلاین به فروش می رسند خیلی سخت نیست. قاعدتاً با نیاز انسان‌ها به غذا بیشترین خرید آن‌ها به شکل روزانه سفارش آنلاین غذا و انواع خوراکی‌ها است. تا چند سال پیش ارائۀ این خدمات وجود نداشت اما الان با داشتن یک گوشی هوشمند و یا لپ تاپ و دسترسی به اینترنت در هر کجا که باشید این امکان فراهم است.

مزایای خرید آنلاین

همان‌طور که می دانید خرید در زمینه های مختلف نیازمند صرف انرژی بسیار، برنامه ریزی زمانی، جست و جو برای یافتن بهترین قیمت و شاید ساعت ها پیاده روی است. برای ساده کردن این مراحل است که آنلاین شاپ ها و فروشگاه های آنلاین و سرویس های خدماتی آنلاین پدید آماده اند. در واقع با استفاده از این خدمات می توانید بدون ساعت ها پیاده روی و یا صرف انرژی بسیار به یک منبع متنوع از آن چه که تمایل به خرید آن را دارید، دسترسی پیدا کنید و بتوانید خیلی راحت با مقایسۀ هم‌زمان آن‌ها هم از نظر قیمت و هم کیفیت بهترین گزینه را انتخاب کنید.

م. خ


منبع : ایرنا

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن