واکسن اسپوتنیک تا ۲۲ بهمن وارد کشور می‌شود/ وزیر ارتباطات در حوزه فضای مجازی سیاستهای دولت را اجرا کرده

واعظی

محمود واعظی از مذاکرات با چین، روسیه و هند برای خرید و تامین واکسن کرونا خبر داد و با اشاره به تایید واکسن تولیدی روسیه توسط وزارت بهداشت، گفت: قرارداد خرید دو میلیون دوز واکسن از روسیه تا یکی دو روز دیگر نهایی می‌شود و امیدواریم تا قبل از ۲۲ بهمن اولین محموله آن به تهران برسد.

قدس آنلاین:رئیس دفتر روحانی که در حاشیه جلسه دولت با خبرنگاران گفت‌وگو می‌کرد، با تایکد بر اینکه سیاست و اولویت ما اول اینست که از تولید واکسن در داخل حمایت بکینیم، گفت: در حال حاضر سه موسسه بنیاد برکت، موسسه رازی و انیستیتو پاستو که از دو شرکت دیگر جلوتر است در حال ساخت واکسن هستند و دولت از آنها حمایت می‌کند اما نمی‌توانیم مردم را تا واسط بهار منتظر نگه داریم.

وی افزود: از این‌رو برای تامین واکسن علاوه بر قراردادی که با کوکس بسته‌ایم همزمان با چین، روسیه و هند هم که واکسن های تولیدی آنها در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد برای خرید واکسن در حال مذاکره هستیم.

وی با بیان اینکه مذاکراتو قرارداد ما با روسیه از دو کشور دیگر جلوتر است، گفت: ما مدارک روسها در مورد واکسن تولیدی این کشور را گرفته ایم و متخصصان ماسوالات لازم را از طرف روسی پرسیده و بررسی های لازم را انجام داده اند و واکسن این کشور به تایید وزارت بهداشت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه قرار است دو میلیون دوز واکسن در این مرحله از روسیه خریداری شود در پاسخ به سوال خبرنگار ما درمورد اینکه در مرحله اول واکسیناسیون که ا دهه فجر قرار است آغاز شود از واکسن روسی استفاده خواهد شد؟ گفت: از هر واکسنی که زودتر برسد استفاده می ‌کنیم اما همزمان فشار می‌آوریم تا کوکس هم اولین محموله سهمیه ایران را زودتر ارسال کند.

وی افزود: ما ۱۶/۸ میلیون دوز واکسن کواکس خریداری کردیم و پول آن را نیز پرداخت کرده‌ایم و منتظر نوبت هستیم تا حمل شود.

آذری جهرمی سیاست دولت را اجرا کرده است

واعظی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار قدس آنلاین درباره اینکه رئیس جمهور خود را سپر آذری جهرمی کرده و اظهارات امروز و تاکید او بر اینکه افزایش پهنای باند به دستور وی بوده و بجای وزیر ارتباطات باید او احظار شود به معنای صحه گذاشتن بر نظر قوه قضائیه نیست؟ و اینکه وزارت ارتباطات استدلال حقوقی در دفاع از خود در ترک فعل و اجرا نکردن قانون ندارد؟ گفت: صحبت‌های رئیس‌جهور به این معنا بود که آن بخشی که سیاست‌گذاری است و در اختیار دولت است، همه باید بدانند که اگر در جایی این سیاست‌ها اجرا شود، رییس جمهوری حامی آن است. اما آنچه که رییس جمهوری امروز گفت همین است که گسترش فضای مجازی مصداق سیاست‌های دولت بوده است و اگر آقای جهرمی قرار است به این دلیل محاکمه شود، پس من را محاکمه‌ کنید اما اگر موارد دیگری هست که بحث دیگری است.

وی افزود: موضع ما از سال ۹۲ این بوده است که فضای مجازی می‌تواند در خدمت مردم و در خدمت فعالیت‌های اقتصادی قرار گیرد و اکنون شما می‌بینید در همه دنیا بحث فضای مجازی فقط این نیست که برای سرگرمی باشد و بخشی از زندگی مردم شده است. شما اکنون می‌بینید که اگر این فضای مجازی گسترش پیدا نکرده بود امورات مردم در بخش‌های مختلف از جمله فعالیت‌های آموزشی دانش‌آموزان و دانشجویان ما با مشکل مواجه می‌شد.

نمی‌گویم در فضای مجازی مشکل نیست، باید مشکلات حل شود

رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار داشت: من نمی‌گویم مشکل وجود ندارد اما ما باید برای مشکلات راه‌حل پیدا کنیم. ما با فساد در فضای مجازی مخالفیم و در این حوزه با قوه‌قضائیه همکاری می‌کنیم اما اجازه بدهیم که فضای مجازی به فعالیت مثبت خود در خدمت جامعه ادامه داد.

ادامه دارد…


منبع : قدس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن